sobota, 20 kwietnia 2024
Miło Cię widzieć!

Osiem największych błędów domowej pielęgnacji

Twarz jest naszą wizytówką i to na nią jako pierwszą zwracamy uwagę poznając nowych ludzi. Każdy z nas przez pryzmat skóry swojej twarzy jest oceniany i przypisywane są mu określone cechy osobowości. Często jest to bardzo pochopne jednak nie da się tego uniknąć, dlatego o skórę trzeba dbać. Troska o naszą skórę twarzy składa się z kilku istotnych etapów i tylko ich regularne i właściwe powtarzanie jest w stanie zapewnić nam zdrowy wygląd. Jednak często o tym zapominamy i przez ciągle towarzyszący nam pośpiech lub zwykłą niewiedze przyczyniamy się do pogarszania stanu naszej skóry.

Poniżej opisaliśmy osiem najczęstszych błędów w codziennej pielęgnacji twarzy wśród osób, które zainteresowane naszymi rewolucyjnymi kosmetykami i kosmeceutykami z serii Creme Bar Visage Parfait postanowiły nam zaufać i opisać swoje problemy skórne i sposoby ich niwelowania. Po podsumowaniu wszystkich wywiadów zauważyliśmy pewne wzorce i stale powtarzające się kosmetyczne potknięcia, dlatego postanowiliśmy przerwać to błędne koło i wypunktować niewłaściwe podejścia do pielęgnacji skóry twarzy.

 

Oto lista popełnianych błędów:

 

1. Zbyt częste stosowanie peelingów
Cykl odnowy naskórka trwa około 28 dni. Rozpoczyna się w najgłębszej warstwie naskórka – to tutaj powstają nowe komórki, które przez ok. 2 tygodnie przesuwają się ku górze, a potem przez kolejne ok. 2 tygodnie zachodzi proces rogowacenia i obumierania komórek z wierzchniej warstwy naskórka. Martwe komórki są stopniowo złuszczane, a na ich miejscu pojawiają się nowe komórki. Proces złuszczania można przyśpieszyć stosując peelingi. Jednak nie można stosować ich częściej niż co 2 tygodnie, gdyż wierzchnia warstwa naskórka, którą ściągamy za pomocą peelingu odpowiada za ochronę naszej skóry przed mikrourazami, czynnikami zewnętrznymi czy utratą wody. Gdy stosujemy peelingi co kilka dni, tak jak osoby o skórze tłustej z tendencjami do świecenia i z zanieczyszczeniami, wpadamy w negatywną pętlę (skóra się broni i produkuje nadmiarowe ilości sebum) i narażamy naszą skórę na poważne ryzyko nieodwracalnego uszkodzenia. Należy również pamiętać, że nawet po stosowaniu peelingu we właściwych odstępach czasowych nasza skóra po ich aplikacji staje się bardzo wrażliwa, dlatego należy ją chronić i pielęgnować substancjami antyseptycznymi i regeneracyjnymi, dodatkowo uzupełniając naturalnie występujące w naszej skórze gąbki wodne. Dlatego zawsze zalecamy dojście do źródła problemu i właściwe znormalizowanie produkcji sebum poprzez mniej intensywne stosowanie odpowiednich środków peelingujących.

 

2.Niewłaściwy dobór rodzaju peelingu do stanu swojej skóry

peeling enzyW naszej ofercie posiadamy dwa rodzaje peelingu: bambusowy i enzymatyczny. Obydwa peelingi mają oczywiście to samo zadanie – zdejmować zewnętrzną warstwę martwych komórek poprawiając wygląd naszej skóry. Jednak nie można zapominać, że nie każdy może stosować dowolny peeling. Dla osób o cerze tłustej z tendencjami do rozszerzonych porów, krost czy zaskórników oraz osób z grubą czy nawet normalną skórą polecany jest peeling bambusowy. Jest to peeling z drobinkami pędów bambusa i papają, które w mechaniczny sposób zdejmują zewnętrzną warstwę martwych komórek. Jednak przy cerze wrażliwej czy też naczyniowej takie oczyszczanie nie jest wskazane, dlatego zalecany jest wtedy łagodniejszy peeling enzymatyczny.

 

PEELING ENZYMATYCZNY I BAMBUSOWY CREME BAR®

http://bcosmetics.com/

 

 

biomembranowy503.Skupianie się jedynie na nawilżeniu, przy jednoczesnym braku utrzymania tego nawilżenia w skórze

Na rynku istnieje wiele produktów, które nawilżają naszą skórę. Ich efekt co prawda widoczny jest zaraz po zastosowaniu, jednak poziom nawilżenia po zaledwie kilku godzinach spada zgodnie z funkcją logarytmiczną. Istotą staję się tutaj nie tyle samo nawilżenie skóry poprzez dobór odpowiedniej ilość substancji, ale utrzymanie tego nawilżenie w skórze. Gdy wierzchnia warstwa skóry jest naruszona lub gdy nasze naturalne gąbki wodne nie mają już takich duży zdolności do chłonięcia wody z naszego organizmu w zastraszającym tempie ucieka woda, a efektem tego jest szybsze starzenie się skóry. Dlatego właściwe nawilżanie skóry twarzy powinno iść w parze z regeneracją gąbek wodnych naturalnie występujących w skórze. Znając tą zależność stworzyliśmy indywidualnie dobierane biomembranowe kremy IQ z serii CremeBar®, dzięki którym już po 4 tygodniach możliwe jest zwiększenie poziomu swojego nawilżenia średnio o 17%, a przeznaskórkowa utrata wody (tzw. TEWL) zmniejsza się nawet o 50%.

 

KREMY BIOMEMBRANOWE IQ

Równowaga pomiędzy poziomem nawilżenia, a natłuszczenia

http://cremebar.pl/

 

4.Dobór nieodpowiednich dla wieku składników występujących w kosmetykach

Nasza skóra jest jak konto bankowe – ile w nią zainwestujemy tyle możemy później odzyskać. Oznacza to, że tylko systematyczna pielęgnacja od małego jest w stanie zapewnić nam optymalny wygląd. Obecnie młodzi ludzie chcą zbyt szybko stosować surowce nieodpowiednie do swojego wieku, myśląc że będzie to miało korzystny wpływ na ich skórę. Jednak nic bardziej mylnego! W takim przypadku skóra otrzymuje niewłaściwe sygnały i rozleniwia się. Problematyczne jest to, że powstałe przy tym problemy skórne nie zawsze są widoczne od razu tylko możemy je zaobserwować z dłuższego dystansu. Młode osoby powinny dobrze nawilżyć skórę, chronić ją przed słońcem i często z powodów hormonalnych dobrze ją oczyszczać, działać antyseptycznie i regulować produkcję sebum. Ludzie w średnim wieku powinny stosować się do tych samych zaleceń, jednak oni mogą już przeciwdziałać pierwszym oznakom starzenia się, szczególnie w okolicach oczu. Mogą one używać kwasu hialuronowego, który wypełni pierwsze zmarszczki. Osoby powyżej 50 roku życia mogą stosować już silniejsze substancje liftingujące tj. trylagen, albo środki dla osób z menopauzom tj. czerwona koniczyna, która zawiera fitohormony podobne do estrogenu, czyli kobiecego hormonu. Składniki aktywne w naszym kremach biomembranowych dobierane są w taki sposób, aby zaspokoić aktualne potrzeby skóry i nie obciążać je zanadto.

 

5.Nie czytanie składu kupowanych kosmetyków

Według przepisów UE każdy środek kosmetyczny na opakowaniu musi zawierać skład chemiczny (ingredients). Wszystkie kraje europejskie uzgodniły wspólny język INCI – oznacza to, że każdy dermatolog w Europie może analizować skład danego kosmetyku. Dodatkowo wszystkie receptury dostępne są w Centralnym Rejestrze Kosmetyków, do którego można złożyć zapytania o skład danego produktu. Nie można jednak pominąć faktu, że analiza składu wymaga dużej wiedzy i czasu, dlatego często skupiamy się na sloganach reklamowych zamiast na tym co znajduje w środku danego produktu. Doradzamy każdemu zaawansowanemu użytkownikowi sprawdzanie składu kosmetyków w Internecie, aby być w pełni świadomym jakich używamy środków. Często nie zdajemy sobie sprawy jak wiele szkodliwych składników znajduje się w kremach. Często substancje, które zapewniają określone cechy danemu kosmetykowi mogą być alergenne, np. koloranty zapewniające kosmetykom piękną barwę, czy wszelkie zaperfumowania. Jednak świadomość konsumentów jest coraz wyższa i teraz coraz więcej osób zwraca uwagę czy w wybieranych produktach są konserwanty. Jest to bardzo słuszne podejście, gdyż one też mogą być dla nas szkodliwe. Co prawda likwidują one niechciane mikroorganizmy i tym samym zapewnia dłuższą przydatność produktu do użycia. Jednak unicestwiają one także naszą florę bakteryjną, czyli barierę ochronną skóry. A tym samym sprawiają, że skóra staje się sucha i wrażliwa. Mało firm, tak jak nasz Creme Bar® jest w stanie produkować kosmetyki z taką strukturą molekularną, w której nie rozwijają się mikroorganizmy, wiec nie potrzebne są konserwanty, a mimo to data ważności to 1-2 lata. Każdy powinien zatem sam rozważy ile zależy mu na kolorze i zapachu kremu, bo wtedy zawiera on składniki powodujące alergie i podrażnienia, a ile na pięknym wyglądzie .

8bledow

 

 

CREME BAR®

Ze względu na swoją strukturę przypomina warstwę rogową naskórka

http://cremebar.pl/

 

 

 

 

6. Brak systematycznej pielęgnacji

Skuteczna pielęgnacja to połączenie odpowiednich środków kosmetycznych, właściwego sposobu ich użytkowania oraz systematyczności. Możemy korzystać z pomocy specjalistów, np. przy określeniu rodzaju naszej cery, czy oczyszczaniu skóry twarzy, jednak to w naszych rękach spoczywa główny obowiązek pielęgnacyjny. Skóra to organ, który żyje i się regeneruje, wiec musi być odpowiednio chroniona i wspierana w swojej funkcjonalności. Zabiegi, które polecane są w salonach kosmetycznych mają z reguły mocniejszy skład i działanie, dlatego też po takiej ingerencji należy skórze pomóc w jej regeneracji poprzez aplikowanie w domu odpowiednich kremów czy kuracji witaminowych. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest badanie swojej skóry za pomocą specjalistycznej aparatury przynajmniej 2-3 razy do roku, aby sprawdzić czy stosowane przez nas kosmetyki mają dobry wpływ na kondycję naszej skóry. Możemy wtedy też ewentualnie bardziej zoptymalizować nasz program pielęgnacyjny. W Creme Bar® istnieje ok. 3 mln receptur wiec z pewnością każdy znajdzie tutaj dla siebie właściwy skład i proporcję składników, tak aby uzyskać piękną i zdrową skórę.

8bledow1

7. Niedopasowanie systemu pielęgnacji do pory roku

Nasza skóra uwarunkowana jest genetycznie, jednak nasz styl życia, odżywianie, sposób pielęgnacji czy nawet otoczenie również determinują jej wygląd. W okresach letnich mamy więcej słońca, więc powinniśmy skupić się na ochronie skóry przed promieniowaniem UV. Skóra w tym okresie musi być dobrze nawilżona, ale też ważne staje się tutaj dogłębne jej oczyszczanie, np. z potu, który w tym okresie nieustannie nam towarzyszy. Natomiast w okresach zimowych występują duże zmiany temperatur i aby nasza skóra w odpowiedni sposób dopasowała się do otoczenia należy ją odżywiać. Używamy wtedy kosmetyków na bazie wszelkich witamin. Dodatkowo z powodu braku słońca nasza skóra staje się ziemista, wiec należy ją mineralizować i regenerować. Wtedy też możemy stosować mocniejsze konsystencje kremów lub pokusić się o likwidacje zmarszczek, blizn czy przebarwień. Idealnym do tego środkiem jest Retinol, czyli witamina A w czystej postaci, który jako jeden z nielicznych środków kosmetycznych otrzymał status gold, wiec działa nie tylko profilaktycznie, ale również naprawia powstałe już problemy. Dzięki systemowi Creme Bar® gdzie mamy osobno bazy i substancje aktywne możemy zmieniać receptury w zależności od pory roku, taka aby nasza skóra otrzymywała odpowiednią pielęgnację.

 

8.Stosowanie jednego kremu na dzień na noc

Prowadzimy różny tryb życia w ciągu dnia i noc, to dlaczego mielibyśmy w tych porach stosować ten sam krem? Przy standardowym trybie życia za dnia jesteśmy bardziej aktywni, więcej czasu spędzamy na zewnątrz, a przez to jesteśmy bardziej narażeni na wpływ chociażby czynników atmosferycznych tj. deszcz, wiatr czy słońce. Aby nasza skóra mogła się przed nimi chronić musi mieć dobrą elastyczność i odpowiednio dobrane kosmetyki. Skóra za dnia wykonuje nieustanną pracę w celu obrony przed mikroorganizmami, więc wtedy powinniśmy skupić się na jej ochronie. Dodajemy wtedy do kremów odpowiednie witaminy i filtry. W noc jesteśmy z reguły mniej aktywny wiec to jest czas dla naszej skóry na regenerację.

Dodatkowo jeśli chcemy uzyskać efekt brązujący, wybielający lub liftingujący wskazane jest to robienie podczas dziennej kuracji. Jednak jeśli idziemy np. wieczorem do opery i chcemy, aby nasza cera była gładka, również możemy zastosować środki liftingujące tj. trylagen. Środki, które bezpośrednio w pierwszym etapie nie wpływają na zewnętrzną warstwę naszej skóry, tylko pomagają jej od środka, np. czerwona koniczyna powinny być stosowane na noc, aby lepiej się wchłonęły.

Pamiętając o zmianie swoich niewłaściwych nawyków pielęgnacyjnych chociażby w ww. ośmiu aspektach możemy znacznie przyczynić się do poprawy wyglądu i kondycji skóry naszej twarzy.  

Dlatego zacznijmy już teraz program pięknej skóry na lato razem z Creme Bar® www.cremebar.pl

 

 

 

Oceń ten artykuł
(2 głosów)