wtorek, 25 stycznia 2022
Miło Cię widzieć!

suszarkamyhMinął czas wielkich i ciężkich suszarek, które paliły włosy. Dziś rynek oferuje różne ceny i tysiące rodzajów suszarek od 30 po 600zł. Czy aby kupić dobrą suszarkę, trzeba wydać dużo pieniędzy?

 

 

Niekoniecznie. Podstawowa suszarka to trzy - stopniowy włącznik nawiewu. Taka suszarka słuzy przede wszystkim panom i dzieciom. Nie potrzeba tu za wiele bajerów, bo nie bawimy się w układanie i modelowanie włosów. Koszt takiej suszarki mieści sie w granicach, od 30 do 60 złotych. Jeśli chcemy coś bardziej luksusowego, możemy kupić suszarke z nawiewem zimnego powietrza.

 

Po co zimne powietrze w suszarce?

 

Zimnym powietrzem mozemy wykończyć suszenie. Dzięki chłodnemu strumieniu, włosy stają sie gładsze i bardziej lśniące. Często pod wpływem ciepła, łuska włosa się otwiera, podczas gdy zimny nawiew zamyka nam łuskę włosa. Dodatkowo, włosy się lepiej układają.

 

Jaką końcówkę powinna mieć suszarka?

 

Ważne jest, by ją miała. Jeśli suszymy włosy suszarką bez końcówki sprężającej powietrze, włosy zaczną nam się puszyć i będą wyglądać nieestetycznie. Końcówka suszarki powinna mieć wąską szczelinę powietrza, dzięki czemu włos będzie bardziej wygładzony. Taka suszarka świetnie nada się do włosów puszących się i lekko kręconych. Przy pomocy okrągłej szczotki uzyskamy efekt modelowanych włosów.

 

Temperatura nawiewu.

 

Ważna w suszarce jest możliwość ustawienia ciepła nawiewu. Jeśli będziemy suszyć włosy tylko wysoką temperaturą, mozemy przegrzac włosy. Temperatura stałego suszenioa powinna być średnia. Suszarki z temperaturą nawiewu możemy kupić już od 50 do 80 złotych.

 

ionisatCzym jest jonizacja?

 

Od jakiegos czasu słyszy sie o funkcji Jonowania włosów. O co chodzi?

 

Niestety na powierzchni włosów często gromadzą sie ładunki dodatnie, w rezultacie zmiast sie układać, odpychaja się od siebie jak magnesy o tych samych biegunach. Efekt- elektryzujące i puszące sie włosy.  Takie jony powstaja często podczas tarcia, na przykład w trakcie czesania plastikowym grzebieniem lub szczotką. Emitowane przez suszarke jony ujemne są przyciągane przez dodatnie i neutralizuja się.

 

Jaki jest efekt jonizacji?

 

Naturalnie gładkie włosy i znacznie większy połysk, oraz mniej puszenia.

 

Czy warto kupić taką suszarkę?

 

Moim zdaniem warto, ponieważ to na prawde działa. Już dwie suszarki używałam z funkcją jonowania i od razu widziałam różnicę wygładzonych włosów. efekt jest widoczny od razu. Ceny tego typu suszarek są różne, a cena wacha się od 100zł do ...

 

dyfuzormyhJaką suszarkę dla włosów kręconych?

 

Suszarka do włosów kręconych powinna zawierać dyfuzor. Jest to urządzenie przedstawione na obrazku. Gdybyśmy suszyli włosy kręcone zwykłą końcówką, loki rozburzyłyby się i straciły fason. Jak stosować?

 

Dyfuzor przykładamy bezporednio do włosów, głowę pochylając całkowicie do przodu. Następnie suszymy włosy średnim nawiewem ciepła. Świetnie nada się tu funkcja jonizacji. Loki będą bardziej wyraziste i błyszczące.

 

 

Źródło:

Krystyna Sawicka

Oceń ten artykuł
(4 głosów)