środa, 08 stycznia 2025
Miło Cię widzieć!

Jak zagęścić ubytki włosów?

 

zageszczenie ubytkowStatystycznie łysienie dotyczy nawet ponad połowy populacji mężczyzn po 50. roku życia i kobiet po 65. roku życia. Większość z nas potrafi się z tym pogodzić i akceptuje powolne przerzedzanie się fryzury. Wiele osób, które do tej pory cieszyły się bardzo bujną czupryną, ma jednak ogromny problem z faktem utraty kosmyków. Zadają sobie pytanie: jak zagęścić ubytki włosów? Na szczęście współczesna medycyna zna skuteczne, bezbolesne metody, które są dostępne dla coraz większej grupy pacjentów.

 

Gdy ubytki są niewielkie

Pierwsze symptomy łysienia zwykle nie są jeszcze powodem do wielkich zmartwień, a ubytki są widoczne głównie dla posiadacza fryzury. Na tym etapie można jeszcze zagęścić ubytki włosów metodami typowo fryzjerskimi. Warto jednak w tym celu wybrać sprawdzony, polecany przez znajomych salon, który może się pochwalić doświadczeniem w wykonywaniu tego typu zabiegów pielęgnacyjnych.

W zasadzie każdy salon może dysponować własnymi technikami zagęszczania włosów. Najpopularniejsze z nich to:

  • Metoda fryzjerska – fryzjer wykorzystuje w niej naturalne lub sztuczne włosy, które łączy z naszymi naturalnymi kosmykami. Łączenie oczywiście musi być niewidoczne, w tym celu wykorzystuje się miedziane obrączki, przy pomocy których fryzjer doczepia włosy. Zabieg nie jest szczególnie trwały, efekt zwykle utrzymuje się maksymalnie przez kilka tygodni (w zależności od solidności wykonania), dlatego jest polecany głównie na specjalne okazje.
  • Metoda klipsów włosowych – bardzo popularne rozwiązanie, która przede wszystkim jest bezpieczna dla włosów. Fryzjer podczas zagęszczania upina naturalne kosmyki w duży kok, aby odsłonić włosy z tyłu głowy. Następnie za pomocą specjalnych klipsów przyczepia do nich pasemka naturalnych lub sztucznych włosów.
  • Metoda mikrowłókien – dość powszechnie stosowana metoda zagęszczania. Wykorzystuje się w niej drobinki kreatynowe, które specjalista wczepia we włosy. Najczęściej robi się to przy pomocy wczesywania lub wcierania palcami specjalnych preparatów. Następnie czekamy, aż mikrowłókna naładują się elektrostatycznie. Efekt jest bardzo dobry, wizualnie włosy stają się zdecydowanie gęstsze. Niestety, całe wrażenie zwykle znika po umyciu głowy.

Trzeba uczciwie przyznać, że każda z wymienionych, prostych metod zagęszczania włosów jest tylko kompromisem i nie gwarantuje długotrwałego efektu. Owszem, mogą z nich spokojnie korzystać osoby z niewielkimi ubytkami włosów, ale w przypadku bardziej zaawansowanych postaci łysienia konieczne będzie jednak sięgnięcie po metody naukowe.

 

Kiedy warto pomyśleć o transplantacji włosów?

Głównych typów łysienia jest co najmniej kilka, warto więc pamiętać, że nie każdy z nich musi nieuchronnie prowadzić do całkowitej utraty włosów. Wiele postaci łysienia jest odwracalnych, niektóre wręcz ustępują samoistnie (ponieważ np. były skutkiem stresu lub złej diety). Nadal jednak spora grupa typów łysienia będzie konsekwentnie przerzedzać nasze włosy, aż do ich znacznego lub całkowitego wypadnięcia.

 

W takich przypadkach osoby chcące poddać się zabiegowi zagęszczania włosów, będą skazane na drogę transplantacji. Wieloletnie doświadczenia Kliniki Dermatologicznej Handsomemen z Warszawy pokazują, że to działanie przynosi zwykle znakomite efekty, które pozwalają pacjentom na powrót cieszyć się piękną fryzurą zbudowaną z własnych włosów. Oczywiście pełne przywrócenie bujności kosmyków nie wchodzi w grę, ale różnica między wyłysiałymi a ponownie owłosionymi miejscami na głowie jest ogromna.

Specjaliści z Kliniki Handsomemen podkreślają, że transplantacja włosów jest szczególnie polecana osobom dotkniętym łysieniem androgenowym, plackowatym, o podłożu hormonalnym (jak w przypadku menopauzy) oraz pourazowym – po oparzeniach, naświetlaniu. W każdej z tych sytuacji wykluczone jest bowiem samoistne odbudowane struktury włosów. Konieczne jest zastąpienie ich nowymi kosmykami.

 

Jak zagęścić ubytki włosów profesjonalnie?

Wielu pacjentów już na samo brzmienie słowa transplantacja dostaje dreszczy i woli nawet nie brać takiej możliwości pod uwagę. Przyczyną jest stereotypowe utożsamianie zabiegu z ciężką operacją przy użyciu skalpela. W rzeczywistości zaawansowana dermatologia estetyczna pozwala już zaproponować pacjentom całkowicie bezbolesne, bezpieczne i w 100% efektywne metody leczenia łysienia i zagęszczania włosów.

Pionierem takiego działania na polskim rynku jest Klinika Dermatologiczna Handsomemen z Warszawy, która jako pierwsza w Europie zaczęła masowo stosować metodę Implant Micro Derme 2 generacji. Nie należy jej mylić z tradycyjną transplantacją czy doczepianiem włosów w stylu fryzjerskim. To absolutnie nowatorskie i niezwykle skuteczne działanie pozwalające niemal całkowicie poradzić sobie z problemem łysienia u większości pacjentów.

Metoda Implant Micro Derme 2 generacji polega na przeszczepianiu pojedynczych, nowych włosów do specjalnie przygotowanej mikroskóry. Ta zostaje następnie poddana działaniu odpowiedniej temperatur, co pozwala jej zespolić się z naturalną skórą głowy. Mikroskóra nie hamuje przepływu powietrza, ponieważ jest zaopatrzona w pory. Jej podstawa, czyli membrana, jest przezroczysta i kompletnie niewidoczna dla ludzkiego oka. Efekt jest znakomity – całość wygląda bardzo naturalnie i osoby niewtajemniczone w problem łysiejącego znajomego, na pewno nie zauważą, że poddał się on zabiegowi metodą IMD2G.

W mikroskórę wszczepiane są zarówno włosy naturalne, jak i syntetyczne, które są produktami najwyższej jakości i w niczym nie różnią się od ludzkich kosmyków. W dodatku są dużo mniej wymagające pod względem stylizacji, szybciej schną i łatwiej się rozczesują, a ich kolor nie płowieje. Domieszka włosów naturalnych jest jednak konieczna, aby zapewnić nowej fryzurze przyjemną fakturę.

 

To poważna decyzja

Pamiętajcie, aby decyzję o poddaniu się zabiegowi zagęszczania włosów dokładnie przemyśleć i zawsze skonsultować ją z fachowcami. Klinika Dermatologiczna Handsomemen proponuje zastosowanie metody Implant Micro Derme 2 generacji dopiero po dokładnym przestudiowaniu konkretnego przypadku. Należy bowiem pamiętać, że transplantacja mikroskóry jest możliwa tylko przy ubytkach o konkretnej maksymalnej średnicy.

Poprzedzające leczenie konsultacje mogą zatem zaowocować zaproponowaniem innego sposobu na przywrócenie dawnej fryzury. Warszawska Klinika ma ponad 20-letnie doświadczenie w leczeniu łysienia, któremu poddały się także gwiazdy polskiej estrady.

 

Źródło: http://www.handsome-men.pl

 

Oceń ten artykuł
(8 głosów)