wtorek, 25 stycznia 2022
Miło Cię widzieć!

Teosyal Redensity II już w Polsce

teosyalPodbił serca Francuzek i Szwajcarek. Po 9 latach badań klinicznych Teosyal Redensity II, hit na rynku medycyny estetycznej, debiutuje u nas. Dzięki niemu także Polki będą mogły rozstać się z problem cieni i zapadnięć pod oczami. Jako jedna z pierwszych lekarzy w Polsce stosuje go dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm, która dzieli się swoimi opiniami na temat preparatu.

 

 

Problem cieni pod oczami dotyczy co drugiej kobiety. Walczą z nimi kremami i korektorami, zasłaniają ciemnymi okularami. – Z rozmów z moimi pacjentkami wiem, że czują się bezradne wobec tej dolegliwości, pomimo intensywnej pielęgnacji, nawet po 12 godzinach snu spojrzenie jest smutne i zmęczone – mówi dr Agnieszka Bliżanowska z WellDerm.  

 

Delikatna sprawa

 

Skąd te problemy? Naskórek pod oczami jest bardzo cienki, ma niewiele gruczołów łojowych, a włókna kolagenowe i elastynowe są w tym miejscu słabe. Jeżeli mamy płytko położone i szerokie naczynia krwionośne, to naskórek nie jest w stanie ich „zakryć”. – Z wiekiem zanika także naturalnie występująca pod oczami podściółka tłuszczowa. Cienie pod oczami są przez to jakby wklęsłe, cały obszar pod oczami zapada się (tzw. dolina łez), co potęguje wrażenie zmęczonego spojrzenia – wyjaśnia dr Agnieszka Bliżanowska.
Bez grudek i obrzęków

 

Właśnie tego typu problemom skóry wokół oczu dedykowany jest nowy preparat na rynku medycyny estetycznej – Teosyal Redensity II. Żel na bazie odpowiednio usieciowanego kwasu hialuronowego (15 mg/g) podany śródskórnie w miejsce zasinienia dosłownie wypełnia zapadnięcia pod oczami niczym higroskopijna poduszka.– Wyjątkowość produktu polega na tym, że płynny żel nie pęcznieje po wstrzyknięciu, ale kontrolowanie chłonie wodę i układa się w jednorodną formę płaszcza, przykrywającego ciemny obszar pod oczami. Nie ma więc problemu grudek i nierówności – wyjaśnia dermatolog estetyczna WellDerm. – W dodatku dzięki konsystencji płynnego żelu Teosyal Redensity II nie wywiera nacisku na tkanki, dzięki czemu nie ma ryzyka obrzęku. To ważne ponieważ wklęsłe sińce pod oczami bardzo łatwo zamienić w równie nieestetyczne wypukłe obrzęki, tzw. worki pod oczami – dodaje dr Bliżanowska.

zrodlo_Depositphotos

Nie tylko wypełniacz

 

Pełniący funkcję wypełniacza kwas hialuronowy ma jeszcze dwa dobroczynne zadania: działa nawilżająco oraz delikatnie pobudza proces przebudowy skóry (produkcję nowych włókien kolagenowych i elastynowych). Działanie regeneracyjne „hialuronu” silnie wspomaga kompleks 8 aminokwasów. W składzie preparatu są także antyoksydanty, minerały (cynk i miedź) oraz witamina B6. Bogactwo dodatków łączy Teosyal Redensity II z produktem o tej samej nazwie, opatrzonym numerem I. Tzw. „jedynka” to mezoterapia na bazie kwasu hialuronowego, która jest dedykowana skórze wiotkiej i pozbawionej blasku oraz pokrytej siateczką drobnych zmarszczek. W obu preparatach dla komfortu psychicznego pacjentów zawarto lidokainę, która w połączeniu z powierzchniowym znieczuleniem skóry czyni zabieg praktycznie bezbolesnym.

 

Ekspert w swojej dziedzinie

 

Teosyal Redensity II stosuje się przede wszystkim do likwidacji cieni, które są efektem zapadnięcia tkanek podporowych w okolicach oczodołu (dolina łez). Preparat nie jest dedykowany do walki z takimi zasinieniami, które są wyłącznie efektem zmian pigmentacyjnych. Nie zaleca się go przy workach pod oczami i zastojach limfatycznych. – Dziś już nie mamy jednego wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego stosowanego dla każdej partii twarzy. Nowoczesna medycyna estetyczna zmierza w stronę specjalizacji. Każdy produkt jest tak zaprojektowany w laboratoriach medycznych, by idealnie rozwiązywał konkretny problem. Jego konsystencja, usieciowanie, składniki dodatkowe mają wpływ na pożądany efekt – wyjaśnia ekspert.
Wchodzący do Polski Teosyal Redensity II był testowany we Francji i Szwajcarii. W trakcie trwających 9 lat badań klinicznych 100% pacjentów było zadowolonych z efektów działania wypełniacza. Jego starszy brat – Teosyal Redensity I jest znany w 60-krajach na całym świecie, gdzie do tej pory podano już ponad 3 miliony dawek tego preparatu.

 

Skład Teosyal Redensity:

  • Kwas hialuronowy (15 mg/g):

- przykrywa jednolitym płaszczem wklęsłe cienie pod oczami, wypełnia tzw. dolinę łez
- odpowiada za nawilżenie i przebudowę skóry

  • Kompleks aminokwasów:

- zwiększa wytwarzanie nowego kolagenu i elastyny - włókien odpowiedzialnych za jędrność skóry
- reguluje prawidłowe nawilżenie wierzchnich warstw skóry (odzyskanie blasku i zdolności do jednolitego odbijania światła)

  • Antyoksydanty:

- neutralizują wolne rodniki tlenowe odpowiedzialne za przyspieszone starzenie tkanek

  • •    Minerały i witamina B6:

- wzmacniają proces powstawania nowych tkanek

 

Przeciwwskazania:

  • Ciąża, okres karmienia piersią
  • Miejscowe infekcje skórne
  • Stwierdzone uczulenie na kwas hialuronowy
  • Niektóre choroby – autoimmunologiczne, nowotworowe, niewyrównana cukrzyca
  • Tendencje do powstawania bliznowców

 

 

Więcej informacji:
Sylwia Chmielarz
MOWA PR

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 692 45 14 98

 

Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm to dwa gabinety: we Wrocławiu i Warszawie, założone przez dr Agnieszkę Bliżanowską. Lekarze WellDerm są zwolennikami naturalnego wyglądu - przeprowadzając zabiegi medycyny estetycznej, koncentrują się na odpowiednich proporcjach twarzy i ciała, harmonii i równowadze. Zasadą WellDerm jest to, by pacjenci WellDerm, poprawiając mankamenty urody lub przechodząc terapię anti-aging, zachowali swoją indywidualną urodę. WellDerm zapobiega skutkom starzenia się skóry – dermatolodzy estetyczni projektują prewencyjne terapie anti-aging, dopasowane m.in. do wieku biologicznego skóry pacjentów, ich stylu życia i aktywności zawodowej. Standardem WellDerm są indywidualne plany leczenia, obejmujące codzienną pielęgnację i zabiegi rozplanowane długookresowo. W WellDerm pracują lekarze o najwyższych kompetencjach estetycznych, którzy osobiście przeprowadzają zabiegi związane z modelowaniem twarzy. Wieloletnie doświadczenie, wyczucie piękna oraz zdolności manualne pozwalają im osiągnąć naturalne efekty. Jako nieliczni w kraju wykonują najtrudniejsze zabiegi estetyczne - specjalizują się m.in. w niechirurgicznym modelowaniu kształtu nosa oraz odtwarzaniu owalu twarzy. Wykonują precyzyjne zabiegi łączone w okolicach oczu, także na górnych powiekach. Kształcą innych lekarzy z technik medycyny estetycznej. WellDerm wybiera dla pacjentów tylko skuteczne i bezpieczne zabiegi medycyny estetycznej. Centrum znane jest z terapii łączonych, dzięki którym osiąga lepsze efekty, niż w przypadku pojedynczych zabiegów. Proponowane w WellDerm terapie poprzedzają konsultacje medyczne oraz rozmowy o oczekiwaniach i stylu życia pacjentów.

Oceń ten artykuł
(16 głosów)