środa, 15 lipca 2020
Miło Cię widzieć!

STWÓRZMY BARIERĘ DLA WIRUSÓW I BAKTERII

Ludzkość od zarania dziejów zmaga się z ciągłym atakiem drobnoustrojów. Wirusy, bakterie, żyją w nas i obok nas. Przez tysiąclecia człowiekowi nie udało się nabyć na nie odporności. Rozwój medycyny tylko w niewielkim stopniu ograniczył zachorowalność na wiele śmiertelnych chorób związanych z zarazkami. Udało się nam zapanować nad dżumą, ospą, cholerą czy AIDS, ale w ich miejsce przychodzą następne z którymi coraz trudniej jest nam walczyć jak choćby Covid-19. Nie znaczy to jednak, że całkowicie nie potrafimy się przed nimi chronić. Podstawą w tej ochronie jest zdyscyplinowanie dotyczące stałego odkażania przestrzeni, w której żyjemy. Powierzchnie robocze a także nasze ręce muszą być czyszczone profesjonalnymi środkami, zapewniającymi nam maksimum bezpieczeństwa. To bezpieczeństwo musimy stworzyć zarówno sobie jak i tym, którzy znajdą się w naszym otoczeniu. Dziś słowo dezynfekcja nabrało szczególnego znaczenia. Stosowanie profesjonalnych środków do dezynfekcji stało się bezwzględną koniecznością jako, że coraz trudniej przychodzi nam walka z mikrobami używając tylko mydła lub nie sprawdzonych preparatów. Wytyczne Ministerstwa Zdrowia nie pozostawiają nam wątpliwości co do tego że bez profesjonalnych środków do dezynfekcji dziś nie może pracować żaden gabinet, żaden salon fryzjerski a także żadna placówka medyczna. Polscy producenci środków dezynfekcyjnych wyszli naprzeciw potrzebom rynku tworząc całą gamę produktów konkurujących nie tylko ceną ale i znakomitą jakością z tymi znanymi a będącymi produkowane na świecie. Nasza redakcja bardzo dokładnie się przygląda temu jak w praktyce jest stosowana dezynfekcja. Zbieramy opinie i recenzje co do ich skuteczności. Znakomicie wypadają w tym rankingu preparaty polskiego producenta Clinex Nanochem stworzone z myślą o ich zastosowaniu w wielu miejscach gdzie poziom dezynfekcji musi być bardzo wysoki. W tym artykule skupimy się na preparacie do zastosowania w gabinetach kosmetycznych, medycyny estetycznej, salonach fryzjerskich i spa.

2

Tym preparatem jest Clinex DEZOFast idealny do dezynfekcji:
Poczekalni, blatów, klamek, poręczy, foteli zabiegowych, czytników kart, podłóg, pomieszczeń sanitarnych(toalety)
Preparat ma potwierdzone działanie biobójcze - zabija bakterie, spory, grzyby, wirusy, w tym z rodziny koronawirusów z mytej i dezynfekowanej powierzchni - produkt posiada STAŁE Pozwolenie Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych nr 8010/20.


Działanie biobójcze preparatu na zdezynfekowanej powierzchni utrzymuje się do 3 dni! Podstawą są badania Uniwersytetu Śląskiego.

1 

Warto zobaczyć: https://www.youtube.com/watch?v=z5YwjOOKbGA&feature=youtu.be

Szczegółowe informacje o produkcie Clinex DEZOFast:
Clinex DEZOFast to produkt myjąco-dezynfekujący. Posiada unikalne spektrum zastosowań.

 • Właściwości wirusobójcze, bakteriobójcze, grzybobójcze  są najszersze z wszystkich produktów na rynku, co potwierdzają badania medyczne.
 • Produkty z grupy DEZOFast  usuwają z powierzchni wirusy z rodziny koronawirusów w 1 minutę  (potwierdzone badaniami). Daje to dużo większy komfort pracy z produktem w odróżnieniu od produktów wymagających nawet kilkunastu czy kilkudziesięciu minut ekspozycji na powierzchni.
 • Badania, kontrola skuteczności działania preparatu gotowego do użycia i roztworu powstałego z koncentratu trwały 1,5 roku, czego finałem było uzyskanie przez producenta stałego pozwolenia na obrót produktem biobójczym.
 • Produkt nadaje się do zastosowania w obszarze medycznym, o podwyższonym zagrożeniu biologicznym oraz w obszarach ogólnych
 • Uwaga: Produkty z grupy DEZOFast, jako jedyne na rynku posiadają właściwości myjące powierzchnie, co jest niezwykle ważne przy odkażaniu podłóg. Unikamy tym samym podwójnej pracy. Doskonale usuwa zabrudzenia.
 • Właściwości myjące, szczególnie na dużych powierzchniach najlepiej wykorzystać przy użyciu Koncentratu tego produktu. Jest to najtańszy sposób na przygotowanie 1L produktu gotowego do użycia.
 • Produkty Clinex DEZOFast mają przedłużone działanie, po wyschnięciu pozostawiają aktywny składnik dezynfekcyjny na powierzchni długo po jego zastosowaniu.
 • Produkt nadaje się do rozpylania urządzeniami wysokociśnieniowymi.
 • Produkt nadaje się do powierzchni mających kontakt z żywnością, może być stosowany w planach HACCP
 • Produkt niepalny, spełnia wszystkie wymogi ochrony przeciwpożarowej  nieruchomości.
 • Produkt neutralny dla powierzchni.

 

3

W reżimie sanitarnym, w którym będziemy musieli żyć w kolejnych miesiącach -  Clinex DEZOFast jest niezbędnym produktem, który powinien się znaleźć na wyposażeniu wszędzie tam gdzie wymagana jest szczególna dbałość o zabezpieczenie nas i naszych klientów.
Więcej o produktach Clinex na www.clinex.com.pl

 

Redakcja Portalu
Polska Kosmetologia i Kosmetyka

https://pkik24.pl/

Oceń ten artykuł
(5 głosów)