piątek, 21 stycznia 2022
Miło Cię widzieć!

Pielęgnacja włosów na wiosnę

Włosy wymagają pielęgnacji przez cały rok, jednak w okresie zimowo- wiosennym w szczególności powinno się zwrócić uwagę na ich kondycję. Każdy kto pragnie, by jego włosy lśniły zdrowiem i pięknym wyglądem w promieniach wiosennego słońca, z wyprzedzeniem powinien myśleć o tym, by przygotować włosy na zmianę temperatury. Poniżej prezentujemy kilka wskazówek, które pomogą w codziennej pielęgnacji zniszczonych włosów, dzięki czemu będą wyglądały olśniewająco i zjawiskowo.

 

  • Proste na swój sposób

 

Jednym z najważniejszych kroków w dbałości o piękne włosy na wiosnę jest odstawienie prostownicy. Częste stosowanie tego typu narzędzi do prostowania sprawia, że włosy tracą swój blask, stają się matowe, wysuszone a końcówki ulegają rozdwojeniu. Stosowanie ochronnych kremów i środków prostujących nie jest w stanie do końca ochronić struktury włosa, dlatego tak ważne jest by nie przesadzać z środkami i narzędziami służącymi do stylizacji. Po zimie włosy są bez wątpienia zmęczone, dlatego należy dać im czas na regenerację i odpoczynek. Jeżeli jednak zdarzają się sytuacje, w których koniecznie należy użyć prostownicy, warto robić to z rozwagą, uprzednio przygotowując do zabiegu włosy. Nie należy bowiem prostować mokrych włosów, gdyż łuski włosa ulegają wtedy uszkodzeniu. Ponadto należy zwracać uwagę na temperaturę prostowania, gdyż nazbyt wysoka w bardzo szybkim czasie sprawi, że zamiast pięknych pukli, na głowie pojawią się „sianowate” włosy.

 

  • Odżywczy dotyk

 

Niezwykle ważne jest, by systematycznie stosować odżywki i maski do pielęgnacji włosów. Dzięki temu nawet bardzo zniszczone włosy zabiegami fryzjerskimi i farbowaniem, będą miały szansę na odpoczynek i odnowę. Warto jednak w tym miejscu podkreślić fakt, iż odżywki stosuje się po każdym umyciu włosów, gdyż służą one przede wszystkim do tego, by z większą łatwością móc rozczesać pukle. Znacznie więcej właściwości odżywczych posiadają maski do włosów, które stosuje raz lub dwa razy w tygodniu. Aby efekt stosowania preparatu był bardziej zauważalny, maskę nakłada się na około pół godziny na całość włosów i przykrywa ręcznikiem lub czepkiem. Najlepiej, by ta czynność była wykonywana w ciepłej kąpieli, gdyż wyższa temperatura otworzy łuski włosa, dzięki czemu szybciej zostaną przyswojone składniki odżywcze zawarte w preparacie.

 


 

  • Ochrona przed słońcem

 

Choć wiosną promienie słoneczne nie dają o sobie znać tak intensywnie jak latem, to warto również w tym okresie chronić włosy przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych. Należy też pamiętać o tym, że wszelkie zmiany pogodowe, jak deszcz, wiatr, zmienna temperatura znacznie wpływają na kondycję i strukturę włosa. Warto więc nosić kapelusze, czy też czapki z daszkiem, jeżeli spędza się dużo czasu na powietrzu. Można również stosować preparaty ochronne do włosów w postaci sprayu, które sprawią, że włosy nie będą się tak szybko wysuszały.

 

  • Jedwabisty blask

 

Jedwab w płynie to idealne rozwiązanie dla włosów zniszczonych farbowaniem i innymi zabiegami fryzjerskimi. Dzięki niemu włosy są lśniące i wyglądają dużo bardziej zdrowo. Ten preparat pozwala na uzdrowienie nawet najbardziej zniszczonych i wysuszonych włosów. Wystarczy 2-3 razy w tygodniu potraktować niewielką ilością jedwabiu w płynie pukle włosów, a po krótkim czasie będzie można dostrzec drastyczną różnicę w ich wyglądzie.

 

  • Mycie i suszenie

 

Bardzo ważnym aspektem dbałości o kondycję włosów jest ich odpowiednie mycie i suszenie. Warto wiedzieć o tym, by nie myć włosów nazbyt często, ponieważ będą się szybciej przetłuszczały ( dotyczy to szczególnie osób młodych). Ponadto należy pamiętać o tym, by woda nie była zbyt gorąca, gdyż istnieje ryzyko uszkodzenia włosów i poparzenia skóry głowy. W sytuacji, gdy nie ma czasu na mycie i suszenie włosów, warto zastosować tak zwany suchy szampon. Nie należy również zapominać o tym, żeby jak najrzadziej suszyć włosy suszarką. Dzięki temu struktura włosa będzie nienaruszona a kondycja włosów ulegnie polepszeniu.

 

  • Częste rozczesywanie

 

Każdy kto chce, by jego włosy były proste i niesplątane, powinien zaprzyjaźnić się ze szczotką do włosów. Im częściej włosy będą rozczesywane ( szczególnie podczas wietrznej pogody), tym lepiej. Zasada ta dotyczy przede wszystkim osób, które są posiadaczami długich włosów, gdyż te są szczególnie narażone na splątanie. W tym wypadku niezwykle ważny jest dobór odpowiedniej szczotki lub grzebienia, w zależności od gęstości i rodzaju włosów. Jeżeli bowiem włosy są bardzo gęste i skłonne do plątania się, należy przede wszystkim rozczesywać je szczotką z gęstymi kolcami.

 

 

Materiały przygotowane przez Klinikę Handsome Men

 


Oceń ten artykuł
(13 głosów)