wtorek, 23 kwietnia 2024
Miło Cię widzieć!

laser frakcyzjny NEOFRAX

NEOFRAX INTELIGENTNY LASER FRAKCYJNY CO2 Z DELIKATNĄ TECHNOLOGIĄ SPOT 

NEOFRAX to ablacyjny laser frakcyjny CO2 z inteligentnym oprogramowaniem. Zaawansowana technologia umożliwiła wprowadzenie rozbudowanego menu sugerującego parametry zabiegowe dostosowane do szerokiego spektrum problemów pacjentów. Do wyboru są programy do działania powierzchniowego i głębokiego oraz tryb mieszany, tryb pracy dedykowany rozstępom, zmianom pigmentacyjnym, do resurfacingu skóry, do walki z grzybicą, do rewitalizacji pochwy i sromu oraz tryb pracy chirurgiczny przeznaczony do cięcia tkanki. Technologia zastosowana w urządzeniu maksymalnie ułatwia pracę operatora i dba o bezpieczeństwo zabiegu.

oprogramowanie neofrax

Dodatkową innowacją w laserze jest zastosowanie zupełnie nowej technologii pracy wiązki dla warstw powierzchniowych. Większość laserów frakcyjnych CO2 tworząc w skórze mikrokolumny uszkodzeń wypala w tkance jednolity punkt. NEOFRAX wyposażony jest w delikatną Technologię Spot, która pozostawia na skórze mikroskopijny wzór spirali. Spiralny ślad tworzy strefy ochrony termicznej pomiędzy stymulowanymi liniami. Technologia przyśpiesza proces regeneracji skóry, wspomaga gojenie i zwiększa bezpieczeństwo zabiegu.

technologia spot

RODZAJE GŁOWIC

Laser frakcyjny CO2 NEOFRAX wyposażony jest w trzy rodzaje głowic: frakcyjną, chirurgiczną i 3 głowice ginekologiczne. Urządzenie automatycznie rozpoznaje zastosowaną głowicę i sugeruje dedykowane tryby pracy. 7-przegubowe ramię segmentowe umożliwia poruszanie głowicą w dowolnym kierunku i precyzyjną pracę.

rodzaje głowic

Laser oferuje stabilną ścieżkę optyczną gwarantującą przesunięcie poniżej 0,5 mm, a stabilność energetyczną impulsu na poziomie ponad 95%. Podczas pracy lasera rozpylany jest gaz, który chłodzi tkanki i usuwa pył.

skanowania

NEOFRAX umożliwia regulację wielkości obrazu skanowania. Pozwala to dostosować obszar pracy do miejsca poddanego leczeniu. Osiem różnych kształtów skanowania (kwadrat, prostokąt, trójkąt, sześciokąt, okrągły, owalny, linia, pierścień) umożliwia jeszcze lepsze dopasowanie do potrzeb zabiegowych.

 regulacja wielkości obrazu skanowania

Zarówno delikatna Technologia Spot jak i zaprogramowane trzy tryby skanowania (sekwencyjny, z przeplotem i losowy) dbają o bezpieczeństwo tkanek, które powinny pozostać nietknięte. Laser podczas pracy nie celuje w bezpośrednio sąsiadujące ze sobą kolejne punkty, nie skanuje liniowo. Zapobiega w ten sposób niekontrolowanemu przegrzewaniu się tkanek i ich uszkadzaniu.  

wiązka lasera

NEOFRAX pozwala na pracę w trybie fali ciągłej i w trybie superpulsu. Tryb fali ciągłej utrzymuje stosunkowo niską moc przez dłuższy czas oraz daje płytką penetracje. Tryb ten zalecany jest do karbonizacji, hemostazy lub koagulacji. Tryb superpulsu to seria ciągłych, krótkich duracji o wysokiej mocy szczytowej impulsów. Wnikają głębiej i powodują mniejsze uszkodzenia termiczne w otaczających tkankach. Tryb ten jest idealny do waporyzacji tkanek skóry. 

Jak działa laser frakcyjny CO2?

Laser frakcyjny CO2 używa światła niewidzialnego o długości 0,6 μm, które wnika w głąb skóry i błyskawicznie podgrzewa wodę w komórkach. Dzięki reakcji fototermicznej następuje odparowanie wody (czyli ablacja) i uruchamiają się procesy regeneracyjne skóry. Technologia sprawia, że poddane zabiegowi tkanki mniej krwawią, szybciej się goją oraz zmniejsza się ryzyko zakażeń.

Jak działa laser frakcyjny CO2

W jaki sposób zwęża się pochwę laserem frakcyjnym CO2?

Skoncentrowane oddziaływanie termiczne na wewnętrzne warstw pochwy indukuje skrócenie włókien kolagenu i elastyny oraz aktywuje proces regeneracji i przebudowy tkanki.

W jaki sposób zwęża się pochwę laserem frakcyjnym CO2

Jak laser frakcyjny CO2 leczy grzybicę?

Laseroterapia w połączeniu z miejscowymi lekami przeciwgrzybiczymi jest skuteczną formą leczenia grzybicy paznokci. Wspomaganie działania leków światłem lasera frakcyjnego CO2 intensyfikuje proces leczenia. Pozwala na głębszą penetrację tkanki i podwyższa skuteczność terapii. Światło lasera oddziałując termicznie uszkadza grzyby oraz uniemożliwia rozwój zarodników. 

Jak laser frakcyjny CO2 leczy grzybicę

Specyfikacja techniczna: 

  specyfikcja neofrax

Więcej informacji: Neofrax

Oceń ten artykuł
(6 głosów)