niedziela, 21 lipca 2024
Miło Cię widzieć!

Dobry krem nawilżający - czyli jaki?

Krem nawilżający powinien znaleźć się w kosmetyczce kobiety w każdym wieku. Odpowiednie nawilżenie skóry jest kluczowym elementem, który wpływa na jej zdrowy wygląd. Dlatego kompletując zestaw kosmetyków, z których będziemy korzystali każdego dnia, powinniśmy zaopatrzyć się w dobry krem nawilżający. Obecnie oferta takich produktów jest bardzo zróżnicowana. Dlatego wiele osób ma problem z doborem idealnego dla siebie preparatu. Czym powinien wyróżniać się dobry krem nawilżający? Podpowiadamy.

 

taking good care her skin attractive young woman looking camera smiling while standing against backgroundKrem nawilżający a typ cery

Wybierając krem nawilżający, powinniśmy uwzględnić nasz typ cery. Niestety wciąż panuje przekonanie dotyczące tego, że tylko sucha skóra potrzebuje intensywnego nawilżenia. Jest to jednak nieprawdziwe stwierdzenie, ponieważ każdy typ cery, również tłusta, wymaga właściwego nawilżenia. Często posiadaczki cery tłustej rezygnują ze stosowania kremów nawilżających, obawiając się dodatkowego przetłuszczenia skóry. Jest to jednak duży błąd, ponieważ nawilżając skórę, możemy zapobiegać nadmiernej regulacji sebum, błyszczeniu się i przetłuszczaniu twarzy.

 

Dobierając kremy do twarzy, warto jednak uwzględnić swój typ skóry. Posiadaczki cery tłustej powinny postawić na produkt o lekkiej, na przykład żelowej formule, który z jednej strony nawilży skórę, a z drugiej dodatkowo jej nie obciąży. Osoby, które zmagają się z suchą cerą, mogą postawić na bardziej treściwą konsystencję kremu nawilżającego, która zmniejszy uczucie szorstkości. W przypadku cery normalnej i mieszanej świetnie sprawdzą się zarówno lżejsze, jak i nieco cięższe formuły.

Jakie składniki powinien mieć dobry krem nawilżający?

Niezwykle istotnym aspektem, który powinniśmy uwzględnić podczas wyboru kremu nawilżającego, jest jego skład. Produkt taki powinien zawierać substancje o działaniu nawilżającym, które są dobrze tolerowane przez naszą skórę. Dodatkowo w składzie takiego preparatu mogą znaleźć się inne składniki na przykład o działaniu anti-aging, regenerującym czy odżywczym. 

 

Pamiętajmy jednak, że głównym zadaniem kremu nawilżającego jest nawilżanie. Dlatego nie możemy oczekiwać od takiego produktu wielokierunkowego działania. Skuteczny krem nawilżający powinien w swoim składzie posiadać kombinacje składników, które pozytywnie wpływają na kondycję skóry. Wśród popularnych substancji nawilżających wymienia się kwas hialuronowy, ceramidy, glicerynę, witaminy E czy C. W składzie takiego produktu mogą znaleźć się również ekstrakty roślinne czy składniki antyoksydacyjne takie jak witamina C i koenzym Q10.

 

Dobry krem nawilżający powinien być dostosowany do potrzeb naszej cery i gwarantować intensywne nawilżenie. Dlatego w jego składzie możemy znaleźć substancje takie kwas hialuronowy, mocznik czy gliceryna. Dodatkowo powinny znaleźć się w nim również składniki wzmacniające barierę ochronną skóry, takie jak ceramidy czy lipidy, które pomagają zatrzymać wilgoć w skórze. Pamiętajmy, by wybierać produkty bez sztucznych barwników czy substancji drażniących. Jest to szczególnie istotne w przypadku skóry wrażliwej, która ma tendencję do podrażnień.

Oceń ten artykuł
(1 głos)