niedziela, 26 stycznia 2020
Miło Cię widzieć!

ANDRZEJ TURSKI NIE ŻYJE

Znany i bardzo lubiany dziennikarz radiowy i telewizyjny, ostatnio prowadzący „Panoramę” w TVP. Zmarł w wieku 70-lat w szpitalu, do którego został przyjęty w następstwie rozległego zawału serca. Do szpitala trafił na początku grudnia w ciężkim stanie.

 

Dziennikarz od lat zmagał się z cukrzycą. Przeszedł także długą walkę z nowotworem. W grudniu zrezygnował z prowadzenia "Panoramy" w TVP2, tłumacząc się zmęczeniem i wiekiem. Kilka dni później dziennikarz w ciężkim stanie trafił do szpitala. Kilka tygodni temu jego koledzy z pracy, apelowali o oddawanie krwi dla niego. W akcję bardzo mocno włączył się Tomasz Kammel.

 

Andrzej Turski urodził się 25 stycznia 1943 r. Był absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Zanim jego kariera zawodowa na stałe związała się z TVP, był przez lata dziennikarzem radiowym. Od 1968 r. pracował w Redakcji Młodzieżowej Polskiego Radia. W latach 1980-82 był naczelnym redakcji. Pełnił także funkcję dyrektora III Programu Polskiego Radia i naczelnego Programu I. W telewizji był min. inicjatorem „Teleexpressu”. Został odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Krzyżem Zasługi.