wtorek, 15 października 2019
Miło Cię widzieć!

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE – BEZPIECZNA REGENERACJA STARZEJĄCEJ SIĘ SKÓRY

11 września 2013

35763_01.jpgStarzenie się skóry to nic innego jak spowolnienie czynności regeneracyjnych komórek naszego ciała. Najwcześniejszym i najbardziej widocznym symptomem tego procesu jest suchość skóry, utrata jej elastyczności, oraz odwodnienie, które skutkuje pojawieniem się zmarszczek mimicznych wokół ust i oczu. Spowolnienie funkcji regeneracyjnych  pogarsza koloryt cery, sprzyja pojawianiu się przebarwień i plam pigmentacyjnych. Obniża również stymulację włókien kolagenowych i elastylowych. Dzięki zabiegowi wykorzystującemu aktywne działanie osocza bogatopłytkowego, można skutecznie przeciwdziałać większości z wymienionych czynników wpływających na starzenie się skóry.

 

 

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego już od dziesięciu lat święcą triumfy w dziedzinie medycyny estetycznej na całym świecie. Do Polski dotarły one stosunkowo niedawno i szybko stały się atrakcyjną metodą przywracania skórze pięknego wyglądu, alternatywą dla tradycyjnego botoxu.  Osocze bogatopłytkowe, pozyskane jest z krwi pacjenta – znajdujące się w nim białkowe czynniki wzrostu mają bezpośredni wpływ na regenerację tkanek, powstawanie młodych naczyń krwionośnych, reaktywację kolagenu, jak również pobudzanie komórek macierzystych.
Podstawowym efektem, który daje się zauważyć dosyć szybko po zabiegu ostrzyknięcia osoczem bogatopłytkowym, jest napięcie skóry – pacjent ma wrażenie, że jest ona bardziej napięta, jędrna. Oprócz tego przywraca cerze piękny wygląd, poprawia jej strukturę i koloryt, skóra już na pierwszy rzut oka wygląda młodziej.

shutterstock_66941947.jpg

Taki zabieg to doskonała forma odnowy dla osób, które wymagają szybkiej rewitalizacji skóry twarzy (usuwanie kurzych łapek, cieni i blizn). Oprócz tego jest polecany alergikom lub osobom z ryzykiem wystąpienia alergii – z racji tego, że jest zabiegiem wykorzystującym substancję naturalnego pochodzenia, biokompatybilną z ciałem pacjenta, więc nie ma możliwości wystąpienia reakcji immunologicznej. Zabieg oparty na osoczu bogatopłytkowym stosuje się również jako innowacyjną metodę walki z łysieniem typu męskiego, łysieniem plackowatym .  Terapia  nadmiernego wypadania  włosów przy pomocy osocza bogatopłytkowego jest  bezpieczna i przynosi zadowalające efekty. Metoda ta może być skuteczna jednak tylko u pacjentów, u których nie doszło do całkowitego zniszczenia mieszków włosowych.

 

Osocze bogatopłytkowe  jest stosowane również w zabiegach mezoterapii . W tej formie można je podać tym częściom skóry które najbardziej chcemy zregenerować i ujędrnić. Najczęściej wykonuje się zabiegi mezoterapii osoczem bogatopłytkowym na  twarz, szyję i dekolt ( dla odmłodzenia i spłycenia zmarszczek), na skórę ramion i brzucha (w celu ujędrnienia partii ciała). Nie wykonuje się zabiegów mezoterapii osoczem  na skórę piersi.

 

GPS_pobranie_PRP_300.jpgOprócz ostrzyknięć i mezoterapii osocze bogatopłytkowe  stosuje się również w formie maski (jako pojedynczy zabieg - przyspiesza proces gojenia).Maska z osocza jest szczególnie zalecana po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej np. pilingach, zabiegach z użyciem lasera.

 

Przeciwwskazania do zabiegów z użyciem osocza to: choroby krwi, nowotwory, ciąża, laktacja, leczenie antykoagulantami.

 

Red. Port.

Oceń ten artykuł
(8 głosów)