Polska Kosmetologia i Kosmetyka to najszybciej rozwijający się portal branżowy w Polsce. Istniejemy na rynku mediów internetowych już od 10 lat i posiadamy ugruntowaną pozycję w kategoriach związanych z branżą Beauty. W naszym portalu znajdą Państwo tysiące ciekawych artykułów związanych z branżą kosmetyczną, medycyną estetyczną oraz spa. Prezentowane przez nas materiały pełnią funkcje edukacyjną i doradczą. PKIK24.pl to doskonałe miejsce na prezentację Państwa marki a także na reklamowanie oferowanych produktów.
Męski makijaż ma na celu zatuszowanie niedoskonałości skóry i widocznych oznak zmęczenia. Żaden pan młody nie chce przecież kroczyć do ołtarza z wyraźnymi śladami po trądziku czy z czerwoną smugą po zacięciu się podczas golenia, zwłaszcza że towarzysząca mu kobieta tego dnia wygląda wręcz idealnie. Ale to nie wszystko, co mężczyzna może osiągnąć dzięki makijażowi. Dyskretna, ale właściwa ingerencja wizażysty sprawi, że męska twarz będzie wyglądać zdrowo i świeżo, nabierze charakteru i zyska na wyrazistości.
Idealnie dopasowani
Na ślubnych fotografiach często widzimy taki obrazek: idealnie umalowana i wystylizowana panna młoda, której twarz zdobi delikatna opalenizna i idealnie wyprofilowane kości policzkowe i on... jakby bledszy, z wyraźnymi sińcami pod oczami i błyszczącym czołem. Aby uniknąć takich rażących różnic, należy przede wszystkim zadbać o wygładzenie skóry mężczyzny i nadanie jej równomiernego kolorytu. Wybieramy do tego celu lekki płynny podkład w kolorze identycznym z naturalną karnacją. Mężczyźni o bardziej sportowym usposobieniu chętnie sięgną po odcień nieco ciemniejszy. Doskonale nadaje się do tego puder brązujący, który nakładamy na zmatowioną skórę okrągłymi ruchami, rozpoczynając od brzegów twarzy. Jeżeli skóra ma zabarwienie różowe, należy starannie zniwelować tę dominantę kolorystyczną, ponieważ fotografia uwypukla niedoskonałości, w wyniku czego pan młody może na zdjęciach nabrać niezdrowych rumieńców. Aby nie dopuścić do takiej sytuacji, zaróżowioną twarz pokrywamy kamuflażem o szarawym odcieniu, a następnie nanosimy podkład o delikatnie ciepłym tonie. Jeżeli skóra ma odcień siny lub lekko fioletowy, należy tę barwę zniwelować podkładem o odcieniu żółtym.
Matowienie skóry musi być bardzo staranne, bo obiektyw wychwyci każdy, nawet pojedynczy połysk na nosie czy brodzie. Najlepszy do tego celu jest puder sypki, którego nadmiar zdejmujemy z twarzy specjalną szczotką do pudru. Umiejętnie stosując ciemniejszy odcień pudru, można wymodelować twarz, która zyska dzięki temu na przykład większą smukłość lub dynamikę. Cokolwiek jednak nakładamy na skórę, trzeba to robić tak delikatnie i starannie, by ukryć niedoskonałości, a nie wydobywać na światło dzienne ślady samego makijażu. Tego żadne mężczyzna nie zaakceptuje.
Podkreślone spojrzenie
O ile ze zmatowieniem i ujednoliceniem kolorytu skóry mężczyźni nie mają obecnie już tak wielkiego kłopotu, o tyle makijaż oka wciąż może budzić pewne opory. Zupełnie niepotrzebnie, bo prawidłowo wykonany nie zdradza swej obecności, za to spojrzenie nabiera wyrazu i sprawia, że nawet po wielu latach zdjęcia przypomną kobiecie, dlaczego właśnie tego mężczyznę wybrała na męża. Kajałem w kolorze szarym, czarnym lub grafitowobrązowym wykonujemy na dolnej powiece bardzo cienką kreskę i dokładnie ją rozcieramy. Również na górnej powiece u nasady rzęs można wykonać cieniutką, ledwo widoczną linię. Aby osiągnąć właściwy efekt czystego i wyrazistego spojrzenia, można też delikatnie pokryć powieki cieniem brzoskwiniowym, beżowym, kremowym ewentualnie jasnym brązem. Pomalowanie rzęs nieco podkreśli oko, trzeba tylko dopasować barwę tuszu do typu kolorystycznego mężczyzny i zadbać o bardzo dyskretne nałożenie. Delikatnemu makijażowi oka musi towarzyszyć uporządkowanie brwi. Nie chodzi o depilację do cienkiej kreseczki, lecz o wyrównanie brwi i lekkie ich przycięcie, można przy okazji nieco je nabłysz- czyć, przeczesując żelem. Podobnie traktujemy wąsy i brodę, nie zapominamy o nieefektownych włoskach w nosie i uszach. Na specjalne okoliczności powinny zniknąć z męskiej twarzy, nawet jeśli na co dzień nie przeszkadzają.
Uśmiech dżentelmena
Mężczyźni także miewają asymetryczne lub mało wyraziste usta. Kilka prostych zabiegów pomoże im odzyskać uśmiech na miarę szczęścia, które ogarnia ich w dniu ślubu. Na kontury nakładamy kolor cielisty i ciepły, a na same usta bezbarwny błyszczyk o minimalnym połysku. Jeżeli usta są popękane i suche, należy je wcześniej wygładzić specjalnym błyszczykiem do ust np. z miodem Manuka (nakładamy na usta i staramy się, aby pozostał przez kwadrans), potem dbamy o nawilżenie.
Gdy mężczyzna ma bardzo nasyconą barwę ust, na przykład odcień czerwony lub ciemnofioletowy, pokrywamy usta podkładem, a następnie delikatnie nanosimy konturówkę w odcieniu nasyconej brzoskwini, co zapewnia efekt zdrowej, łagodnej czerwieni ust. Usta bardzo ciemne źle się fotografują.
Ważne dodatki
Istotnym elementem stylizacji pana młodego jest dobranie odpowiedniego odcienia bieli koszuli. Jeżeli mężczyzna ma silny zarost, który po dokładnym ogoleniu daje na twarzy ciemną plamę, należy dobrać biel o odcieniu różowawym lub delikatnie brzoskwiniowym, co optycznie ociepli karnację i zniweluje efekt zasinienia na twarzy. Odcień błękitnej bieli polecany jest osobom o cerze bardzo ciepłej, opalonej i przy słabym zaroście. Nie zapominajmy też o śnieżnobiałych zębach. Nawet niezbyt urodziwa twarz z nieskazitelnym uśmiechem wygląda olśniewająco. Badania wskazują, że jest to element męskiej twarzy, który najbardziej przyciąga uwagę kobiet. I jeszcze słów kilka na temat kołnierzyków, które również mają wpływ na kształt męskiej twarzy. Krótki i szeroki kołnierzyk poszerza twarz i szyję. Jeżeli chcemy optycznie wyszczuplić twarz, trzeba wybrać kołnierzyk wąski i długi. Z kolei przy twarzy szczupłej i pociągłej lepiej z nich zrezygnować, bo wzmocnią tylko wrażenie chudości. Wtedy w sam raz będą warianty poszerzające. Moda modą, ale wygląd jest najważniejszy. A o to musimy zadbać już sami, nie rezygnując przy tym z zabawy podczas kreowania męskiego wizerunku.