czwartek, 28 października 2021
Miło Cię widzieć!

Zimowa depresja – możesz ją pokonać.

Zimowa depresja – możesz ją pokonać.

 

„Szaro, brudno i zima…”. Wciąż ciemno i zimno, a ty zaczynasz tracić nadzieję, że nadejdzie dzień kiedy obudzą cię baraszkujące po twojej twarzy promienie słońca i radosny świergot ptaków, a ty radośnie wyskoczysz z łóżka. Są jednak sposoby, aby w prosty sposób przeciwstawić się ogarniającej nas depresji. Dodaj światła swemu życiu.

 


Zażyj słońca w solarium, odwiedź gabinet kosmetyczny, czy podaruj sobie seans w kapsule SPA. Czynnie uprawiaj sport. Zabiegi te pozwolą ci nie tylko przepędzić „chandrę i deprechę”, ale i powitać wiosnę będąc piękniejszą.Wybierając solarium kierujmy się nie ceną za minutę opalania, ale przede wszystkim jakością udostępnionych lamp – nasze zdrowie nie ma ceny.Pamiętajmy, aby korzystać z usług kosmetycznych w gabinetach, w których oddajemy się w ręce prawdziwych specjalistów. Powinni mieć oni nie tylko bogatą wiedzę teoretyczną jak i praktyczną, ale także pracować na sprzęcie wysokiej jakości z wykorzystaniem możliwie najlepszych kosmetyków.


Codzienne posiłki wzbogacajmy w magnez i selen, które znajdziemy m.in. w czekoladzie, kakao, orzechach, otrębach i płatkach owsianych.


Słuchanie optymistycznej muzyki i czytanie inspirujących książek.Wśród innych rozwiązań, które podwyższą nasz poziom hormonów szczęścia i pozwolą nam radośniej dotrwać do wiosny należy wymienić wszelkie formy aktywności fizycznej (chociażby spacery) – już po 20 minutach organizm zaczyna uwalniać endorfiny.Zabiegi w gabinecie kosmetycznym – późna jesień i okres zimy to idealna pora na wiele inwazyjnych zabiegów kosmetycznych , jak np. nowoczesna mikrodermabrazja twarzy, likwidacja żylaków, tatuaży i przebarwień lub depilacja laserowa.


Oddając się w ręce doświadczonej kosmetyczki, która da nam możliwość skorzystania z funkcjonalności kapsuły SPA możemy skorzystać m.in. z :

  • sauny parowej lub na podczerwień.
  • aromaterapii
  • masującego prysznica Vichy
  • biczy szkockich światłolecznia
  • koloroterapii
  • muzykoterapii
  • masażu wibracyjnego, czy zabiegów kosmetycznych z wykorzystaniem dodatków mineralnych oraz alg.seans w kapsule SPA – urządzeniu łączącym w sobie wiele funkcji i zalety przynajmniej kilku nowoczesnych urządzeń kosmetycznych.

 

Przy ich projektowaniu bazowano na tradycjach medycyny dalekiego wschodu uwzględniają m.in. filozofie: CHI, JIN JANG oraz FENG SHUI.Kąpiel słoneczną w solarium lub fototerapię (leczenie światłem) - ograniczą produkcję melatoniny.Aby pokonać prześladujące nas „smętne” myśli, mamy bogaty wachlarz możliwości. Oprócz weekendowego wyjazdu do SPA możemy znaleźć inne skuteczne propozycje, na każdą kieszeń, które „wyciągną nas z doła”, a oto kilka z nich:Zimową, czy też już jesienno-zimową depresję powoduje niedobór światła. Przyczynia się on do nadprodukcji melatoniny. To właśnie ciemność stymuluje postawanie tego hormonu, który na co dzień jest odpowiedzialny nie tylko za starzenie się komórek naszego ciała, ale również regulowanie procesu zasypiania, faz snu i budzenia się. Będąc jednym ze składników leków nasennych świadomie zażywany przynosi oczekiwany odpoczynek. Produkowany w nadmiarze przez własny organizm wprowadza nas w stan depresyjny. Jeśli zauważasz u siebie np. nadmierną senność, drażliwość, brak motywacji i siły do działania, poczucie beznadziejności i bezradności lub zobojętnienie z utratą zainteresowań - zacznij działać nim nadmierny apetyt na słodycze (szczególnie wieczorem i nocą) zostawi swój ślad w tych miejscach, z których najtrudniej go usunąć.

Oceń ten artykuł
(9 głosów)