Polska Kosmetologia i Kosmetyka to najszybciej rozwijający się portal branżowy w Polsce. Istniejemy na rynku mediów internetowych już od 10 lat i posiadamy ugruntowaną pozycję w kategoriach związanych z branżą Beauty. W naszym portalu znajdą Państwo tysiące ciekawych artykułów związanych z branżą kosmetyczną, medycyną estetyczną oraz spa. Prezentowane przez nas materiały pełnią funkcje edukacyjną i doradczą. PKIK24.pl to doskonałe miejsce na prezentację Państwa marki a także na reklamowanie oferowanych produktów.
Naelektryzowane, uklepane, połamane i przetłuszczane – włosy pod czapką nie mają łatwo. Co zrobić, żeby zimą mieć piękną i lśniącą fryzurę, a jednocześnie nie marznąć, doradza Oskar Bachoń, make-up & hair designer.
Wiadomo, że latem, zwłaszcza na wakacjach, włosom należy specjalna ochrona przed słońcem, wiatrem i wysoką temperaturą. Często natomiast zapomina się, że także zimą warunki atmosferyczne wystawiają włosy na próbę i trzeba im spieszyć z pomocą. Działanie mrozu jest tak samo szkodliwe dla włosów jak upał.
Zabawa w ciepło-zimno
Niekorzystny wpływ na ich stan ma szok temperaturowy. Zimą bardzo często zmieniamy otoczenie: z zimnego parkingu wchodzimy do ogrzewanego biura, marzniemy na przystanku, by wejść do dusznego autobusu, po spacerze i zabawach na śniegu rozgrzewamy się przy kominku. Włosy tego nie lubią! Suche powietrze z kaloryferów i huśtawka temperatur nie są też jest dla nich sprzyjające. Bez głębokiego i kompleksowego odżywiania stracą blask i będą się łamać. Nakładanie odżywki jest więc koniecznością. Kosmetyk ten zamyka łuski włosów sprawia, że są gładkie i chronione przez czynnikami zewnętrznymi.
Elektryzujący problem
Włosy sterczące po zdjęciu czapki to bardzo częsty problem zimą. Ze zjawiskiem elektryzowania się włosów można walczyć na kilka sposób, na przykład przy pomocy specjalnych urządzeń do pielęgnacji: suszarki lub prostownicy z funkcją jonizacji. Znajdujący się wewnątrz jonizator wytwarza ujemne ładunki elektryczne zwane jonami ujemnymi, które neutralizują dodatnie ładunki na włosach. Dzięki temu pojedyncze kosmyki zostają wygładzone, lepiej się układają i nie elektryzują, a włosy są gładsze i podatniejsze na układanie oraz zachowują perfekcyjny kształt. Pomaga również regularne nakładanie odżywki po każdy myciu głowy.
Fryzura spod czapki
Kolejny sezonowy problem to włosy spod czapki. Zimą nie możemy oczekiwać, że fryzura będzie idealnie ułożona, a grzywka jak od linijki. Bardzo ważne, zwłaszcza dla krótkich włosów, jest więc dobre strzyżenie. Idealna fryzura spod czapki to taka, kiedy ściągamy nakrycie głowy, poprawiamy włosy rękami i zupełnie nie myślimy o tym jak wyglądamy. Ważna jest również naturalność, która staje się dominującym trendem w strzyżeniach i stylizacji włosów. A więc powinniśmy podkreślać lekkie pofalowania, naturalne wicherki i załamania. Liczy się puszystość i lśniący zdrowy wygląd. Jeśli będziesz mieć dobrą, dość luźną czapkę, żadnej fryzurze jej noszeni nie zaszkodzi.
Dużo na głowie
Jaką czapkę więc nosić? Za dużą! Czapki typu oversize są nie tylko modne, ale także najbezpieczniejsza dla włosów. Zbyt ciasne nakrycia głowy wycierają je, sprawiają że się łamią i kruszą. Idealna czapka powinna być zrobiona z naturalnej włóczki, gdyż sztuczne tkaniny nie pozwalają skórze oddychać. Często zapominamy, że skóra na głowie również się poci, więc jeśli będziemy nosić coś co przypomina czepek kąpielowy, włosy bardzo szybko się przetłuszczą.
Oskar Bachoń / Hair & Make-up Designer
Informacje o ekspercie:
OSKAR BACHOŃ
Żeby przekonać się, jak barwną jest postacią, wystarczy na niego spojrzeć. Ale to wcale nie wygląd, a wyjątkowy charakter najbardziej wyróżnia Oskara Bachonia spośród znanych stylistów fryzur i wizażystów w Polsce. Szczery do bólu, rubasznie dowcipny, piekielnie zdolny i diabelsko inteligentny, mistrzowsko balansuje na granicy pruderii, komentując aktualne zjawiska i trendy we fryzjerstwie i makijażu. Oskar Bachoń to człowiek instytucja. Jak sam o sobie mówi – profesjonalista i artysta. Jego rad w kwestiach wizerunku słucha wierne grono klientek w Krakowie (na strzyżenie u Bachonia trzeba czekać miesiącami). Prowadzi blog (www.oskarbachon.pl/blog), dzieli się także swoją wiedzą jako ekspert w mediach.