sobota, 02 marca 2024
Miło Cię widzieć!

Chcesz zgubić zbędne kilogramy, a jednocześnie poprawić swój stan zdrowia? Jesteś miłośnikiem produktów bogatych w tłuszcz? Dieta ketogeniczna została stworzona właśnie dla Ciebie! Przekonaj się, w jaki sposób spożywanie tłuszczy może korzystnie wpłynąć na Twój stan zdrowia oraz sylwetkę.

dieta keto

Dieta keto - czym jest?

To dieta, której głównym założeniem jest całkowite wykluczenie z codziennej diety węglowodanów, które zostaną zastąpione tłuszczami. Są one głównym źródłem pozyskiwania energii dla naszego organizmu. Jest to skutkiem wytwarzania ketozy, czyli zwiększenia w naszym organizmie ciał ketonowych. W diecie ketogenicznej głównym celem jest wykluczenie wszystkich węglowodanów, ale również produktów, które w swoim składzie zawierają cukier. Powinny być one zastąpione produktami zawierającymi tłuszcz. Taka dieta przyczyni się do znacznej redukcji naszej wagi jak również do poprawy naszego stanu zdrowia, gdy borykamy się z wieloma dolegliwościami lub chorobami.

Każdy nasz posiłek powinien zawierać tłuszcz, który przyczyni się do wytwarzania odpowiedniej energii. Należy również pamiętać, o tym, by dania były skomponowane w taki sposób, by całkowicie wykluczyć węglowodany i zastąpić je innymi składnikami spożywczymi. Zatem na obiad, zamiast zjeść pieczeń z ziemniakami, postawmy np. na pieczeń podaną ze smażonym brokułem. Eliminujmy makarony, ziemniaki, ryż i kasze, a także pieczywo, które zawiera ogromne ilości węglowodanów. Zamiast nich wybierajmy niektóre warzywa oraz owoce, które nie zawierają zbyt dużych ilości cukru.

Dla kogo jest przeznaczona dieta ketogeniczna?

Dieta Keto jest przeznaczona nie tylko dla osób, które chcą zgubić zbędne kilogramy, ale również tych, które cierpią na różne choroby i chcą poprawić swój stan zdrowia. Są to między innymi osoby z cukrzycą typu 2. Dieta keto działa również wspomagająco przy chorobach takich jak między innymi Parkinson czy Alzheimer. Również rewelacyjnie wpływa na osoby, które borykają się ze złym snem, częstym bólem głowy oraz różnymi nowotworami. Taka forma diety pozytywnie wpłynie na polepszenie naszego samopoczucia i sprawi, że możemy dodatkowo poprawić także wyniki naszych badań.

Niestety taka dieta nie jest dla każdego. Dla niektórych osób jest ona całkowicie niewskazana. Na pewno z takiej diety nie powinny korzystać osoby, które borykają się z otyłością, ponieważ w wielu przypadkach towarzyszą im również złe wyniki badań, które w połączeniu z tak radykalną dietą mogą działać niekorzystnie na nasz stan zdrowia. Takiej diety nie powinny podejmować się również osoby borykające się z problemami układu trawiennego, między innymi nerek, wątroby czy trzustki. Dostarczenie takich  ilości tłuszczu do organizmu, może wpłynąć szkodliwie na stan całego organizmu. Dieta ketogeniczna niewskazana jest również dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Podejmowanie się jakiejkolwiek diety, powinno być konsultowane z lekarzem lub dietetykiem. Dobierze on odpowiednią dietę dla naszego organizmu, tak aby przyniosła mu pożądane skutki, a nie mu zaszkodziła.

Najlepszy sposób na dietę ketogeniczną?

Bardzo często bywa tak, że nie mamy czasu na przyrządzenie pysznych posiłków, codzienne zakupy lub rozmyślanie nad odpowiednim jadłospisem, tak aby spełniał założenia diety, którą wybraliśmy. Najlepszym sposobem, który króluje w dzisiejszych czasach jest dieta pudełkowa. Oferuje ona pełnowartościowe posiłki na każdy dzień, które są sporządzone zgodnie z założeniem każdej wybranej diety. Produkty wykorzystywane do ich produkcji są najwyższej jakości, po to, aby wydobyć z nich pełnię smaku. Na rynku jest catering, który przykłada wiele starań, aby zadowolić każdego klienta. Gastro Monkey, to catering dietetyczny, który czuwa nad jakością każdego posiłku. Dania są pyszne, a jednocześnie zachwycają oko każdego konsumenta. Nie zwlekaj i już dziś zamów dietę ketogeniczną oferowaną przez catering dietetyczny Gastro Monkey.

 

Oceń ten artykuł
(5 głosów)