sobota, 22 lutego 2020
Miło Cię widzieć!

Eliksir życia. Kluczem do zdrowia i długowieczności jest WODA.

eliksyr zyciaZdrowie i czas to dwa cenne skarby, których nie rozpoznajemy i nie doceniamy dopóki się nie wyczerpią.

W poprzednich wydaniach kwartalnika NAJWSPANIALSZE nr 3-4/2015 pisaliśmy, jaki wpływ na Państwa zdrowie mają przekonania, nawyki i wiedza. Dzisiaj przedstawiamy rozwiązanie, które sprawi, że poprawimy parametry zdrowia aż o UWAGA 50-60%. Co ma tak znaczący wpływ na dobrostan? Co jest kluczem do zdrowia?

 

Tym kluczem do zdrowia i długowieczności jest WODA. Już bardzo dawno temu, bo za czasów starożytnych Egipcjan, Greków i Rzymian, a później w średniowieczu stosowano do leczenia wodę. Jako środek leczniczy stosowali wodę również Chińczycy, Hindusi, Japończycy, a Persowie, Turcy, Rosjanie i Finowie rozwinęli sauny. Tak więc nie chodzi o cudowny eliksir, ale o jedną z najprostszych prawd, czyli zrozumienie, jaką tajemnicę kryje w sobie WODA. Ta substancja nieodłącznie związana z prozą codziennego ludzkiego życia jest równocześnie niezwykle intrygująca dla naukowców, warunkuje ona egzystencję każdej żywej istoty na Ziemi.

 

Wiemy, że nasz organizm składa się z 60-70% wody, a nowo narodzonego dziecka przekracza 90%, ale czy zdajemy sobie sprawę, ile to jest litrów? Przykład: osoba ważąca 75 kg nosi w sobie około 50 litrów wody. Z tego około 2/3 znajduje się w komórkach. Mózg zbudowany jest w 90% z wody, krew w 85%, płuca w 83%, nerki w 79%, serce w 73%, a mięśnie w 72%. Reszta przypada na tkanki i limfę. Jesteśmy chodzącym akwarium. Procesy biochemiczne w nas zachodzą w wodzie. Żeby przebiegały prawidłowo, nasz organizm musi mieć codziennie  dostarczone 30 ml wody na każdy kilogram wagi naszego ciała. Co dzieje się w naszym organizmie jeżeli nie wypijemy dziennie tyle wody? Żeby przebiegały prawidłowo, nasz organizm musi mieć codziennie dostarczone 30 ml wody na każdy kilogram wagi naszego ciała. Co dzieje się w naszym organizmie jeżeli nie wypijemy dziennie tyle wody?

 

Nie zastanawiamy się nad tym, skąd biorą się migreny, bóle głowy, zaparcia, nadciśnienie, problemy skórne, zwyrodnienia i bóle stawów, bóle kręgosłupa, zmęczenie, rozdrażnienie i wiele, wiele innych dolegliwości. Pamiętajmy, że każda dolegliwość czy choroba ma swoją przyczynę. Czy zastanawiamy się z czego one wynikają? Jeden prosty nawyk może nas od wielu tych problemów uwolnić. Wypijanie wody o odpowiedniej jakości i w odpowiedniej ilości. Tak więc prezentuję Wam kochani klucz do zdrowia: nasze komórki (a więc i my) żyjemy dlatego, że organizm dba o odpowiednie parametry wody, którą ma w sobie. Sporo go to kosztuje, ale robi wszystko, aby zapewnić komórkom wodę o odpowiednich parametrach.

 

Woda taka ma:
Odpowiednie pH. Aby nasz organizm mógł prawidłowo funkcjonować, musi w nim być zachowana równowaga kwasowo-zasadowa (homeostaza). Wiadomo, że pH krwi wynosi 7,35-7,43. Kiedy spada ono z poziomu 7,43 do 7,1 następuje niewydolność
krążenia. Wynika to z faktu, że przy zakwaszeniu czerwone krwinki, które transportują tlen, zaczynają się sklejać i nie przenoszą odpowiedniej ilości tlenu.

 

Odpowiedni Redox.

Wspólnym  mianownikiem dla wszystkich cudownych miejsc z wodami uzdrawiającymi jest aktywny wodór, który ma zdolność redukcji wolnych rodników. Redox to międzynarodowa nazwa dla potencjału regenerująco-utleniającego wody (i innych płynów). Im wyższy wskaźnik Redox (minusowy) tym większe właściwości regenerujące. Im wyższy wskaźnik (dodatni), tym właściwości wody są bardziej utleniające.

 

Odpowiednie napięcie powierzchniowe.
Napięcie powierzchniowe płynów, które pijemy, wpływa na zdolność naszych komórek do absorbcji wody. Napięcie powierzchniowe błony komórkowej erytrocytów wynosi 43 din/cm sześcienny. Składa się ona między innymi z lipidów. Należy o tym pamiętać przy wyborze wody do picia, ponieważ jeżeli napięcie powierzchniowe jest wyższe, warstwa tłuszczu w błonie komórkowej nie pozwoli na pobranie wody z płynu międzykomórkowego.

 

Odpowiednia struktura.

Woda znajdująca się w naszym organizmie jest wodą strukturalną. Woda taka zawiera w sobie informację. Pod wpływem tej informacji cząsteczki wody układają się w klastery, tworząc kryształy. Informacja ta może być pozytywna lub negatywna, przez co wpływa na nasz organizm. Przy temperaturze 0°C woda traci informację w niej zawartą.

 

eliksyr zycia1

Woda o tych parametrach pilnuje w nas równowagi kwasowo-zasadowej, czyli naszego dobrego stanu zdrowia. Jest jak miotła, która każdego dnia sprząta dom. Woda czyni cuda, to eliksir życia. Woda to życie i każdy się z tym zgodzi. Woda jest bardzo ważna. Więc dlaczego dzisiaj zamiast wody matka daje dziecku nieśmiertelny „soczek” z marketu? A kwiatki w ogrodzie podlewa wodą. Nasze komórki są zbudowane z wody i składników odżywczych, mieszkają w wodzie, nasz organizm przez noc bardzo poważnie się odwadnia. Więc dlaczego jak rano wstajesz, drogi czytelniku, to pijesz kawę? Twoje komórki potrzebują WODY. Przecież jesteśmy chodzącym akwarium. Pamiętasz?

 

Woda o ujemnie naładowanym ładunku jest mocnym oksydantem, bo ma dużo atomów z wolnym wodorem. Woda jest nam bardzo potrzebna, bez niej nasz organizm staje się wyczerpany, ponieważ wszystkie reakcje zachodzące w organizmie przebiegają wyłącznie przy udziale wody. Nie licząc tlenu, żadna inna substancja odżywcza nie sygnalizuje tak szybko swojego braku jak WODA. Jest ona niezbędna, aby uchronić tkankę organizmu przed wyschnięciem i obumieraniem. Gdy człowiek jest zmuszony obyć się bez wody to już po kilku godzinach czuje się osłabiony, zmęczony i wycieńczony. Bez dostarczenia wody nie przeżyje dłużej niż 3 doby. Bez jedzenia wytrzyma przez kilka tygodni.

 

Woda jako główne źródło zdrowego życia ma czynny udział jako środek transportu i rozpuszczalnik licznych substancji znajdujących się w komórkach, reguluje temperaturę ciała, daje zdrową i nawodnioną skórę, działa przeciwbólowo, wpływa na dobre trawienie oraz mocne stawy i mięśnie, kontroluje wagę. Regularne picie czystej wody aktywuje cały organizm. Płyn w naszych organizmach zapewnia pobieranie, transport i rozprowadzanie składników odżywczych oraz wydalanie zbędnych produktów przemiany materii, oczyszczanie z toksyn.

 

Woda to nie tylko życie dla żywej istoty ale również wielka tajemnica. Już rozpoczęliśmy trzecie tysiąclecie nowej ery i mamy za sobą kilka starej, a tak mało wiemy o wodzie. Woda jako jedyna materia ma kilka stanów skupienia, jest bioinformacyjna, zapamiętuje informacje i przekazuje je do centrum naszego osobistego dowodzenia, na podstawie tej informacji nasz mózg i nasze komórki funkcjonują albo nie, bo ich życie zależy od wibracji, które przekazuje woda. Woda to szczotka i wodospad w jednym sprząta i przepłukuje nasze organizmy. Bez wody nic się w nas nie wydarzy, bo w wodzie rozpuszcza się 80% witamin (składników odżywczych). Na skutek czynności życiowych naszego organizmu powstają toksyny wewnętrzne, 80% z nich rozpuszcza się w wodzie! Zatem dostarczając do organizmu wodę o odpowiednich parametrach, stwarzamy warunki do rozpuszczenia tych toksyn. Należy pamiętać, że 80% toksyn znajduje się w komórkach i płynie międzykomórkowym.

 

Najważniejsze narządy wewnętrzne potrzebują stałego dostarczenia wody o odpowiedniej jakości. Woda w naszym organizmie to: 20% płyn międzykomórkowy, 10% krew i chłonka, ale 80% składu naszej krwi to woda! 35% to płyn wewnątrzkomórkowy. 5% tkanki nieprzepuszczalne. Więc drogi czytelniku już wiesz gdzie tkwi początek choroby? W braku odpowiedniej WODY.

 

O tym jakie choroby i stany przewlekłe biorą się z odwodnienia organizmu, bo niestety jesteśmy odwodnieni na „potęgę” w dzisiejszych czasach, powiem Wam drodzy czytelnicy w kolejnym wydaniu magazynu NAJWSPANIALSZE. Zapraszam
do kontaktu.

 

P.S. Lekarz przyszłości nie będzie dawał leków, lecz poinstruuje swojego pacjenta w kwestii odpowiedniego stylu życia, żywienia i zapobiegania chorobom.

 

hzareba

Halina Zaremba
Zajmuje się profilaktyką,
doradza każdej zainteresowanej osobie
co i jak ma robić aby wrócić do zdrowia
lub utrzymać dobry stan zdrowia.
Organizuje szkolenia, spotkania, wykłady
w Polsce, Austrii, Wielkiej Brytanii.
www.zdrowiepomistrzowsku.pl

 

Źródło: NAJWSPANIALSZE, nr 1/2016 http://najwspanialsze.pl/

 

Oceń ten artykuł
(3 głosów)