sobota, 02 marca 2024
Miło Cię widzieć!

Leczenie zębów pod narkozą

Zabiegi stomatologiczne nie należą do najprzyjemniejszych, ale od czasu do czasu każdy musi się z nimi zmierzyć. Na szczęście większość z nich da się przetrwać bez znieczulenia, w przypadku poważniejszych zaś możemy skorzystać ze środków miejscowo uśmierzających ból. Co jednak w sytuacji, gdy czeka nas długi, bardzo inwazyjny i bolesny zabieg, a znieczulenie miejscowe nie wchodzi w grę? W takiej sytuacji zawsze pozostaje jeszcze jedna opcja: leczenie pod narkozą.

 

Jak wygląda leczenie zębów w znieczuleniu ogólnym?

doctor 563429 1280Leczenie zębów w znieczuleniu ogólnym to długa i skomplikowana procedura, która musi zostać rozłożona na kilka etapów, aby zapewnić pacjentowi pełen komfort i bezpieczeństwo. Najpierw trzeba odbyć konsultację anestezjologiczną. W jej trakcie anestezjolog, który będzie czuwał nad pacjentem podczas zabiegu, zbiera od niego wywiad i przeprowadza niezbędne badania, by wykluczyć ewentualne przeciwwskazania oraz dobrać odpowiednią dawkę znieczulenia. Kolejny etap to przygotowanie. Pacjent musi całkowicie zrezygnować z jedzenia i picia na kilka godzin przed zabiegiem, a także odstawić leki przeciwzakrzepowe, jeśli takie zażywa, i zdjąć aparat ortodontyczny, jeśli go nosi. Potem przychodzi pora zabiegu. Pacjent ląduje na fotelu i przez wenflon otrzymuje środki anestetyczne, które powodują u niego utratę przytomności, a co za tym idzie, również niewrażliwość na ból. Wtedy stomatolog może przystąpić do pracy. Po wszystkim anestezjolog wybudza pacjenta i pomaga mu dojść do siebie, ponieważ przez pewien czas może on się czuć nieco senny i skołowany. Tak wygląda leczenie zębów pod narkozą w declinic.pl i każdej innej renomowanej klinice stomatologicznej w tym kraju.

Kto może skorzystać z opcji leczenia zębów pod narkozą?

Możliwość leczenia zębów pod narkozą oferuje najczęściej dentysta dla dzieci, ponieważ dzięki takiemu rozwiązaniu może bez problemu przeprowadzać zabiegi na wyjątkowo niesfornych lub po prostu mocno przestraszonych, niepotrafiących spokojnie usiedzieć na fotelu małych pacjentach. Ale nie tylko dentysta dla dzieci stosuje znieczulenie ogólne. Z takiego udogodnienia mogą skorzystać też dorośli pacjenci klinik dentystycznych, oczywiście pod warunkiem, że istnieją ku temu poważne wskazania jak zaburzenia neurologiczne albo zaawansowana dentofobia. Pamiętajmy, że leczenie pod narkozą jest dużym obciążeniem dla organizmu, nie powinniśmy więc korzystać z niego nagminnie i bez wyraźnego uzasadnienia.

Oceń ten artykuł
(5 głosów)