niedziela, 08 września 2024
Miło Cię widzieć!

Zabiegi powstrzymujące wypadanie włosów u mężczyzn

Na mężczyzn utrata włosów działa tak samo destrukcyjnie, jak na kobiety zmarszczki. Znam wielu pacjentów, którzy są młodymi, ambitnymi i atrakcyjnymi mężczyznami. Co ciekawe, wszyscy tracą pewność siebie wraz z pierwszymi oznakami łysienia… Zainspirowana rozmowami z nimi postanowiłam odpowiedzieć na 5 najczęściej zadawanych przez nich pytań.

 

Dlaczego tracę włosy w wieku 25 lat?

To zależy. U mężczyzn mamy najczęściej do czynienia z tzw. łysieniem androgenowym, które powstaje powoli, ale systematycznie, zajmując coraz większe obszary od okolic czołowo-skroniowych. Główną przyczyną jest genetyka, czyli wrażliwość na hormon DHT (dihydrotestosteron). Ale łysienie wcale nie musi mieć związku z genetyką. Coraz więcej młodych mężczyzn traci włosy ze względu na… życie w ciągłym biegu i przewlekły stres. Według najnowszych badań nawet co trzeci mężczyzna w wieku 25-40 lat zauważa u siebie zakola.
W przypadku kobiet przyczynami wypadania włosów są: stres, zaburzenia hormonalne, przyjmowanie leków, nieodpowiednia dieta lub klimatyzacja.

Co zrobić, żeby nie łysieć?

Przede wszystkim jak najszybciej zacząć działać. Im wcześniej rozpocznie się kurację, tym większe szanse na jej powodzenie. Na początek warto ograniczyć codzienne sytuacje stresowe lub wypracować mechanizmy radzenia sobie ze stresem. Potem wzbogacić codzienną dietę w produkty bogate w żelazo (warzywa, czerwone mięso), cynk (pestki słonecznika, orzechy) oraz proteiny (jajka). A także zapomnieć o ciężkich kosmetykach do stylizacji włosów. Najważniejszym krokiem będzie jednak konsultacja u lekarza zajmującego się tym problemem i dobór profesjonalnej metody leczenia.

Jakie są najskuteczniejsze zabiegi hamujące łysienie?

Spośród dostępnych obecnie metod, najskuteczniejsze są zabiegi autologiczne, czyli wykorzystujące własne osocze bogatopłytkowe oraz komórki regeneracyjne i macierzyste.
Jeśli obserwujesz systematyczną utratę włosów, możesz skorzystać z mezoterapii z użyciem osocza bogatopłytkowego. Terapia polega na ostrzykiwaniu skóry głowy specjalnym preparatem, który uzyskuje się z naszej własnej krwi. Na początek lekarz pobierze twoją krew do specjalnej probówki. Następnie krew zostaje poddana wirowaniu w specjalnej medycznej wirówce laboratoryjnej z odpowiednio ustawionym programem wirowania. W ten sposób uzyskujemy osocze bogatopłytkowe, które – podane do skóry głowy za pomocą iniekcji – będzie pobudzać cebulki do wytwarzania nowych włosów. Jest to zabieg bardzo skuteczny w początkowej fazie łysienia. Mezoterapia z użyciem osocza bogatopłytkowego jest zabiegiem przede wszystkim silnie stymulującym, który dostarcza cebulkom cenne czynniki wzrostu i składniki odżywcze. Trzeba pamiętać, że zabieg osoczem bogatopłytkowym to nie jest jedna metoda, więc ma znaczenie, którą się wybierze. Na problemy z włosami u panów najlepszy jest system Angel. Zabieg ten wykonuje się raz na pół roku i daje bardzo satysfakcjonujące efekty. Do naszej kliniki przyjeżdżają na ten zabieg także pacjenci spoza Polski.

Co pomoże na bardziej zaawansowane łysienie?

Zabieg z komórkami regeneracyjnymi i macierzystymi, które działają intensywniej i szybciej niż osocze. Dzięki komórkom macierzystym doprowadzamy do lepszego ukrwienia głowy, a to automatycznie powoduje odrost nowych włosów. Mamy tu do czynienia przede wszystkim z efektem regeneracji, co oznacza odmłodzenie, zdrowienie i powrót do stanu sprzed 5-10 lat. Dodatkowo robimy jeszcze „porządek” ze stanem zapalnym w skórze, który dotąd był powodem odcięcia komórek włosowych od składników odżywczych. Poza tym dochodzi do odbudowy naczyń krwionośnych, co jest bardzo istotne w procesie leczenia nadmiernego wypadania włosów – poprawia się odżywienie i dotlenienie mieszków włosowych. Komórki regeneracyjne i macierzyste działają znacznie intensywniej i szybciej niż osocze, ponieważ częściowo wymieniają bazę komórkową oraz stymulują ukrwienie okolic prześwitów. W takich warunkach nowe włosy wyrastają znacznie szybciej i są znacznie mocniejsze. Zabieg ten wykonuje się tylko jeden raz. W czasie zabiegu komórki macierzyste pobierane się z krwi pacjenta za pomocą bardzo zaawansowanej i sterylnej technologii. Następnie podaje się je wypracowaną w klinice metodą pacjentowi. Komórki macierzyste stymulują komórki skóry i jej przydatki. Użycie tej terapii wskazane jest jednak u pacjentów w fazie początkowej łysienia. W stadium zaawansowanym jest znacznie trudniej o zadowalające efekty.

Po zabiegu z komórkami regeneracyjnymi i macierzystymi zwiększyło się wypadanie moich włosów. Dlaczego?


Paradoksalnie niekiedy zdarza się, że po zabiegach z użyciem komórek regeneracyjnych i macierzystych… zwiększa się wypadanie włosów. Oznacza to, że nowe włosy niejako „wypychają” stare, które i tak wcześniej czy później by wypadły. Ten moment należy traktować jako przejściowy i uzbroić się w cierpliwość, bo naprawdę warto poczekać na ostateczne rezultaty, które utrzymują się przez co najmniej kilka lat!

Tak więc drodzy Panowie, wcale nie musicie się godzić na wczesne i szybkie łysienie.

Więcej: http://www.drbrumer.pl/

Oceń ten artykuł
(5 głosów)