piątek, 22 listopada 2024
Miło Cię widzieć!

Mezoterapia igłowa jest niechirurgiczną metodą stosowaną do regeneracji i poprawy wyglądu skóry oraz jej odmłodzenia

Jest techniką wykorzystującą uraz mechaniczny jako naturalną odpowiedź skóry do stymulacji komórek naskórka i skóry właściwej. Dzięki śródskórnym wstrzyknięciom aktywnych preparatów pod postacią specjalnie przygotowanych koktajli do mezoterapii można uzyskać konkretne rezultaty terapeutyczne.

 

 


Mezoterapia igłowa jest to najdoskonalsza odpowiedź na potrzeby starzejącej się, odwodnionej skóry bez użycia skalpela. Nakłucia wykonywane w mezoterapii igłowej są niewielkie i bardzo liczne. Swoim zasięgiem mogą obejmować bardzo duże obszary – takie jak cała twarz, pośladki, skóra głowy (nawet 1200 nakłuć) jak i małe obszary – podbródek, okolice oczu, okolice ust. Każdemu z tych przypadków przyświeca jeden cel: dotrzeć z substancją aktywną do miejsca jaj bezpośredniego wykorzystania i zastymulować odpowiedni dla niej proces – regeneracji, poprawy napięcia czy lipolizy.

Mezoterapia igłowa jest terapią polecaną już od 25 roku życia jeśli stan skóry wymaga regeneracji.

Istotą mezoterapii jest wykonanie kilku zabiegów w serii (zazwyczaj 5 zabiegów) oraz kilku zabiegów przypominających rocznie.

Co daje mezoterapia i jakich efektów można się spodziewać?

Mezoterapi igłowa jest jedyna i niekwestionowana metodą terapeutyczną, która przynosi natychmiastowe, natychmiastowe wręcz rezultaty. Można jednoznacznie powiedzieć, że oprócz operacji chirurgii plastycznej nie istnieje sposób bardziej efektywny niż mezoterapia w rewitalizacji, odmładzaniu i liftingowaniu skóry. Przy pomocy mezoterapii igłowej możemy także pozbyć się cellulitu i miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Dlaczego właśnie mezoterapia igłowa przynosi takie spektakularne efekty terapeutycznie?

Skóra stanowi naturalną barierę ochronną dla organizmu, granica jej przepuszczalności to cząsteczki nie większe niż 3 kDa (kilo daltony). Dla porównania np. najmniejsza wyizolowana cząsteczka kwasu hialuronowego ma wielkość 10 kDa. Kremy , maski, balsamy działają wyłącznie na powierzchni warstwy rogowej naskórka. Jest to bardzo ważna pielęgnacja, jednakże nie ma ona wpływu na skórę właściwą a tym samym nie maja taże wpływu na budowanie kolagenu, liftingowanie, odmładzanie ani rewitalizację.

mezWszystkie procesy odpowiedzialne za postępowanie starzenia się skóry zachodzą w skórze właściwej. Mezoterapia igłowa działa na wszystkie możliwe aspekty starzenia się skóry po pierwsze wykorzystując mikroiniekcje wstrzykujemy pistoletem substancje, których wraz z wiekiem narastający deficyt w skórze właściwej spowodował bruzdy, zmarszczki, zmianę.  kolorytu skóry i wiotkość. Po drugie proces nakłucia podczas mezoterapii również nie jest obojętny w procesie odmłodzenia skóry. Nakłute miejsce organizm traktuje jako uszkodzone, następuje naturalny intensywny proces remodelingu i odbudowy tkanki skórnej, wzmocnienie naturalnego kwasu hialuronowego i kolagenu.

Kiedy można wykonać mezoterapię igłową?

W każdej porze roku, lato nie jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu, jednak po zabiegu nie zaleca się korzystać z sauny, kąpieli słonecznych, baseny ani intensywnego wysiłku fizycznego przez okres około 5 dni.

Wskazania dla skóry młodej:

  • starzenie posłoneczne;mmm
  • odwodnienie;
  • przedwczesne zmarszczki;
  • widoczna utrata jędrności skóry;
  • jako profilaktyka starzenia.

Wskazania dla skóry dojrzałej:

  • utrata jędrności i gęstości  skóry;
  • widoczne zmarszczki – kurze łapki, bruzdy, linie;
  • rozstępy;
  • cellulite;
  • nadmierne otłuszczenie;
  • utrata włosów, słabe włosy;


Na czym polega zabieg

Przed zabiegiem nanosi się maść znieczulającą. Odpowiednio dobrany koktajl substancji leczniczych wstrzykiwany jest do skóry na głębokość około 3-4mm, za pomocą mikro nakłuć w odstępach 5-10mm. Już po pierwszym zabiegu widać poprawę wyglądu skóry. Jednak najlepsze efekty przynosi wykonanie serii kilku zabiegów.

W celu osiągnięcia optymalnych rezultatów powinno się wykonać 4-6 zabiegów, co 7-14 dni w zależności od problemu (intensywna 2-miesięczna faza początkowa). Następnie w fazie pielęgnacyjnej zaleca się wykonanie 1 zabiegu na miesiąc przez okres 3-6 miesięcy. Dla podtrzymania efektów warto również wykonywać zabiegi przypominające co kwartał.

MEZOTERAPIA  W  ODMŁADZANIU SKÓRY (MEZOTERAPIA ANTI-AGING)

Mezoterapia stanowi doskonałą profilaktykę objawów starzenia się skóry takich jak zmarszczki, zwiotczenie,  odwodnienie skóry. Stosowanie jej można łączyć z innymi zabiegami estetycznymi.  Mieszanina wielu substancji rewitalizujących i regenerujących  stymuluje metabolizm komórek, zwiększa produkcję kolagenu i elastyny, poprawia stan skóry. Po serii zabiegów mezoterapii uzyskujemy znaczną  poprawę napięcia,  jędrności  i nawilżenia skóry. Znikają drobne zmarszczki, a  głębsze ulegają spłyceniu. Skóra jest dobrze odżywiona i wypoczęta.

MEZOTERAPIA W LECZENIU CELLULITU

Mezoterapia jest niezwykle cenną metodą ograniczającą cellulit. W wyniku zabiegu następuje wzmożony przepływ krwi i chłonki, zmniejsza się proces włóknienia tkanki łącznej i wzrasta metabolizm komórek tłuszczowych – lipoliza, co prowadzi do ogólnego ujędrnienia, wygładzenia skóry oraz redukcji efektu” pomarańczowej skórki”. 
Dzięki zabiegom  mezoterapii  można również uzyskać miejscową  redukcję depozytów tłuszczowych.

MEZOTERAPIA W LECZENIU KELOIDÓW, BLIZN PRZEROSTOWYCH, ROZSTĘPÓW

Stosując regularnie  mezoterapię, w połączeniu z innymi zabiegami takimi jak mikrodermabrazja, peelingi, masaże i preparaty doustne osiąga się bardzo dobre efekty lecznicze. Substancje stosowane w tej terapii pobudzają proliferację fibroblastów, regenerują i zwiększają elastyczność włókien tkanki łącznej, przyspieszają gojenie, rozjaśniają i wyrównują koloryt skóry.

MEZOTERAPIA W ŁYSIENIU I WYPADANIU WŁOSÓW

Jednym z częstszych wskazań do mezoterapii są choroby włosów, prowadzące do utraty i/lub znacznego osłabienia struktury włosów. Poprzez podawanie w skórę owłosioną głowy aminokwasów, minerałów, witamin i leków przeciwzapalnych można w znacznym stopniu poprawić odżywienie i regenerację struktury włosów, zatrzymać ich wypadanie, a nawet spowodować odrost utraconych  włosów.

Mezoterapia skóry głowy wskazana jest w następujących przypadkach:

  • wypadanie włosów na skutek ubogiej diety, słabego krążenia, zmian hormonalnych w okresie ciąży, laktacji
  • łysienie androgenowe
  • łysienie plackowate
  • włosy słabe i wymagające silnego odżywienia
  • włosy przetłuszczające się

 

Źródło:

Oceń ten artykuł
(3 głosów)