niedziela, 21 lipca 2024
Miło Cię widzieć!

Odkryj skinimalism: te hipoalergiczne lakiery hybrydowe zapewnią piękno i zdrowie twoim paznokciom

Bliska jest Ci idea skinimalismu i pragniesz kultywować ją także w sferze manicure’u? Zgodnie z zasadą „im mniej, tym więcej” wypróbuj hipoalergiczne lakiery hybrydowe. Mają wyjątkowo delikatny skład i są odpowiednie dla kobiet, które w przeszłości doświadczyły uczulenia na hybrydę. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tych nowoczesnych produktów?

 

Lakiery hybrydowe hipoalergiczne i ich sekrety

Zdjęcie główneSkinimalism to pielęgnacja w wersji minimalistycznej. Rezygnujemy w niej z wieloetapowej pielęgnacji i makijażu, a ponadto sprawdzamy składy kosmetyków. Coraz częściej interesuje nas jakość spożywanego jedzenia, dlaczego więc nie zainteresować się zawartością buteleczek z produktami, które aplikujemy na skórę, włosy i paznokcie? W przypadku manicure’u hybrydowego oznacza to zmianę zawartości kosmetyczki na preparaty z serii hipoalergicznej.

Odzwierciedleniem idei skinimalismu są np. lakiery hybrydowe hipoalergiczne od Cosmetics Zone. Warto pamiętać, że produkty z tej serii nie dają pełnej gwarancji, że nie dojdzie do uczulenia. Jednak rzeczywiście ułatwiły codzienność wielu kobiet, które potwierdzają, że dzięki lżejszym wariantom mogły powrócić do tej trwałej i wygodnej metody stylizacji. Sekret tkwi w delikatniejszym składzie i pigmencie. Taka stylizacja nie traci jednak na trwałości, a kolor jest wciąż głęboki. Nie musisz się martwić o dostępność modnych odcieni, ponieważ paleta jest bogata i stale się powiększa.

Ile kosztuje lakier hybrydowy hipoalergiczny? Cena regularna to kilkadziesiąt złotych. Istnieją też gotowe zestawy lakierów hybrydowych z delikatnym składem, w okazyjnej cenie. Możesz je zamówić np. w sklepie online.

Minimalistyczny manicure z produktów z dobrym składem

Żeby wykonać manicure hybrydowy, potrzebujesz bazy, kolorowego lakieru i top coatu. Kosmetyczne minimalistki rezygnują z dodatków, efektów i odcieni, które nie są uniwersalne. Podstawą dla klasycznego i estetycznego manicure’u na każdą okazję są lakiery hipoalergiczne z palety nude, czyli kremowe, beżowe i jasnoróżowe.

Czy da się jeszcze bardziej zredukować liczbę produktów niezbędnych do wykonania trwałej stylizacji? Możesz kupić barwną bazę z delikatnym składem i zrezygnować z warstwy kolorowego lakieru. Polecamy w szczególności najmodniejszą, lekko transparentną, różową wersję, która podkreśla odcień naturalnej płytki.

Produkty hipoalergiczne i delikatne akcesoria

Zdjęcie 2Rodzina hipoalergicznych produktów jest całkiem spora. Obecnie możesz kupić nawet cleaner z delikatniejszym składem. Czym zmyć lakier hybrydowy, jeśli stawiasz na przyjazną dla skóry pielęgnację? Polecamy np. hybrid remover z zawartością nawilżającego olejku rycynowego.

Dobrym pomysłem jest zainspirowanie się niektórymi zasadami manicure’u biologicznego. Zakłada on rezygnację z metalowych narzędzi do usuwania skórek, np. cążek i radełek. Skórki są odsuwane za pomocą drewnianych patyczków. W ten sposób minimalizujesz ryzyko skaleczeń i zarysowań płytki.

Pielęgnacja paznokci i skórek w zgodzie z naturą

Zadbana i zdrowa płytka wpływa na trwałość manicure’u hybrydowego. Od czasu do czasu zafunduj swoim paznokciom odpoczynek od stylizacji. W tym czasie możesz rozpieścić płytkę za pomocą odżywek z dobrym składem, które zawierają witaminy, proteiny i keratynę. Dodatkową regenerację zapewnią sera, np. z woskiem pszczelim lub lanoliną. Na skórki nakładaj też mieszanki olejów np. arganowego, rycynowego czy jojoba. Delikatny masaż pomoże w aplikacji i pozytywnie wpłynie na krążenie w delikatnych okolicach paznokci.

 

Oceń ten artykuł
(3 głosów)