sobota, 22 lutego 2020
Miło Cię widzieć!

Dlaczego łączymy kolagen z witaminą C

lacz kolagenOdpowiednia ilość witaminy C ma ogromne znaczenie dla organizmu, ponieważ jej brak prowadzi do zablokowania syntezy kolagenu.

 

O zaletach witaminy C, czyli kwasy askorbinowego, i korzyściach płynących z jej suplementacji wiadomo wiele. Jednak jej główną rolą w organizmie człowieka jest wspomaganie syntezy białek, w tym kolagenu.
Nowe włókno kolagenu może powstać tylko przy obecności naturalnego kwasu askorbinowego. Bierze on czynny udział w zaplataniu warkocza kolagenu. Proces ten, zwany TRÓJHELISĄ, odbywa się naturalnie,w trzech etapach. Jednym z pasm, niezbędnych do zaplatania nowych włókien kolagenu jest właśnie naturalna witamina C.

 

Witamina C - silny sprzymierzeniec kolagenu

Przy odpowiedniej ilości witaminy C organizm jest w stanie sprawnie i efektywnie wytwarzać kolagen. Produkuje wówczas silne wiązania, które przyczyniają się kluczowo do prawidłowej budowy potrójnej helisy kolagenu. Dodatkowo witamina C ma duży wpływ na ostateczny kształt i prawidłową strukturę włókien kolagenowych.

 

Organizm ludzki nie wytwarza i nie magazynuje witaminy C, dlatego konieczne jest jej codzienne pozyskiwanie z zewnątrz. Stąd też niezwykle ważne jest połączenie suplementacji kolagenu z witaminą C.
Obecność kolagenu, a więc i pośrednio kwasu askorbinowego, w niemalże całym naszym organizmie ma niepodważalny, prozdrowotny rezultat. Bez odpowiedniej, codziennej dawki witaminy C nie można mówić o prawidłowej pielęgnacji skóry, gdyż będąc aktywnym antyoksydantem zapewnia bezpośrednią ochronę cząsteczek kolagenu przed działaniem wolnych rodników.

 

Przyczynia się do gojenia ran, złamań, sińców, zapobiega powstawaniu krwotoków i krwawień dziąseł. Dzięki witaminie C komórki w ludzkim ciele stają się odporne na zakażenia i uszkodzenia. Aktywizuje system immunologiczny, wspomagając zwalczanie przeziębienia i grypy.

 

Suplementacja kolagenu i pozytywne skutki jego stosowania w połączeniu z witaminą C dają dodatkowe prozdrowotne korzyści. Przyczynia się ona do uzyskania gładszej i pełnej blasku skóry, wspomaga działanie układu odpornościowego, metabolizmu, zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia, poprawiając ogólne samopoczucie.

 

Źródło: http://kolagen-ncn.pl/

 

Oceń ten artykuł
(3 głosów)