Polska Kosmetologia i Kosmetyka to najszybciej rozwijający się portal branżowy w Polsce. Istniejemy na rynku mediów internetowych już od 10 lat i posiadamy ugruntowaną pozycję w kategoriach związanych z branżą Beauty. W naszym portalu znajdą Państwo tysiące ciekawych artykułów związanych z branżą kosmetyczną, medycyną estetyczną oraz spa. Prezentowane przez nas materiały pełnią funkcje edukacyjną i doradczą. PKIK24.pl to doskonałe miejsce na prezentację Państwa marki a także na reklamowanie oferowanych produktów.
Proces eliminacji nadmiaru drożdży można podzielić na kilka etapów:
- Zmiana diety celem zagłodzenia drożdży i powstrzymania ich rozwoju.
- Eliminacja nadmiaru candidy przy użyciu lekarstw i ziół.
- Oczyszczenie organizmu z nagromadzonych trucizn i obumarłych drożdży.
- Naprawa przeciekającego jelita i systemu immunologicznego.
- Zmiana trybu i poglądu na życie.
1. Zmiana diety celem zagłodzenia drożdży i powstrzymania ich rozwoju.
Podstawą naszego planu eliminacji drożdży jest pozbawienie ich podstawowego pożywienia, którym jest cukier. Dziwnym jest fakt, że większość składników na opakowaniu jest przedstawiona w %, cukier natomiast w gramach, sugerując, że można go jeść ile się chce. Według oficjalnych danych spożycie cukru na obywatela USA wynosi rocznie około 150 funtów, czyli miesięcznie 12,5 funta, czyli około 5,7 kg. Inaczej – 1,3 kg na tydzień, lub prawie 200 gram dziennie. Oprócz zasilania candidy, cukier żywi również różnego rodzaju bakterie patologiczne. Studiowanie opakowań kupowanych artykułów pod kątem zawartości cukru oraz innych ciekawych dodatków jest pierwszym krokiem do wyeliminowania candidy. Stopniowa eliminacja cukru wywoła powolne obumieranie drożdży, czemu będzie towarzyszyć zwiększone wydzielanie trucizn do krwi powodując zaburzenia równowagi, zmęczenie i inne typowe objawy zatrucia. Zwiększy się też łaknienie cukru, które można chwilowo załagodzić zjedzeniem np. jabłka. Z czasem objawy te powinny się zmniejszyć. Powinno się także zrezygnować z produktów: przetworzonych, konserwowych, hamburgerów, coli, lodów, produktów wędzonych, z dodatkiem octu i temu podobnych, promujących wzrost drożdży.
Nie będzie to rzeczą prostą z uwagi na wieloletnie przyzwyczajenie do tego rodzaju żywności. Należy ograniczyć też proste węglowodany (białe pieczywo, makaron, ziemniaki), które są momentalnie zamieniane w cukier. Ogólnie rzecz biorąc dieta w okresie przejściowym powinna zawierać zwiększoną ilość protein na niekorzyść prostych węglowodanów. Duże ilości świeżych, zielonych warzyw, ogromne ilości filtrowanej wody, cytryny, dobrego, tłoczonego na zimno oleju. Trudno tu zaproponować jeden jadłospis, gdyż jak wiadomo każdy z nas jest niepowtarzalny i musi znaleźć swój, obserwując własne reakcje na poszczególne potrawy.
Pokarmy zalecane podczas kuracji: – świeże sałatki warzywne, ograniczone ilości zbóż i sodkich owoców, kiwi, awokado, domowe zupy warzywne, warzywa na parze, olej tłoczony na zimno, cytryny, ewentualnie ciastka ryżowe, brązowy ryż.
Aby zapobiec szybkiemu procesowi powstawania pleśni wszystkie produkty należy trzymać w lodówce, a najlepiej w zamrażarce. Podczas kuracji należy unikać: większości owoców, keczupu, miodu, cukierków, alkoholu, produktów marynowanych (ocet), cukru, lodów, czarnej, zielonej herbaty, pizzy, grzybów, majonezu, suszonych owoców, melonów, wędlin, sosów, czekolady, przetworzonych serów, chipsów, wody z kranu, produktów z białej mąki, ciast, ciastek, kawy, produktów z drożdżami, makaronów.
Również umiejętność jedzenia powoli umożliwia nawilżenie pokarmu sokami trawiennymi; koncentracja na posiłku, a nie na przykład na telewizorze, pomogą nam w lepszym trawieniu. Oddzielnym problemem jest spożywanie razem różnych grup pokarmowych. Według tej teorii poszczególne grupy pokarmowe różnią się potrzebnym na strawienie czasem oraz środowiskiem chemicznym do tego wymaganym. Owoce są trawione w przeciągu 20-30 minut, a proteiny przez 4 godziny. Jeśli np. zjemy jabłko po obiedzie, owoc zostaje w żołądku do czasu aż proteiny zostaną strawione, podlegając w tym czasie negatywnej fermentacji. Dlatego owoce powinny być jedzone oddzielnie. Gdy proteiny w postaci mięsa, ryb czy jaj – o ile nie jesteś jescze weganem – dostają się do żołądka, ten produkuje sok o dużej kwasowości.
Odwrotnie jest z węglowodanami takimi jak chleb, makaron, ziemniaki – do ich strawienia produkowany jest sok żołądkowy o odczynie mocno zasadowym. Jeśli zjemy razem proteiny z prostymi węglowodanami (np. schabowy z ziemniakami), wytwarzają się soki zarówno kwaśne jak i zasadowe, neutralizując się nawzajem. Efektem tego jest powstała w żołądku mieszanka, która zaczyna fermentować powodując gazy, niestrawność i zgagę. Trawienie niewłaściwie zestawionych posiłków pochłania więcej energii niż np. bieg, dlatego czasami po nieprawidłowej mieszance jesteśmy bardzo zmęczeni. Neutralne potrawy, jak np. warzywa, mogą być rozłożone przez lekko kwasowe lub zasadowe soki, dlatego możemy je mieszać zarówno z proteinami jak i węglowodanami.
2. Eliminacja nadmiaru drożdży przy użyciu lekarstw i ziół
Zmiana diety spowoduje zahamowanie przyrostu drożdży, jednak dalej mamy problem w postaci dobrze rozwiniętych kolonii candida w naszym organizmie, które starają się adaptować do naszego nowego stylu odżywiania. Należy je dobić przy pomocy środków antygrzybiczych na receptę. Na ogół tolerowane one są dobrze, choć niosą wiele skutków ubocznych. Dlatego też warto spróbować wyeliminować drożdże przy pomocy ziół takich jak: wyciąg z pestek winogron, czosnek, gorzknik kanadyjski, kwas kaprylowy, aloes, zioła szwedzkie, wyciąg z brokułu, olej z wiesiołka, srebro koloidalne, które nie mają efektów ubocznych jako takich, ale zasadniczo ziół nie należy przedawkowywać.
Można zastosować 4 dniową rotację by uniemożliwić uodpornienie się candida na daną substancję. Po zakończeniu tej fazy można zażywać te zioła zmniejszając znacznie ich dawkę w celu uniemożliwienia powrotu przerostu candida lub po zauważeniu pierwszych objawów powrotu. Wraz z ziołami antygrzybicznymi, które mają unicestwiać candida wskazane jest zażywanie probiotyków. Ma to na celu repopulację flory bakteryjnej na “terytoriach” wydartych grzybowi, ponadto mają one także silne właściwości antygrzybiczne. Stosowaniu lekarstw czy ziół może dalej towarzyszyć zespół negatywnych, grypopodobnych reakcji potwierdzających przerost drożdży, które obumierając wydzielają trucizny. Zalecane szczególnie w tym okresie jest picie do 8 szklanek czystej przefiltrowanej wody dziennie, co wspomoże wypłukiwanie trucizn, przyśpieszy przemianę materii i wspomoże oczyszczającą pracę nerek.
3. Oczyszczenie organizmu z nagromadzonych trucizn i martwych drożdży
Po etapie uśmiercania drożdży należy pozbyć się ich z naszego przewodu pokarmowego. Candida albicans posiada łatwość przywierania do błon śluzowych, więc nawet martwy nadal przylega do ścianek jelit. Zwiększona ilość wody, nawet więcej niż zalecane normalnie 8 szklanek, pomoże rozluźnić i częściowo wypłukać śmieci z naszego przewodu pokarmowego. Powierzchnia jelit odpowiada w przybliżeniu rozmiarom boiska piłkarskiego więc można sobie wyobrazić ile materiału fekalnego może przylegać do ich ścianek. Szacowane jest, że przeciętny Amerykanin nosi w sobie 15-20 funtów (około 6,8 – 9 kg), odpadów powodując zmniejszenie przekroju jelita, co powoduje kłopoty z oddawaniem kału.
Gruba powierzchnia odpadów jest rajem dla Candidy i różnego rodzaju pasożytów. Pożywienie zamiast być szybko strawione i opuścić jelita przebywa tam długo fermentując i powodując gazy. Składniki pokarmowe zamiast być wchłaniane w ściankę jelita i zasilać nasz organizm, żywią Candidę i pasożyty. Stąd ciągły głód i nienasycenie, potrzeba spożywania dużej ilości posiłków, najlepiej osłodzonych, bo tak nam podpowiada Candida Albicans. Na zewnątrz nasze problemy trawienne przejawiają się różnorakimi manifestacjami skórnymi, gdyż jak wiadomo cera jest zwierciadłem naszego stanu wewnętrznego. Napięte do granic wytrzymałości, jak balon, jelito tworzy kieszenie (uchyłki), które zawierają bardzo stary materiał fekalny sprzyjając powstawaniu polipów, krwawienia, hemoroidów, a w końcu raka odbytu.
Nasze pojęcie o rozwolnieniu jest przeważnie błędne, ponieważ biegunki bardzo często świadczą o jego zapchaniu do granic wytrzymałości objawiając się wybuchami biegunki jako ostatnim źródłem ratunku. Możemy wspomóc nasze jelita w funkcji wydalającej kał poprzez zajęcie prawidłowej pozycji na sedesie. Nie chodzi tu o stawanie na rękach lecz podczas posiedzenia podstawienie pojemnika czy pudełka o wysokości 20-30cm pod nogi. Jest to naturalna pozycja, ułatwiająca szybsze wydalanie i mniejsze zaleganie kału w jelitach. Ponadto nikomu nie zaszkodzi zajrzenie od czasu do czasu w toaletę i porównanie swojego stolca do wzorca zdrowia. Stolec zdrowego człowieka powinien być szeroki, około 3-4 cm średnicy, długi o kolorze lekko żółtawym, co świadczy o dobrym stanie naszych dróg żółciowych. Zmienne kolory, niestrawione części pokarmu, płaskość, cieńkość, nieprzyjemny zapach świadczą o tym, że zamiast trawić i wchłaniać pokarm fermentuje w jelitach i żywi coś innego niż nas. Czas wówczas na zastanowienie się nad swoja dietą i koniecznością przeczyszczenia jelit, co może zaoszczędzić wiele kłopotów w przyszłości.
Źródło:
Holistyczne doradztwo z zakresu zdrowia i żywienia
Najbardziej „popularnymi” schorzeniami są uwarunkowane złą dietą choroby cywilizacyjne?
Dzięki odpowiedniej zdrowej żywności i właściwemu odżywianiu się, większość tego typu chorób w ogóle nie powstanie, a za sprawą autoregulacji da się nad nimi zapanować. Holistyczne (całościowe) spojrzenie na chorobę umożliwia ogląd aspektów duchowych (psychosomatycznych), co pozwala na dojście do powodów pozamaterialnych danego schorzenia.
Oferowane przeze mnie usługi są ukierunkowane na świadomy i zdrowy styl życia, który dopełni i wesprze pożądane zmiany w Twoim życiu.
Analiza żywienia
Coaching żywieniowy
Doradztwo przy zakupach
Szkolenia gotowania wegańskiego
Doradztwo dot. suplementów organicznych
Wystąpienia publiczne, Referaty, Coaching
ONLINE - Doradztwo żywieniowe
Zapraszam do kontaktu:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub 693 282 555