Polska Kosmetologia i Kosmetyka to najszybciej rozwijający się portal branżowy w Polsce. Istniejemy na rynku mediów internetowych już od 10 lat i posiadamy ugruntowaną pozycję w kategoriach związanych z branżą Beauty. W naszym portalu znajdą Państwo tysiące ciekawych artykułów związanych z branżą kosmetyczną, medycyną estetyczną oraz spa. Prezentowane przez nas materiały pełnią funkcje edukacyjną i doradczą. PKIK24.pl to doskonałe miejsce na prezentację Państwa marki a także na reklamowanie oferowanych produktów.
Skuteczność kosmetyków najczęściej łączy się z wysoką ceną, a tańsze produkty nie zawsze spełniają nasze oczekiwania. Nie dotyczy to jednak olejku rycynowego, który jest zarówno niedrogi, jak i skuteczny.
Rycyna to trujące białko znajdujące się w nasionach, liściach i łodydze rącznika pospolitego – rośliny subtropikalnej. Przypadkowe spożycie tej substancji, na przykład w postaci nasion, w których jej stężenie jest największe, może skutkować nawet śmiercią. Rycyna traci swoje toksyczne właściwości pod wpływem wysokiej temperatury, dlatego olej rycynowy, otrzymywany z nasion w wyniku tłoczenia na zimno, jest zawsze gotowany w wodzie. W aptece możemy więc nabyć bezpieczny i tani produkt, znany wszak jako środek przede wszystkim skutecznie przeczyszczający. Warto go jednak zakupić w zgoła innym celu – by poprawić wygląd swoich włosów i skóry.
Na problemy z włosami
Zastosowanie olejku rycynowego do pielęgnacji włosów sprawi, że staną się one miękkie, lśniące i puszyste. Wzmacniająco i odżywczo zadziała także na brwi i rzęsy. W pierwszym przypadku najlepsze rezultaty zobaczymy, gdy produkt wykorzystamy do przygotowania maski. Najlepiej użyć jej na całej długości włosów. Olejek łączymy z ulubioną odżywką, żółtkiem jaja, sokiem z cytryny, opcjonalnie z odrobiną miodu. Odżywkę możemy zastąpić naftą kosmetyczną. Po umieszczeniu sporządzonej mikstury na włosach, ukrywamy je pod czepkiem lub owijamy głowę ciepłym ręcznikiem. Sam olejek wcierajmy zaś w skórę głowy, jeśli borykamy się z problemem wypadania włosów. Taką samą metodą złagodzimy też objawy łuszczycy. Niezależnie od założonego celu, zabieg musimy przeprowadzać co najmniej raz w tygodniu. Pamiętajmy tylko, że stosując długo olejek rycynowy uzyskamy jeszcze jeden efekt estetyczny – włosy delikatnie ściemnieją. Nie każdemu to odpowiada, chyba, że mówimy o przyciemnianiu brwi i rzęs. Tutaj zaleca się jednak ostrożność – gdyby substancja dostała się do oczu natychmiast spowoduje uciążliwe podrażnienia. Aplikowanie jej na brwi i rzęsy wymaga więc uwagi i powinniśmy do tego użyć małej szczoteczki (na przykład po zużytym tuszu).
Dla pięknej i nawilżonej skóry
Jeżeli w pielęgnacji włosów widzimy zbyt dużo przeciwwskazań do użycia olejku, warto, mimo wszystko, pamiętać o jego właściwościach. Szczególnie, gdy mamy suchą skórę i próbujemy uporać się z jej szorstkością oraz pękaniem w newralgicznych miejscach. Olejek rycynowy wmasowany w pięty, popękaną skórę łokci czy kolan, przyniesie szybkie efekty w postaci nawilżenia i zmiękczenia. Najlepiej wymieszać go z kremem lub balsamem, a następnie nałożyć na skórę i owinąć pielęgnowane miejsce folią aluminiową (na stopy dodatkowo założyć bawełniane skarpetki).
Źródło: http://www.vitalogy.pl/