piątek, 29 marca 2024
Miło Cię widzieć!

Trądzik - wulkan, który zaraz eksploduje

Czerwone wypryski, rozlane, koralowe plamy, popękane naczynka, purpurowe kratery zakończone białym czubeczkiem – wulkany, które zaraz eksplodują. Trądzik. Zawsze powstaje pytanie wyciskać, czy zostawić? Wielu naszych pacjentów skarży się, że trądzik wpędził ich w spiralę kompleksów. Zmiany trądzikowe oraz wypryski mogą pojawić się nie tylko na twarzy. Potrafią też szpecić plecy, ramiona dekolt i szyję. Są wynikiem nadmiernego wydzielania sebum, które powoduje przetłuszczanie się skóry oraz jej nieestetyczne świecenie się.

 tradzik wulkan ktory zaraz eksploduje

Co z tym trądzikiem?

Dlaczego tak się dzieje? Z całą pewnością na zwiększone ilość wydzielanego sebum wpływ ma stres, hormony oraz nieprawidłowa dieta. Sebum jest doskonałą pożywką dla bakterii żerujących na skórze człowieka. Ich wydzieliny oraz wszelkie produkty uboczne rozkładu podrażniają skórę, tworząc tym samym zaczerwienienia oraz wypryski.

Prawdą jest, że trądzik nie jest czymś przyjemnym, faktem, że wygląda okropnie, a do tego boli, i nieleczony może pozostawić blizny, te zarówno na twarzy, jak i w postaci kompleksów i złych wspomnień. O bliznach pisałam w poprzednim poście. O niepotrzebnych kompleksach napiszę wkrótce.

Stosowanie różnych technik maskujących trądzik pomaga tylko na chwilę ukryć czerwień i wypryski, ale problem nie znika. Leczenie trądziku, czy to młodzieńczego, czy tego różowatego w różnych postaciach, nie jest proste i wymaga kompleksowego podejścia. My, w Klinice Medycyny Młodości zajmujemy się leczeniem przewlekłego trądziku, używając metod, które są skuteczne i przynoszą widoczną poprawę stanu skóry. Zajmujemy się zarówno trudno leczącym się, rozległym, trądzikiem młodzieńczym, jak i tym różowatym, gdzie problemem są też rozszerzone naczynka na twarzy.

Recepta by Klinika Medycyna Młodości

Leczenie trądziku wymaga czasu, cierpliwości i stosowania się do zaleceń lekarza. Celem terapii jest zmniejszenie i/lub usunięcie istniejących objawów, a następnie zapobieganie pojawieniu się nowych zmian. Często należy rozważyć zmianę diety, "podleczyć" florę jelitową i porzucić używki (papierosy, alkohol, słodycze), podjąć terapię hormonalną jeśli jest konieczna a także nauczyć się zarządzania stresem. W czasie kuracji należy stosować się do zaleceń lekarza i systematycznie wykonywać zabiegi zarówno te w gabinecie, i te które zalecił do domu jak np. używanie różnego rodzaju preparatów leczniczych na zaatakowaną trądzikiem skórę.

Z obserwacji i naszej praktyk wynika, że w leczeniu trądziku świetnie sprawdza się zabieg Plasmage oraz sterydoterapia. Plasmage dobrze wygładza skórę, działa również antyseptycznie i bakteriobójczo, a jednocześnie nie jest agresywny dla skóry. Aby zobaczyć dobre efekty należy wykonać kilka systematycznych zabiegów.

Kiedy zacząć leczyć trądzik? Najlepiej jak najwcześniej, we wczesnej fazie. Wtedy unikniemy powikłań w postaci blizn, zgrubień, czy bruzd, które potem trzeba będzie poddać również długotrwałej terapii.

Zapraszamy do Kliniki Medycyny Młodości na konsultację i zabiegi, wspólnie możemy opanować każdy trądzik.

Artykuł powstał przy współpracy z kliniką Medycyna Młodości 

 

 

Oceń ten artykuł
(3 głosów)