środa, 19 stycznia 2022
Miło Cię widzieć!

Kobieta kobiecie w gabinecie...

Okazuje się, że gabinet kosmetyczny, Spa czy medycyny estetycznej, odgrywa bardzo ważną rolę w życiu kobiet. Zaufany zespół gabinetu towarzyszy nam w różnych okresach naszego życia. Kosmetyczka, wizażystka często staje się również naszą dobrą przyjaciółką, z którą omawiamy nasze troski czy plany wprowadzania zmian w zakresie urody i zdrowia. W zabieganej codzienności sprawia, że zatrzymujemy się na chwilę i mamy czas tylko dla siebie. Gabinet to wspaniałe miejsce wymiany myśli i doświadczeń. Dlatego akcja profilaktyki raka piersi „Zdrowy Nawyk-Zdrowe Piersi” jest prowadzona w zaciszu gabinetu kosmetycznego, gdzie kobieta kobiecie przypomina o potrzebie samobadania i obserwowania swoich piersi. Wcześnie wykryte zmiany są całkowicie wyleczalne, chodzi o to, żeby je szybko zdiagnozować i cieszyć się dalej życiem. W Polsce rocznie na raka piersi choruje około15 000 kobiet, połowa umiera z powodu zbyt późnej diagnozy. Bagatelizujemy symptomy choroby, nie idziemy do lekarza. Statystycznie, co 12 Polka choruje na raka piersi. Na 120 klientek gabinetu zachoruje10 pań, a połowa umrze z powody zbyt późnej diagnozy.

 


Czy warto brać dla nich udział w akcji?


Problemem Polek nie jest brak dostępu do badań, tylko brak świadomości dbania o swoje zdrowie. Na zaproszenie na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne z Narodowego Funduszu Zdrowia zgłasza się tylko 35% kobiet. Co zrobić, żeby rozpalić w głowach myśl, że na badania profilaktyczne idę, po to by przekonać się, że jestem zdrowa i jeśli coś się dzieje, to chcę na to szybko zareagować.


Ogólnopolska akcja profilaktyki raka piersi “Zdrowy Nawyk-Zdrowe Piersi” organizowana przez Federację Stowarzyszeń „Amazonki” oraz Plazanet - RevitaLash Polska jest obecna w gabinetach medycyny estetycznej, Spa i kosmetycznych od września 2009 roku. Celem akcji jest poruszanie tematu profilaktyki raka piersi i promowanie zdrowego stylu życia w gabinetach, które są wspaniałym miejscem wymiany myśli, poszukiwań harmonii ciała i ducha.


Akcja rozwija się dzięki wsparciu wspaniałych ambasadorek oraz aktywnym zaangażowaniu klinik medycyny estetycznej, gabinetów Spa i kosmetycznych, promujących postawę wzajemnego wsparcia, uświadamiania zagrożeń choroby oraz troski o zdrowie klienta. Do grona Ambasadorek akcji "Zdrowy Nawyk-Zdrowe Piersi": Małgorzaty Ostrowskiej, Ilony Felicjańskiej, Hanny Śleszyńskiej, Katarzyny Bujakiewicz, Małgorzaty Kożuchowskiej, dołączyły kolejne wspaniałe ambasadorki: Olga Bończyk, Majka Jeżowska, Joanna Kurowska, Paulina Młynarska, Katarzyna Pakosińska, Edyta Herbuś.


Ambasadorką akcji jest również gwiazda telewizyjna Agata Młynarska, która swoim pomysłem i pozytywną energią wprowadza akcję w kolejną edycję, otaczając ją patronatem medialnym swojego wyjątkowego portalu onaonaona.com, odkrywającego nowe strony kobiety.


W dniach od 30 maja do 10 czerwca 2011roku pod patronatem akcji „Zdrowy Nawyk-Zdrowe Piersi” w wielu gabinetach i klinkach w Polsce odbędą się wyjątkowe spotkania z profilaktyką raka piersi i zdrowym stylem życia. Dnia 31 maja Dermiss Akademia Urody wraz Klubem Amazonek w Krakowie przy wsparciu Stowarzyszenia Artystów Scen Polskich, sieci aptek Finezja, Miasta Kobiet, Media Billboards, Przylądka Zdrowia zaprosi na wyjątkowy artystyczny wieczór dla kobiet z udziałem Ambasadorek akcji: Olgi Bończyk, Ilony Felicjańskiej, Hanny Śleszyńskiej. Z kolei wspierająca akcję sieć szkół wizażu Beauty Art Beaty Małachowskiej pod patronatem portalu Agaty Młynarskiej onaonaona.com przygotowała bezpłatne warsztaty wizażu i stylizacji dla Amazonek w czterech miastach: Kraków (30-31maj), Warszawa (1-2 czerwca), Poznań (6-7 czerwca), Gdańsk (8-9 czerwca). Niespodzianki dla Pań będą czekały m.in.: w Klinice Estetyki Ciała w Poznaniu, Klinice Derko Med w Tarnowskich Górach, Melitus, Viva Derm, Instytucie Sharley w Warszawie i wielu innych miejscach, gdzie również będzie można spotkać się z wybranymi Ambasadorkami akcji. Dużym sukcesem akcji jest inspirowanie gabinetów, które same następnie inicjują wsparcie i współpracę z lokalnymi Klubami Amazonek, tworząc most współpracy i solidarności kobiet zdrowych z chorymi. Na czele działań stoi wieloletnia prezes ogólnopolskiego Stowarzyszenia Federacji „Amazonki” Krystyna Wechmann, która koordynuje działania wszystkich 198 Klubów Amazonek w Polsce. Akcję wspiera Polska Kosmetologia i Kosmetyka.

 

Akcja „Zdrowy Nawyk-Zdrowe Piersi”.

Prezes Federacji Stowarzyszeń „Amazonki” Krystyna Wechmann z Ambasadorkami:

Iloną Felicjńską, Agatą Młynarską i Hanną Śleszyńską.

badanie piersi

 

Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Ostatnio zmieniany środa, 01 czerwca 2011 13:03