środa, 15 lipca 2020
Miło Cię widzieć!

Szczoteczki soniczne do twarzy – zbędny gadżet urodowy czy must have w damskiej kosmetyczce?

Szczoteczki soniczne do twarzy zyskują coraz większą popularność. Dla jednych kobiet – to niezbędny, codzienny element wieczornej pielęgnacji, a dla drugich – jeszcze nieodkryty ląd. W jaki sposób z nich korzystać, jakie są zalety używania ich podczas wieczornego demakijażu? Na co zwracać uwagę i czy są jakieś przeciwwskazania do ich stosowania?

Wieloetapowe oczyszczanie skóry twarzy

Nie od dziś wiadomo, że demakijaż powinien stanowić podstawę codziennej pielęgnacji. To klucz do tego, aby cera wyglądała zdrowo i promiennie. Mocny makijaż, zastygające i trwałe podkłady sprawiają, że pory skóry stają się zanieczyszczone. Skrupulatne dbanie o cerę, wykonywanie peelingów i wieloetapowe oczyszczanie skóry sprawi, że zachowanie młodego i rozświetlonego wyglądu cery będzie zdecydowanie łatwiejsze. Poza tym, od tego, w jakim stanie jest kondycja cery w dużej mierze zależy w jaki sposób prezentuje się makijaż. W coraz większym stopniu kobiety przywiązują wagę do składów poszczególnych produktów, do jakości kosmetyków. Bardziej świadomie wykonują poszczególne kroki pielęgnacyjne. Obecny demakijaż znacząco różni się od tego, w jaki sposób wyglądało oczyszczanie skóry jeszcze kilka lub kilkanaście lat temu.

Szczoteczka soniczna - jak działa?

Szczoteczka soniczna ma niepodważalną przewagę nad tradycyjnym oczyszczaniem skóry twarzy (np. za pomocą dłoni). Dlaczego? Oczyszcza pory skóry za pomocą drgań i wibracji, czego nie jesteśmy w stanie osiągnąć jedynie powierzchniowym pozbywaniem się zanieczyszczeń. Fale soniczne sprawiają, że natychmiastowo zostaje usunięte: nadmiar sebum, resztki makijażu, kurz i zanieczyszczenia, które osadzają się na skórze w ciągu dnia. W tym miejscu należy również podkreślić, że tego typu drgania są niezwykle przyjemne, odprężające dla skóry. Zastępują one masaż, który pozwala zachować młody wygląd cery. Warto wspomnieć, że użytkowanie szczoteczek sonicznych powinno występować w duecie z ulubionym żelem lub pianką oczyszczającą.

Korzyści dla skóry twarzy

Oprócz dogłębnego oczyszczenia cery i masażu, używanie szczoteczek sonicznych w codziennej pielęgnacji wpływa także na lepsze działanie kosmetyków, które aplikujemy na skórę. Szczoteczka soniczna za sprawą wypustek – działa jak peeling, pozbywając się martwego naskórka i suchych skórek. To skutkuje ujędrnieniem skóry i uzyskaniem gładkiej jej powierzchni, która pozwala przenikać składnikom aktywnym w bardziej skuteczny sposób. Inwestujemy więc nie tylko w demakijaż i dogłębne oczyszczanie, ale również – indywidualną pielęgnację.

Którą szczoteczkę do twarzy wybrać?

Duża liczba modeli szczoteczek sonicznych dostępnych na rynku kosmetycznym jest wynikiem kilku czynników. Przede wszystkim ich cena waha się od kilkunastu do nawet kilkuset złotych. Pierwszą, zauważalną różnicą jest ich wielkość. Niektóre z propozycji, które oferowane są konsumentom – posiadają bardzo duży rozmiar, który umożliwi skuteczne, ale przy tym szybkie wykonywanie demakijażu twarzy, natomiast małe szczoteczki soniczne idealnie sprawdzą się podczas wyjazdów lub podróży. Dodatkowo, większość z nich posiada regulowane stopnie intensywności, które można dostosować do swoich potrzeb, preferencji i typu cery. Niska częstotliwość pulsacji sprawdzi się w przypadku posiadania skóry wrażliwej i nadreaktywnej, natomiast cery tłuste, normalne – z pewnością skorzystają z częstszych i mocniejszych drgań. Na wybór tej idealnej składa się również sam design, sposób ładowania szczoteczki, różnorodność wypustek oraz funkcja timera.

Szczoteczki soniczne bez wątpienia są przydatnym gadżetem, który nie bez powodu zyskuje coraz większą popularność. Efektywne oczyszczanie nie może odbyć się bez ich udziału. Większa świadomość demakijażu sprawiła, że kobiety chętnie wykorzystują szczoteczki w swoich codziennych rytuałach zarówno porannych, jak i wieczornych.

Szczoteczki sonieczne do twarzy zbędny gadżet urodowy czy must have w damskiej kosmetyczce tenex dermofuture RENDER SZCZOTECZKA SONICZNA KARTONIK ROZOWA MNIEJSZA 17 12 2018 FIOLtenex dermofuture RENDER SZCZOTECZKA SONICZNA KARTONIK ROZOWA MNIEJSZA 17 12 2018 ROZ

Oceń ten artykuł
(5 głosów)