piątek, 06 grudnia 2019
Miło Cię widzieć!

Koniec milczenia! Kamil Durczok wydał oświadczenie!

Już zapowiedział złożenie pozwu sądowego przeciwko Wprost.

Po tej publikacji stało się pewne, że sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Afera z Kamilem Durczokiem w roli głównej była komentowana przez wszystkich i zniszczyła prezenterowi karierę, którą bardzo ciężko będzie odbudować.

Tygodnik oskarżył dziennikarza o molestowanie seksualne i mobbing podwładnej, która zgłosiła się do redakcji pisma i opowiedziała im swoją historię.

Szef Faktów po tym artykule przebywał w szpitalu, gdzie był odizolowany od świata mediów.

Po dwóch tygodniach milczenia wydał oświadczenie, w którym podtrzymał swoją wersję wydarzeń o głoszeniu nieprawdy przez Wprost.

- Od kilku tygodni trwa bezprecedensowy atak tygodnika WPROST na moją osobę.

Wysuwane są kłamliwe insynuacje i oskarżenia, naruszane jest moje dobre imię, reputacja i wizerunek, na który ciężko pracowałem przez 25 lat uprawiania zawodu dziennikarza.

Naruszane jest także prawo do prywatności, tak moje jak i mojej rodziny.

Po opuszczeniu szpitala, gdzie przebywałem przez ostatnie 10 dni i gdzie zgodnie z zaleceniami lekarzy byłem pozbawiony dostępu do informacji, poznałem skalę emocji wokół mojej osoby.

W moim przekonaniu, wszystkie negatywne reakcje zostały wywołane publikacjami i atakiem tygodnika.

Wobec przekroczenia granic prawnych i etycznych postanowiłem podjąć zdecydowane działania.Do sądów skierowane będą stosowne pozwy, a do prokuratury odpowiednie zawiadomienia.

Fakty TVN to 9 lat mojego życia i ciężkiej pracy. To zespół wspaniałych ludzi, których cenię i lubię.

Wspólnie odnieśliśmy niekwestionowany sukces.

Ale mam świadomość, że dopóki nie odzyskam dobrego imienia naruszonego przez oszczerstwa WPROST, wywołane przez tygodnik zamieszanie utrudnia normalną pracę moim koleżankom i kolegom z Redakcji.

Nie mogę pozwolić na taką sytuację. Dlatego dziś oddałem się do dyspozycji Zarządu TVN.

Niezmiennie jestem także gotów i liczę na możliwość spotkania z członkami specjalnej niezależnej komisji powołanej w celu zbadania zarzutów dotyczących mobbingu i molestowania w TVN – napisał Durczok.

 

Źródło: http://www.celebryci.com.pl/