sobota, 11 stycznia 2025
Miło Cię widzieć!

Medycyna estetyczna dla mężczyzn

wspolczesny_mezczyznaZdrowie, lepsze samopoczucie i powodzenie u kobiet – to główne powody, dla których mężczyźni coraz chętniej korzystają z zabiegów medycyny estetycznej. Radzimy, jak dzięki wsparciu lekarza i nowoczesnej technologii pozbyć się w małoinwazyjny sposób najbardziej dokuczliwych defektów: naczynek na twarzy, otyłości brzusznej i żylaków.

 

Dbałość o wygląd przestała być domeną kobiet – coraz częściej zabiegom odmładzającym poddają się również mężczyźni. Dzięki zaawansowanej technologii możliwe jest w nieinwazyjny bądź małoinwazyjny sposób skorygowanie defektów urody m.in. takich jak: blizny po trądziku oraz naczynka. Coraz lepsze efekty gwarantują również zabiegi leczenia chorób skóry, redukcji tkanki tłuszczowej i inne pomagające zachować zdrowy oraz atrakcyjny wygląd.

Współczesny mężczyzna jest świadomy konsekwencji starzenia się i tego jak ważny jest zdrowy wygląd, więc przykuwa dużo większą uwagę do dbałości o skórę i figurę. Potwierdza to też rosnące zainteresowanie mężczyzn zabiegami z zakresu medycyny estetycznej – tłumaczy Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy Shar-Pol specjalizującej się w nowoczesnych systemach dla medycyny estetycznej.

– Największą popularnością wśród panów cieszą się bezbolesne zabiegi, których efekty są subtelne. Dzięki nim mężczyzna sprawia wrażenie zrelaksowanego, wypoczętego bądź po prostu zdrowego, a nie sztucznie odmłodzonego – dodaje Urszula Sztwiertnia.

 

Bez naczynek i pajączków

Widoczne na twarzy naczynka oraz pajączki są jednymi z najbardziej widocznych i nieestetycznych defektów męskiej urody. Ich przyczyną są stres, niezdrowe używki oraz intensywny wysiłek fizyczny. Ryzyko ich wystąpienia może być związane również z uwarunkowaniami genetycznymi, nadwagą bądź ekspozycją skóry na skrajne warunki atmosferyczne takie jak ostry mróz czy wiatr. Na szczęście wszelkie zmiany w tkance skórnej można zlikwidować.

– Niezawodnym sposobem na pozbycie się pajączków jest laserowe leczenie, które opiera się na procesie fototermolizy. W trakcie zabiegu temperatura pękniętego naczynia podnosi się na tyle, by umożliwić jej zamknięcie. Wybór konkretnego urządzenia jest uzależniony od charakteru danej zmiany – jej wielkości, głębokości oraz lokalizacji. Wysokie bezpieczeństwo tego rodzaju zabiegów zapewniają nowoczesne platformy takie jak np. elõsPlus generujące dużą dawkę energii przy stosunkowo niewielkim nagrzaniu skóry. Podczas zabiegu z wykorzystaniem elõsPlus można usunąć też piegi, plamy posłoneczne, plamy starcze i objawy trądziku różowatego. W połączeniu z zabiegiem frakcyjnym Sublative™ można też odnowić kolagen skóry twarzy i zredukować zmarszczki – wyjaśnia Urszula Sztwiertnia. Zabieg można wykonywać na delikatnej skórze np. szyi oraz powiekach. Zmiany po zabiegu redukują się około kilku tygodni. W tym czasie należy zrezygnować z nadmiernej ekspozycji na słońce.

 

Bez zbędnego balastu

Otyłość brzuszna, charakterystyczna dla wielu mężczyzn jest uznawana za chorobę cywilizacyjną. Jej najczęstszymi przyczynami są problemy z przemianą materii, przyswajanie zbyt dużej ilości pustych kalorii, siedzący tryb życia i stres.

– Nadmierny, krągły brzuszek kojarzy się z zaniedbaniem i ze złymi nawykami. Nie można go zbagatelizować, ponieważ oponka nie jest tylko defektem estetycznym, którego konsekwencjami mogą być dyskomfort i kompleksy. Otyłość brzuszna może być źródłem chorób sercowo-naczyniowych, cukrzycy i nadciśnienia tętniczego. Miejscowe nagromadzenie się tkanki tłuszczowej można zredukować dzięki kriolipolizie - bezbolesnemu i nieinwazyjnemu zabiegowi polegającemu na kontrolowanej ekspozycji tkanki tłuszczowej na zimno. Zabieg kriolipolizy bazuje na nowoczesnej metodzie CoolTechTM. Podczas zabiegu komórki tłuszczowe są zamrażane specjalnym aplikatorem, w skutek czego poddane są uszkodzeniu i obumierają, a następnie zostają wydalane w naturalnym procesie fizjologicznym – uzupełnia Urszula Sztwiertnia..

 

Przeciw żylakom

Innym nieestetycznym defektem, który może mieć również wpływ na pogorszenie się zdrowia są żylaki, czyli choroba polegająca utrudnionym odpływie krwi z kończyn dolnych. Z żylakami związane są: częsty ból i uczucie ciężkości w nogach, dyskomfort oraz wieczorne obrzęki. Rozpoznanie żylaków nie jest trudne ze względu na widoczne zmiany podskórne, natomiast metoda leczenia zależy od stopnia zaawansowania choroby, który poznamy dzięki badaniu USG. Niezależnie od rozległości zmian pacjenci decydują się na zabieg ze względów kosmetycznych, estetycznych i zapobiegawczych. Taki zabieg można przeprowadzić przy pomocy lasera.

– Metoda laserowa, czyli zabieg endowaskularny, jest obecnie często stosowana, ponieważ cechuje ją stosunkowo niewielka inwazyjność. Zabieg jest wykonywany ambulatoryjnie w znieczuleniu miejscowym. W przeciwieństwie do innych technik tu wykonuje się tylko jedno nakłucie. Następnie wprowadza się światłowód emitujący światło lasera, aż do początku żyły. Podczas powolnego wyciągania go, koaguluje się naczynie i w ten sposób usuwa żyłę. Cały zabieg przeprowadza się przy użyciu aparatu Leonardo – mówi Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy Shar-Pol specjalizującej się w nowoczesnych systemach dla medycyny estetycznej.

 

Wszystkie zabiegi powinno przeprowadzać się w certyfikowanych, specjalistycznych gabinetach bądź klinikach po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Oceń ten artykuł
(5 głosów)