czwartek, 28 października 2021
Miło Cię widzieć!

Amazonki (5)

KRYSTYNA WECHMANN – KOCHAM CIĘ ŻYCIE!

Artykuł z portalu Ona Ona Ona (http://www.onaonaona.com/)


Kiedy zachorowała na raka piersi nie wiedziała nawet, czym jest mammografia. Dziś dokładnie wie, co mówić innym kobietom i o co walczyć. Krystyna Wechmann, Prezes Federacji Stowarzyszeń “Amazonki” stoi na czele największej organizacji kobiecej nie tylko w Polsce, ale także w Europie. 20 lat po mastektomii udowania, że chorobę można przekuć w sukces.Jej historia to dowód na to, że w życiu wszystko moze się udać.Trzeba tylko w to uwierzyć!

Agata Młynarska

Fotorelacja z kongresu w Krakowie

 

Zadbaj o zdrowie swoich klientek!

Okazuje się, że gabinet kosmetyczny, Spa czy medycyny estetycznej, odgrywa bardzo ważną rolę w życiu kobiet. Zaufany zespół gabinetu towarzyszy nam w różnych okresach naszego życia. Kosmetyczka, wizażystka często staje się również naszą dobrą przyjaciółką, z którą omawiamy nasze troski czy plany wprowadzania zmian w zakresie urody i zdrowia. W zabieganej codzienności sprawia, że zatrzymujemy się na chwilę i mamy czas tylko dla siebie. Gabinet to wspaniałe miejsce wymiany myśli i doświadczeń. Dlatego akcja profilaktyki raka piersi „Zdrowy Nawyk-Zdrowe Piersi” jest prowadzona w zaciszu gabinetu kosmetycznego, gdzie kobieta kobiecie przypomina o potrzebie samobadania i obserwowania swoich piersi. Wcześnie wykryte zmiany są całkowicie wyleczalne, chodzi o to, żeby je szybko zdiagnozować i cieszyć się dalej życiem. W Polsce rocznie na raka piersi choruje około15 000 kobiet, połowa umiera z powodu zbyt późnej diagnozy. Bagatelizujemy symptomy choroby, nie idziemy do lekarza. Statystycznie, co 12 Polka choruje na raka piersi. Na 120 klientek gabinetu zachoruje10 pań, a połowa umrze z powody zbyt późnej diagnozy.

 

W imieniu Zarządu Federacji Stowarzyszeń „Amazonki” skupiającej 199 Klubów Amazonek w całej Polsce informuję, że od września 2009 roku prowadzimy Ogólnopolską akcja profilaktyki raka piersi „Zdrowy Nawyk-Zdrowe Piersi” przy współpracy z firmą Plazanet RevitaLash Polska. Celem akcji jest poruszanie tematu profilaktyki raka piersi i promowanie zdrowego stylu życia w gabinetach, które są wspaniałym miejscem wymiany myśli, poszukiwań harmonii ciała i ducha.