wtorek, 18 stycznia 2022
Miło Cię widzieć!

Kosmetyki na bazie komórek macierzystych

Tajemnica pięknej skóry została odkryta

 

Roślinne komórki macierzyste działają niczym tarcza ochronna przed procesami starzenia. Zastosowanie ich w kosmetologii jest uważane za przełomowe odkrycie pozwalające cieszyć się piękną, młodą skórą na dłużej. Ochrona komórek macierzystych jest niezwykle ważna, ponieważ są one głównym źródłem regeneracji skóry i podstawą piękna.

 

 

Komórki macierzyste – źródło z którego czerpie młodość

 

Komórki macierzyste są niewyspecjalizowanymi komórkami, które mają zdolność do samoodnawiania się poprzez niekończącą się ilość podziałów. Charakteryzuje je, także umiejętność różnicowania się, co oznacza, że mogą dać początek co najmniej jednemu typowi wyspecjalizowanych komórek. Zawierają cały materiał DNA, są lepiej chronione i bardziej odporne niż pozostałe komórki. Jednym z głównych zadań komórek macierzystych jest utrzymanie właściwej struktury skóry, co zachodzi dzięki całkowitemu odnowieniu się naskórka. Zatem ich siłą jest długowieczność i możliwość całkowitej regeneracji. Niestety nie ma możliwości ich odtworzenia, ponieważ zachowują stałą liczbę. Upływ czasu i szkodliwe czynniki zewnętrzne takie jak promieniowanie UV czy smog, działają na ich niekorzyść. Zanikanie funkcji wytwarzania zdrowych komórek potomnych skutkuje ubytkiem komórek naskórka, co prowadzi do pogorszenia zdolności do samoodnowy. Widoczne jest to w postaci utraty elastyczności, blasku, zwiotczenia skóry oraz zmarszczek.

 

 

 

Nieocenione wsparcie dla piękna

 

Innowacyjnym rozwiązaniem kosmetologicznym, które pojawiło się stosunkowo niedawno, jest zastosowanie roślinnych komórek macierzystych w kosmetykach. Badania laboratoryjne w dziedzinie inżynierii genetycznej wykazały, że roślinne komórki macierzyste odznaczają się wysokim poziomem penetracji do skóry właściwej. Dzięki temu, możliwe jest przywrócenie jej regeneracyjnej funkcji, która zanika wskutek zachodzących procesów starzenia się lub działania szkodliwych czynników środowiskowych. Komórki te opóźniają starzenie się skóry, wspomagają naprawę DNA oraz chronią przed czynnikami utleniającymi poprzez wydłużenie czasu życia fibroblastów znajdujących się w skórze. Chronią, więc nasze własne komórki. Wsparcie w postaci kosmetyków na bazie komórek macierzystych pochodzenia roślinnego jest niezwykle istotne, ponieważ umożliwiają dbanie o kondycję naszej skóry od podstaw. Ochrona komórek macierzystych pozwoli nam uzyskać młodzieńczy wygląd osiągnięty dzięki odbudowie zniszczonych z wiekiem struktur.

 

Czarne złoto dla skóry

 

Wiemy jak ważna jest ochrona komórek macierzystych, dlatego w Maniewski Hair&Body szczególnie polecamy zabiegi na twarz RVB Oro Nero. Roślinne komórki macierzyste pobierane z jabłoni szwajcarskiej, które są zastosowane w Oro Nero chronią przed wolnymi rodnikami, szkodliwym promieniowaniem UV, stresem oksydacyjnym oraz pomagają w naprawie DNA komórek. Oro Nero działa na głębokie warstwy skóry, dzięki czemu możemy cieszyć się silnym nawilżeniem i poprawą elastyczności. „Kosmetyki RVB mają takie możliwości wnikania składników aktywnych, że nie potrzebujemy aparatury. Oczyszczony wyciąg z drożdży zawarty w zabiegu Oro Nero jest w stanie przebrnąć przez wszystkie 5 warstw naskórka. Roślinne komórki macierzyste wraz z tym składnikiem, przywracają utracone z wiekiem pofalowanie błony podstawnej, a metabolizm naskórkowy poprawia się.” - mówi ekspert w dziedzinie w kosmetologii, Weronika Stopka z salonu Maniewski. Produkty z komórkami macierzystymi pochodzenia roślinnego pozwalają uzyskać pięknie rozświetloną, promienistą i gęstą skórę, dzięki wspomaganiu jej odnowy biologicznej. Poprawia się trofizm skóry. Efektem stosowania kosmetyków RVB jest również widoczne działanie napinające oraz zmniejszenie zmarszczek.

 

Autor: Maniewski Hair&Body

Oceń ten artykuł
(16 głosów)