środa, 20 października 2021
Miło Cię widzieć!

Najlepsze golarki damskie - ekspert poleca

Choć na rynku kosmetycznym pojawia się wiele nowatorskich metod depilacji, dla wielu kobiet numerem jeden pozostają tradycyjne maszynki do golenia. Ta bezbolesna i tania metoda depilacji pozwala na szybkie pozbycie się nadmiernego owłosienia we własnym domu, również pomiędzy zabiegami w salonie kosmetycznym. Aby jednak depilacja w rzeczywistości była szybka i bezbolesna, należy sięgnąć po odpowiednie golarki, które znacznie ułatwią proces usuwania włosków.

Jak wybrać maszynkę do golenia?

Dobra maszynka do golenia dla kobiet to taka, która precyzyjnie usuwa włoski oraz zapobiega podrażnieniom skóry bez konieczności używania dodatkowych produktów. Wbrew pozorom jednak nie wszystkie damskie golarki spełniają te funkcje. Na rynku łatwo znaleźć tanie maszynki do golenia, które ze względu na swoją niską jakość kiepsko radzą sobie z usuwaniem włosków, a nawet powodują ból podczas depilacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze maszynki do golenia dla kobiet, aby mieć pewność, że depilacja będzie łatwa i komfortowa? Jedną z najważniejszych cech jest ilość ostrzy, która bezpośrednio przekłada się na szybkość i dokładność w usuwaniu owłosienia. Dobre golarki najczęściej posiadają trzy lub cztery ostrza, które są całkowicie wystarczające do precyzyjnego usuwania owłosienia, jednak w ofercie niektórych producentów możemy spotkać się z pięcioma, a nawet sześcioma ostrzami. Nie bez znaczenia jest również obecność specjalnego paska nawilżającego, który podczas golenia jednocześnie delikatnie pielęgnuje skórę. Pomaga to zmniejszyć ryzyko podrażnień i jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet o skórze wrażliwej. Obecnie pasek nawilżający uznaje się za standard i możemy znaleźć go w większości golarek znanych firm.

Czy wymienne ostrza mają znaczenie?

Kobiety stawiające na tradycyjną metodę depilacji mogą na pewnym etapie stanąć przed wyborem – maszynki do golenia z wymiennymi ostrzami czy całkowicie jednorazowe (https://www.aptekagemini.pl/kategoria/kosmetyki/do-ciala/golenie-i-depilacja/maszynki-do-golenia-i-ostrza)? Warto tutaj pamiętać, że obecność wymiennych ostrzy nie przekłada się bezpośrednio na jakość samej golarki ani zazwyczaj nie niesie za sobą znaczącej oszczędności pod względem finansowym. Ostatecznie wybór sprowadza się więc do osobistych preferencji. Należy również wspomnieć, że obecność wymiennych ostrzy ma znaczenie w kwestii ilości generowanych odpadów, dlatego osoby, którym szczególnie zależy na ochronie środowiska, mogą sięgnąć po maszynki do golenia z wymiennymi ostrzami.

Pod kątem jakości maszynek do golenia znacznie większe znaczenie ma jednak obecność ruchomej główki. Dzięki tej właściwości ostrza znacznie lepiej dostosowują się do kształtu ciała, sprawiając, że depilacja jest znacznie szybsza i przyjemniejsza. Ruchoma główka doskonale sprawdza się zwłaszcza podczas golenia trudno dostępnych miejsc, takich jak pachy czy okolice bikini. Tradycyjne golarki przez swoją statyczną budowę mogą podczas takiego zabiegu podrażnić skórę, a nawet doprowadzić do powstania zadrapań.

Oceń ten artykuł
(7 głosów)