sobota, 23 listopada 2024
Miło Cię widzieć!

Olejki do włosów — kiedy i jak stosować? Doradzamy!

Piękne, zdrowie lśniące włosy to marzenie każdego z nas. Olejki do włosów to jeden z akcentów dobrej pielęgnacji włosów. Jako naturalne emolienty zmiękczają i regenerują włosy. Wszechstronnie zastosowanie olejków do włosów zachęca do wypróbowania tego typu pielęgnacji. Jaki skład wybrać i czym się kierować? Dlaczego warto nakładać na włosy olejki? Przeczytaj więcej!

friser.pl Olejki do włosów kiedy i jak stosować Doradzamy

Olejki do włosów — zastosowanie

Olejowanie włosów lub nakładanie niewielkiej ilości olejków bez spłukiwania zyskują na popularności. Olejki doskonale utrzymują wilgoć we wnętrzu włosa, zapobiegają łamliwości i utrzymują fryzurę w ryzach. Sprawiają, że włosy są lśniące i dobrze odżywione. Małe i zgrabne buteleczki z dozownikiem pozwalają zabrać olejek do włosów ze sobą na wakacje. Są wygodne w użytkowaniu, stosunkowo niedrogie w stosunku ceny do jakości. Dodatkowo zawsze pięknie pachną i wprawiają nas w zachwyt. Olejki takie jak arganowy (zwany też „płynnym złotem”), oleje z pestek owoców i inne po prostu pięknie pachną i pobudzają nasze zmysły. Duży wybór olejków do włosów topowych firm znajdziemy na stronie friser.pl. Olejki możemy nakładać poprzez tzw. olejowanie lub nakładanie kilku kropel bez spłukiwania. 

Aplikacja olejków do włosów

Olejki do włosów możemy wykorzystywać na dwa sposoby — poprzez tzw. olejowanie włosów lub nakładając kilka kropel olejku bez spłukiwania na końcówki po uprzednim zwilżeniu rąk. Poniżej opis obu metod w skrócie:

  • Olejki do włosów stosowane bez spłukiwania — Zwykle sprzedawane w małych przyciemnianych buteleczkach z wygodnym aplikatorem w postaci pipety ułatwiającej nałożenie kilku kropel. Bardzo ważne jest to, by olejki bez spłukiwania nakładać (po uprzednim roztarciu kilku kropel w dłoniach) na wilgotne włosy i równomiernie go rozprowadzić. W ten sposób nie stworzą nam się miejsca, w których olejek do włosów będzie bardziej skoncentrowany, co może wyglądać nieestetycznie. Możemy pokryć olejkiem tylko wilgotne końcówki włosów w celu zabezpieczenia ich przed rozdwajaniem i przesuszeniem.
  • Olejki do włosów stosowane do olejowania na ciepło — Olejowanie włosów to trend, który rozreklamowały włosomaniaczki. Internetowe entuzjastki pielęgnacji domowej zalecają olejowanie w domu, które wygląda następująco — co jakiś czas nakładamy olej na uprzednio nawilżone i pokryte żelem aloesowym włosy. Olej powinien być ciepły i dostosowany do porowatości włosów. Trzymany pod ręcznikiem ok. 30 minut lub dłużej zmywamy najpierw odzywką (pomaga pozbyć się lepkości po oleju), a następnie myjemy delikatnym szamponem. Powtarzanie tego procederu sprawi, że włosy będą zdrowe i odżywione.

Olejki do włosów a porowatość włosów

Tak zwana porowatość włosów określa to, w jakim stopniu łuska włosa jest odchylona.

  • Zamknięta i zwarta łuska włosa sprawia, że są one lejące, ciężkie i trudno się układają w loki i fale. Takie włosy powinny być pielęgnowane składnikami do włosów niskoporowatych. Potrzebują nawilżenia, które nada im objętości i nie obciąży ich za bardzo.
  • Włosy, których łuska jest mocno odchylona potrzebują silnym olejów, szczególnie olejki wielonienasycone, których cząsteczki są duże i okrywają włosy z zewnątrz by je lepiej chronić.
  • Włosy średnioporowate znajdują się pomiędzy jednym a drugim typem. Są to włosy, które wyglądają względnie dobrze, ale potrzebna im odpowiednia pielęgnacja, by nie przeszły w wysokoporowatość.
Oceń ten artykuł
(5 głosów)