wtorek, 07 grudnia 2021
Miło Cię widzieć!

tumblr_llm6euZdyl1qeoi11o1_400_largeWeekend majowy już tuż, tuż, dlatego warto jest przemyśleć, jakie fryzury będą nie tylko modne, ale przede wszystkim wygodne, kiedy wybierzemy się na wyjazd za miasto na kilka dni pełnych atrakcji. Wówczas nie będziemy mieć czasu na długie układanie włosów, modelowanie ich, stylizację. Musimy mieć plan, jak wykonać efektowną fryzurę samodzielnie i to w kilka chwil.


Panie o krótkich włosach zapewne mają znacznie prostszą sprawę, niż kobiety, które posiadają długie i bujne czupryny. Wówczas stworzenie niebanalnej fryzury w kilka chwil może wydawać się misją nie do wykonania, choć wcale tak nie jest. Istnieje bowiem kilka prostych i szybkich do wykonania fryzur, które nie będą wymagały pomocy drugiej osoby. Jedną z takich fryzur i zarazem naszych propozycji na tegoroczną majówkę są koki – uniwersalne, ponadczasowe, wygodne i trwałe.

 

 

Choć wiele z nas planuje „nic nierobienie” podczas długiego majowego weekendu, to nawet opalanie się na plaży czy też wylegiwanie nad jeziorem może być przyjemniejsze, kiedy nasze kosmyki będą pięknie upięte w prosty, ale efektowny kok. Dla wszystkich tych, którzy pragną spędzić te kilka dni wolnych od pracy na aktywnym wypoczynku, propozycja uczesania włosów w kok wydaje się być wręcz idealnym rozwiązaniem.

 

Fryzura-kok.jpgKok dla każdego rodzaju włosów

 

Być może wielu z nas wydaje się, że koki są przeznaczone jedynie dla kobiet o prostych, średnio długich włosach. Po części jest to prawdą, bowiem takie kosmyki łatwo jest zdyscyplinować, a zatem również szybko nadać ich pożądaną, trwałą fryzurę. Jednakże włosy kręcone, gęste, cienkie, a nawet bardzo długie również można efektownie upiąć w koka, który będzie wygodny na słoneczne dni majowego weekendu i sprawi, że będziemy czuć się w pełni komfortowo.

 

Do zrobienia pięknego koka wcale nie potrzeba nam wymyślnych przyborów i masy profesjonalnych kosmetyków do stylizacji. Bez względu na to, jaki rodzaj włosów mamy, możemy odpowiednio je upiąć i sprawić, że nasza fryzura będzie wręcz perfekcyjna. Do upięcia koka wystarczy nam grzebień lub szczotka, gumka do włosów oraz kilka wsuwek. Dzięki nim z łatwością w dosłownie kilka chwil stworzymy na własnej głowie niebanalny kok.

 

Rodzajów koków jest obecnie bardzo wiele, a wszystkie one są tak samo modne. Możemy je upinać na czubku głowy, aby wyszczuplić swoją twarz, wyeksponować kości policzkowe, a także dodać sobie kilku centymetrów wzrostu, zwłaszcza, jeśli na weekend majowy zamieniamy szpilki na wygodne trampki. Możemy włosy upiąć w kok z boku głowy, jeśli chcemy nadać swojej fryzurze nieco romantyczności i lekkości, która kojarzy nam się z wiosną. Możemy również lekko natapirować włosy, jeśli pragniemy większej ich objętości.
Koki są wciąż bardzo popularne, a kobiety posiadające półdługie włosy lub też całkiem długie mogą je upinać na mnóstwo różnych sposobów. Jeśli jeszcze nie jesteś przekonana do tej fryzury, sprawdź, jak łatwo i szybko możesz sama wykonać ją na własnej głowie.

 

Jak upinać kok?

 

Najprościej jest zrobić kok przy pomocy cienkiej gumki do włosów. Nie zapominajmy, że wówczas włosy powinny być mocniej ściągnięte, aby cała fryzura była trwała, kiedy my będziemy aktywnie wypoczywać na łonie natury w weekend majowy. Do tego jeszcze można dodać kilka wsuwek, aby końcówki włosów nie wystawały frywolnie, aby były umiejętnie podpięte i schowane pod upięciem.

fd_500x640.jpg

Wiedząc, że nie będziemy miały czasu na upinanie włosów przez dłuższy czas, możemy zrobić koka jedynie używając gumki do włosów. Wówczas zaczesujemy wszystkie włosy na gładko do tyłu i mocno je ściągamy. Następnie zakręcamy je w ślimaka aż do samych końcówek i tak zawijamy je na czubku lub też z tyłu głowy. Teraz wystarczy jedynie owinąć włosy gumką, aby się nie rozluźniły i gotowe. Szybka i prosta fryzura, która zaoszczędzi nam cenny czas na wyjeździe majowym.

 

Podobnie można zrobić kok z użyciem wsuwek do włosów. Wszystkie kosmyki zbieramy i związujemy gumką w koński ogon. Możemy kucyk zrobić zarówno z boku głowy, z tyłu lub też na samym czubku. Wówczas włosy z kucyka owijamy wokół gumki i dobrze podpinamy je wsuwkami. Nie przejmuj się, jeśli końce włosów lekko wystają z koka. To nada mu niebanalnego wyglądu i z całą pewnością będzie bardziej efektowne.

 

Ostatnio bardzo popularne są włosy w tak zwanym artystycznym nieładzie. Ten akcent możemy również wykorzystać przy tworzeniu naszego koka. Wystarczy włosy związać nieco luźniej z tyłu głowy gumką. Włosy przekładamy kilka razy przez gumkę, a przy ostatnim razie pozostawiamy z nich pętelkę, aby końcówki lekko wystawały z drugiej strony gumki. Lekko potargane wiosennym wiatrem włosy i taka fryzura doskonale wkomponują się w klimat majowego, leniwego weekendu, a Ty zaoszczędzisz czas na układanie fryzury, jak z paryskich wybiegów mody czy z żurnala.

 

 

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

hndsmlogo

Oceń ten artykuł
(4 głosów)