wtorek, 23 kwietnia 2024
Miło Cię widzieć!

medofrax

MEDOFRAX to najnowszej generacji radiofrekwencja mikroigłowa RF z funkcją Vacuum. Pozwala na wykonywanie zabiegów mikroigłowych i frakcyjnych. Skutecznie walczy z bliznami i odmładza.

Jak działa radiofrekwencja mikroigłowa RF?

Jak działa radiofrekwencja mikroigłowa RFRadiofrekwencja mikroigłowa RF polega na nakłuwaniu skóry cienkimi igiełkami i jednoczesnym jej podgrzewaniu przez fale radiowe. Wykorzystywane w radiofrekwencji igły pełnią jednocześnie rolę mikroelektrod, które przekazują fale radiowe w głąb tkanki.

przed i po zabiegu

W ten sposób skóra zostaje podgrzana do temperatury 42-60oC, a włókna kolagenowe obkurczone. Jednoczesne nakłuwanie tkanki i jej podgrzewanie uszkadza poddaną zabiegowi skórę i wywołuje kontrolowany stan zapalny. Zabieg uruchamia intensywne procesy odnowy biologicznej skóry i jej wielowymiarową przebudowę. W miejscu poddanemu zabiegowi powstaje młoda i jędrna skóra. Fale radiowe przyśpieszają i wzmacniają właściwości autoregeneracyjne skóry właściwej, a odbudowane włókna kolagenowe wygładzają skórę, ujędrniają ją i uelastyczniają. 

Radiofrekwencja mikroigłowa RF działa na głębokie warstwy skóry indukując ich regenerację. Może być stosowana zarówno na twarz jak i ciało. Spłyca zmarszczki, usuwa blizny i rozstępy, poprawia gęstość i jędrność skóry. Zaleca się jej stosowanie zabiegów rewitalizujących i odmładzających.  

Jak działa radiofrekwencja frakcyjna RF?

Radiofrekwencja frakcyjna RF to zabieg nieinwazyjny. W odróżnieniu od radiofrekwencji mikroigłowej RF zabieg ten nie przerywa ciągłości tkanek. Nie ma tu igieł i nakłuć. Procesy regeneracyjne uruchamia fala radiowa, która podgrzewa skórę właściwą, poprawia metabolizm i mikrokrążenie oraz stymuluje fibroblasty do wytwarzania nowych włókien kolagenowych.

Jak działa radiofrekwencja frakcyjna RF

Radiofrekwencja frakcyjna RF zalecana jest osobom, które mają przeciwskazania do zabiegów z wykorzystaniem igieł (cukrzykom, osobom poddatnym na bliznowacenie, osobom które mają problemy z gojeniem). Radiofrekwencja frakcyjna RF stanowi najlepszą alternatywę dla zabiegów radiofrekwencji igłowej.  

MEDOFRAX - nowoczesna radiofrekwencja mikroigłowa RF

radiofrekwencji mikroigłowej RFWskazania do radiofrekwencji mikroigłowej RF:
• blizny pooperacyjne, pourazowe i potrądzikowe
• rozstępy
• zmarszczki
• widoczne oznaki starzenia
• wiotkość skóry
• utracony owal twarzy

Medofrax to najnowszej generacji radiofrekwencja mikroigłowa RF wyposażona w funkcję Vaccum. W urządzeniu zastosowano technologię mikronakłuwania i fali radiowej. Pozwala to na wykonywanie zabiegów mikroigłowych i bezigłowych – frakcyjnych. Urządzenie jest wyposażone w innowacyjny moduł RF produkcji USA, który jest niewyobrażalnie wydajny. Przy mocy 50W emituje falę radiową porównywalną z urządzeniami wyposażonymi w 150W. Dzięki jego zastosowaniu Medofrax jest wydajniejszy, a zabiegi z jego użyciem bezpieczniejsze i bardziej skuteczne.  

Medofrax wyposażony jest w lekkie i smukłe głowice. W urządzeniu zastosowano innowacyjny system połączenia kartridża z głowicą (brak wystającego, uciążliwego wężyka!). Lekkość głowic, ich kształt oraz brak wężyka ułatwiają pracę urządzeniem oraz precyzyjność aplikacji. Nawet długotrwała praca urządzeniem nie obciąża ręki.

Medofrax umożliwia pracę w trybie monopolarnym i bipolarnym – jest odpowiedni zarówno do zabiegów na twarz jak i całe ciało. Wyposażony jest w oddzielną głowicę chłodzącą z superwydajnym, trzystopniowym chłodzeniem, które umożliwia szybkie schłodzenie tkanki po zabiegu i przyśpiesza proces gojenia.

Nowoczesny system sterowania urządzeniem umożliwia aplikację automatyczną, mechaniczną (pedał) oraz reagującą na zmianę ciśnienia w głowicy.

Medofrax cechuje cicha i wysoka kultura pracy oraz nowoczesny design. Urządzenie jest wyposażone w mobilne, obrotowe kółka, które ułatwiają lekkie i płynne przesuwanie.

Kartridże mikroigłowe

Kartridże mikroigłoweMedofrax wyposażony jest w ultracienkie igły o średnicy 0,2 mm. Umożliwia ich precyzyjne wprowadzanie na wybraną poprzez parametry głębokość. Zakres penetracji można regulować od 0,4 do aż 4mm. Igły są dodatkowo mikroelektrodami dla fali radiowej. Urządzenie wyposażone jest w technologie Vaccum, która umożliwia równomierne i precyzyjne wprowadzenie igieł nawet na skórze zwiotczałej i na trudno dostępnych partiach ciała (twarz, szyja, dekolt). Medofrax posiada szeroki wybór kartridży oraz możliwość regulacji parametrów.

W Medofraxie kartridże do radiofrekwencji mikroigłowej RF wyposażone są w ultracienkie igły 0,2 mm. Do wyboru są igły izolowane złotem lub igły nieizolowane oraz cztery różnej wielkości kartridże. Jednorazowe i sterylne kartridże wyposażone są w 18, 25, 49 lub 81 igieł.  

Igły izolowane na większości powierzchni są pokryte złotem. Złoto nie przepuszcza fal radiowych. Dzięki takiej izolacji fale radiowe nie podgrzewają skóry na całej długości igły tylko w miejscu nieizolowanej końcówki igły. RF działa wtedy dokładnie tam gdzie chcemy ją aplikować – na wskazanej parametrami głębokości. Igły izolowane są mniej inwazyjne, a rekonwalescencja po zabiegowa znacznie szybsza.

igły

Igły nieizolowane emitują fale radiowe na całej swojej długości. Uszkadzają tkankę i wywołują większy stan zapalny. W konsekwencji okres rekonwalescencji po zabiegu jest dłuższy niż w przypadku użycia igieł izolowanych.

Kartridże do zabiegów nieinwazyjnych (Radiofrekwencji frakcyjnej RF) zakończone są pinami (wypustkami) przez które przepływa fala radiowa. Medofrax może zostać wyposażony w trzy różnej wielkości kartridże tego typu. Do wyboru są kartridże o wielkości 3x3, 5x5 oraz 9x9. 

Technologia Vaccum

Tryb pracy monopolarny i bipolarnyMedoFrax wyposażony jest w technologię Vaccum. Vaccum wytwarza podciśnienie dzięki któremu fałd skórny zostaje zassany do kardridża mikroigłowego. Zastosowane miejscowo podciśnienie odciąga skórę od reszty tkanki. Igły automatycznie się wysuwają i emitują falę radiową. Dzięki podciśnieniu kartridż ma lepszy kontakt ze skórą nawet w trudno dostępnych partiach ciała (twarz, szyja, powierzchnia na tkance kostnej). Igły aplikowane są płynnie, równomiernie i precyzyjnie na wybraną parametrami głębokość. Vaccum ułatwia przeprowadzenie zabiegu na skórze zwiotczałej i zmniejsza odczucia bólowe. Zabieg jest znacznie mniej bolesny niż przy użyciu urządzeń bez tej technologii.

Zastosowana w Medofraxie technologia Vaccum pozwala dostosować zabieg do konkretnych potrzeb pacjentów. Umożliwia przeprowadzenie radiofrekwenicji mikroigłowej RF na wszystkich rodzajach skóry oraz na dowolnej partii ciała.

Tryb pracy monopolarny i bipolarny

Tryb bipolarny 

Medofrax umożliwia pracę w trybie bipolarnym. Podczas tego trybu pracy 50% igły jest naładowane dodatnio, a pozostałe 50% to ujemna biegunowość. To sprawia, że fala radiowa działa tylko na głębokość igły. Nie wnika głęboko w tkankę. Dlatego ten tryb jest bardziej odpowiedni do zabiegów na twarz.

Tryb monpolarny

Podczas trybu pracy monopolarnego igły naładowane są dodatnio. Klient trzyma w ręku tzw. elektrodę bierną, która pełni rolę ładunku ujemnego. Dzięki temu fala radiowa przenika przez całe ciało i umożliwia zabiegi pielęgnacyjne na głębokich partiach ciała.

MEDOFRAX umożliwia przeprowadzenie zabiegów:

• redukcji blizn
• redukcji rozstępów
• wygładzenia zmarszczek
• poprawienia owalu twarzy
• uniesienia opadających powiek
• uniesienia policzków
• zniwelowania worków pod oczami
• liftingu
• uelastycznienia skóry
• poprawy gęstości i napięcia skóry
• stymulacji odbudowy włókien kolagenowych
• ujędrnienia skóry ciała (brzucha, ramion, piersi)

przed i po

Specyfikacja techniczna: 

MedoFrax PRO specyfikacja Więcej informacji: MedoFrax PRO

Oceń ten artykuł
(3 głosów)