piątek, 26 kwietnia 2024
Miło Cię widzieć!

Jak się ma twoja „świeca zapłonowa”?

swieca-zaplonowa.jpgEnzymy są często porównywane z świecą zapłonową bo bez nich to ani rusz! Czy wiedziałeś, że dobry stan zdrowia zależy od sprawnie funkcjonującego trawienia, a to z kolei wymaga odpowiednich enzymów w prawidłowej proporcji, które w odpowiednim czasie znajdują się w odpowiednim miejscu? Brzmi to dość skomplikowanie i takie też jest, co tylko dowodzi, jak bardzo inteligentny jest nasz organizm.

 

Procesy przemiany materii potrzebują enzymów

 

Im starsi się stajemy, tym bardziej wzrasta poziom obciążenia organizmu przez substancje pochodzące z zanieczyszczonego środowiska, chemikalia, toksyny, stres i problemy emocjonalne. To powoduje, że w organizmie spada naturalna umiejętność wytwarzania odpowiedniej ilości enzymów wystarczającej do pokrycia codziennego zapotrzebowania.

 

Do prawidłowego funkcjonowania nasze ciało potrzebuje enzymów. Potrzebujemy ich nie tylko do zdrowego trawienia, lecz także do wszelkich procesów trawiennych. Bez enzymów nie moglibyśmy żyć.

 

Co to są enzymy i jakie mają dla nas znaczenie?

 

Enzymy to złożone molekuły białka, wytwarzane przez wszystkie komórki ciała. Są one bardzo ważne, ponieważ rozszczepiają duże molekuły pożywienia na mniejsze elementy co umożliwia ich wchłaniane.

 

Enzymy pomagają organizmowi w trawieniu pokarmu i pobieraniu substancji odżywczych z białek, węglowodanów, tłuszczów i włókien roślinnych. Ponadto uczestniczą one we wszystkich reakcjach chemicznych, które zachodzą w naszym organizmie. Zaliczyć tu można na przykład regenerację komórek i tkanek, usuwanie zbędnych substancji i toksyn, a także wspomaganie systemu odpornościowego. Krótko mówiąc enzymy zaprowadzają porządek w całym organizmie!

 

Enzymy to substancje, które umożliwiają życie. Bez enzymów niemożliwa jest jakakolwiek praca witamin, minerałów czy hormonów. Stanowią one napędową moc naszego organizmu. Potrzebujemy enzymów nie tylko po to, by przyjmować, trawić i wchłaniać substancje odżywcze, lecz także by móc widzieć, słyszeć, wąchać, smakować, oddychać i poruszać się.

 

Niestety nie mamy nieograniczonego zapasu enzymów. Przez długi czas zakładano, że enzymy trawienne są stale obecne w organizmie i że wystarczą na całe życie.

 

Wiemy już jednak, że enzymy trawienne tracimy np.: wraz z potem, poprzez gromadzenie się w organizmie odpadów przemiany materii oraz wskutek naturalnego procesu starzenia się organów je wytwarzających.

 

Przyspieszone starzenie się

 

Nasze nowoczesne, szybko żyjące społeczeństwo, dbające w zasadzie jedynie o swoją wygodę, musi ponieść konsekwencje dostarczania organizmowi mocno zanieczyszczonego pożywienia, dań gotowych oraz gotowania w kuchence mikrofalowej. Taki styl odżywiania wyrządza naszemu organizmowi wielkie szkody, a to za sprawą wolnych rodników. Proces ten znany jest jako proces przyspieszonego starzenia się.

 

To zjawisko, wywoływane przez wolne rodniki, obniża naturalną umiejętność organizmu do wytwarzania enzymów i wpływa tym samym na wszystkie procesy życiowe zachodzące w organizmie.

 

Trzy główne kategorie enzymów to:

 

  • Enzymy trawienne wydzielane przez gruczoły...

readmore

Źródło:

www.zdrowieinatura.com.pl

Holistyczne doradztwo z zakresu zdrowia i żywienia

Arnold Ehrenfeld

Najbardziej „popularnymi” schorzeniami są uwarunkowane złą dietą choroby cywilizacyjne?

Dzięki odpowiedniej zdrowej żywności i właściwemu odżywianiu się, większość tego typu chorób w ogóle nie powstanie, a za sprawą autoregulacji da się nad nimi zapanować. Holistyczne (całościowe) spojrzenie na chorobę umożliwia ogląd aspektów duchowych (psychosomatycznych), co pozwala na dojście do powodów pozamaterialnych danego schorzenia.

Oferowane przeze mnie usługi są ukierunkowane na świadomy i zdrowy styl życia, który dopełni i wesprze pożądane zmiany w Twoim życiu.

 

 

Analiza żywienia
Coaching żywieniowy
Doradztwo przy zakupach
Szkolenia gotowania wegańskiego
Doradztwo dot. suplementów organicznych

Wystąpienia publiczne, Referaty, Coaching

ONLINE - Doradztwo żywieniowe

Zapraszam do kontaktu:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub   693 282 555

Arnold Ehrenfeld

Oceń ten artykuł
(2 głosów)