sobota, 11 stycznia 2025
Miło Cię widzieć!

Inhalacje skutecznym orężem w walce z uciążliwym katarem

Leczenie kataru jest ogromnym wyzwaniem. Na rynku istnieje wiele środków medycznych, które mają wspomóc chorego w jego walce, jednak bardzo dużą popularnością cieszą się przede wszystkim sposoby domowe, często stosowane przez babki oraz matki jeszcze w okresie dzieciństwa. Jednym z najbardziej skutecznych oręży w walce z problematycznym nieżytem nosa są odpowiednio przygotowane inhalacje.

 



Pierwszym krokiem jest zaopatrzenie się w zioła, oczywiście suszone oraz olejki eteryczne. Zioła można nabyć w każdej aptece lub sklepie zielarskim. Najlepiej w tym celu sprawdzi się szałwia, która świetnie działa również jako płukanka w przypadku bólów zęba oraz rumianek. Skuteczne olejki eteryczne, które udrażniają drogi oddechowe to przede wszystkim olejek miętowy oraz eukaliptusowy. Opcjonalnie można się zdecydować również na olejek sosnowy. Podstawą inhalacji, czyli popularnej parówki, jest gorąca woda. Po zagotowaniu należy ją wlać do miski, najlepiej niedużej i wsypać garść ziół lub po piętnaście kropel wybranego olejku eterycznego. Kiedy inhalacja jest gotowa, wystarczy pochylić twarz nad miską i wdychać tworzącą się parę wodną do momentu wystygnięcia wody. Chcąc, by inhalacja była zdecydowanie bardziej efektywna, warto dodatkowo nakryć głowę i miskę ręcznikiem. To sprawi, że ciepłe powietrze nie będzie „uciekało”. Ogromną popularnością cieszą się również inhalacje bazujące na zwyczajnej soli kuchennej lub soli fizjologicznej. Do miski powinno się wsypać jedną łyżkę soli. Absolutnie nie należy dodawać większej ilości tego produktu, ponieważ może on drażniąco oddziaływać na śluzówkę jamy nosa.

 


Naturalnie, inhalacje tak jak wszystkie leki, wymagają rozsądnego podejścia. Zaleca się,  by maksymalnie w ciągu dnia decydować się jedynie na trzy inhalacje, które nie powinny być wykonywane pod rząd. Koniecznością jest zachowanie przynajmniej 30 minutowych przerw. Umiar jest wskazany również w czasie dodawania składników do parówki. Przesadzając można bowiem uzyskać zgoła odmienny efekt.

 


Więcej informacji na: http://www.xylorin.pl/

 

Źródło:

www.zdrowieinatura.com.pl


Oceń ten artykuł
(1 głos)