czwartek, 02 stycznia 2025
Miło Cię widzieć!

Zadbaj o dłonie – wybierz odpowiedni zabieg!

dlonie123RF.jpgDzięki licznym właściwościom kwasu hialuronowego zabiegi wypełniania z powodzeniem stosowane są nie tylko na twarzy czy dekolcie, ale także na dłoniach. Delikatna skóra dłoni narażona jest na działanie czynników zewnętrznych, które osłabiają jej kondycję i wygląd. Kiedy warto sięgnąć po wypełniacze?

Odmładzanie dłoni

 

Nie sposób ukryć jakichkolwiek niedoskonałości skóry na dłoniach. Zwłaszcza jeśli są to pierwsze oznaki starzenia. Pomarszczone i wiotkie ręce stają się niechcianą wizytówką, która zdradza nasz wiek. – Zastosowanie wypełniacza w postaci usieciowanego żelu (np. Teosyal Touch Up lub Redensity II) pozwala zniwelować zmiany związane z wiekiem: wypełnić ubytki tkankowe, poprawić krążenie w tkankach, zredukować zmarszczki i bruzdy, a także wyrównać koloryt skóry. Zabieg jest bezpieczny i mało inwazyjny. Iniekcja odbywa się z użyciem cienkiej igły, co zmniejsza ryzyko wystąpienia jakichkolwiek blizn – mówi dr Tatiana Pruhło-Motoszko z Instytutu Medycyny Estetycznej i Przeciwstarzeniowej „Ideallist”. Dodatkową zaletą produktu z gamy wypełniaczy Teosyal jest najniższy, w porównaniu do innych preparatów na rynku, poziom protein i endotoksyn bakteryjnych, a to ogranicza możliwość wystąpienia reakcji alergicznych do minimum. – W przypadku zaawansowanych zmian należy zadbać o kompleksową regenerację skóry. Wypełnianie kwasem hialuronowym możemy połączyć z zabiegiem mezoterapii. W ten sposób uzyskamy dodatkowy efekt w postaci namnożenia włókien kolagenowych odpowiedzialnych za jędrność skóry – zaleca dr Tatiana Pruhło-Motoszko. Nowoczesnym rozwiązaniem są także takie produkty, jak Teosyal Redensity I łączące techniki wypełnienia i mezoterapii. Formuła zawiera  nieusieciowany kwas hialuronowy o właściwościach głęboko nawilżających oraz składniki umożliwiające rozjaśnienie i odzyskanie prawidłowej gęstości skóry właściwej (kompleks aminokwasów, minerałów i witaminy B6).

 

Przywracanie właściwego poziomu nawilżenia

 

Nasze dłonie każdego dnia narażone są na działanie wielu czynników, które niekorzystnie wpływają na ich kondycję oraz wygląd. Pokryte cienką warstwą tkanki tłuszczowej i gruczołów łojowych nie mają odpowiednio wysokiej naturalnej bariery ochronnej, dlatego niskie temperatury, wiatr, silne promienie UV czy drażniące detergenty mocno wysuszają i osłabiają skórę. W utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia i sprężystości tkanek pomocny jest kwas hialuronowy. Jedna cząsteczka HA pochłania nawet kilkaset cząsteczek wody. Efektem  zastosowania HA jest bardziej gładka, odpowiednio napięta i jędrna skóra. – Cały zabieg trwa ok. 40 minut, nie wymaga od pacjenta wcześniejszych przygotowań, nie wyłącza go także z  normalnego funkcjonowania. Jeszcze tego samego dnia możemy wrócić do codziennych zajęć – zapewnia dr Tatiana Pruhło-Motoszko. – Wbrew obawom pacjentów iniekcja kwasu hialuronowego nie jest bolesna. Aby zapewnić pełny komfort zabiegu możemy zastosować wypełniacz ze specjalnej serii zawierającej lidokainę, substancję znieczulającą jak np. Teosyal Global Action PureSense – dodaje dr Tatiana Pruhło-Motoszko.

 

Modelowanie kształtu dłoni

 

Zabiegi z HA są również dobrym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na uzyskaniu efektu wolumetrii, nadaniu właściwej objętości i kształtu dłoniom. Dzięki nim możemy ukryć drobne żyłki, wymodelować skórę, zniwelować nierówności oraz bruzdy. Odpowiednio dobrany wypełniacz pozwala uzyskać naturalne rezultaty widoczne już po pierwszym zabiegu. Warto pamiętać, że kwas hialuronowy jest związkiem wchłanianym, ale wysokiej jakości produkty, jak wypełniacze z gamy Teosyal, pozwalają zachować efekty kuracji nawet przez cały rok.

Oceń ten artykuł
(7 głosów)