poniedziałek, 25 października 2021
Miło Cię widzieć!

Jakość czy oszczędność? Wybierz rozsądnie

Jakość czy oszczędność? Wybierz rozsądnie

 

 

Ogromna konkurencja na rynku medycyny estetycznej i kosmetologii powoduje, że pacjenci są nieco zmieszani i mają ogromny problem z wyborem odpowiedniego specjalisty. Przemierzając ulice Warszawy lub innego dużego miasta co rusz mija się gabinety medycyny estetycznej, salony kosmetyczne oferujące usługi z tej dziedziny, ale i inne, mniejsze miejsca, w których na przykład wraz z paznokciami zrobicie sobie zabieg powiększania ust

Pacjentka opowiedziała mi ostatnio o lekarzu chirurgu, który wykonuje zabiegi medycyny estetycznej bez rejestracji działalności, w domu, i można do niego trafić tylko z polecenia. Co gorsza, ma on sporo klientek, bo ceny są niższe niż w gabinetach. Co oczywiste, takie postępowanie psuje rynek, ale przede wszystkim naraża pacjentów, bo tanio nie musi oznaczać dobrze, a tym bardziej bezpiecznie. Z jakiegoś powodu osoby prowadzące gabinety medycyny estetycznej są zobowiązane przestrzegać wymogów, choćby Sanepidu. W gabinetach musimy mieć np. płaskie łatwo zmywalne powierzchnie, a odpowiednie preparaty do ich zmywania i dezynfekcji. Inwestujemy w odpowiedni sprzęt, kupujemy fotele, aby pacjentka i lekarz mieli podczas zabiegu jak najwyższy komfort. Nie wykonamy dobrze zabiegu, nie mając do pacjentki swobodnego dostępu. Co można zrobić, sadzając pacjentkę na krześle lub kanapie? 

Ponadto, wielokrotnie zastanawiałam się, jakim sposobem można tak drastycznie obniżyć ceny niektórych zabiegów. Wywołuje to u mnie wątpliwości co do pochodzenia i jakości preparatów, jakie stosują. Usta za 400 czy 500 złotych? Ok, ale wątpię, by ci specjaliści zrzekali się własnego zarobku. Podejrzane, zamawiane gdzieś w sieci preparaty również wzbudzają mój lęk. 

Gra tutaj toczy się o naprawdę wiele: o nasz wygląd, finanse i bezpieczeństwo. Z tego powodu należy wybrać rozsądnie i postawić na jakość. Co jeszcze może być ryzykiem dla pacjenta? Udanie się do osoby, która nie jest specjalistą z odpowiednim wykształceniem. Kosmetyczki coraz chętniej i w coraz szerszym zakresie wykonują zabiegi, które są zabiegami medycznymi, wykonywanymi z użyciem preparatów medycznych lub autologicznych pochodzących od pacjenta, które zarezerwowane są tylko i wyłącznie dla osób z wykształceniem medycznym. Dla mnie jest oczywiste, że ktoś kto nie ma wykształcenia medycznego nie powinien wykonywać pewnych zabiegów, dlatego, że w razie komplikacji nie będzie umiał odpowiednio zareagować. Zbyt wiele mam u siebie pacjentek na potwierdzenie tej tezy, które zostały oszpecone przez kosmetyczki wykonujące zabiegi medycyny estetycznej.

Reasumując, drogie Panie, warto postawić na jakość i dobrze przemyśleć decyzję o tym, dokąd udajemy się na zabieg, ponieważ konsekwencje złych wyborów mogą pozostać na naszych twarzach i ciałach przez całe życie. 

Lek. med. Urszula Brumer

o ekspercie: lek. med. Urszula Brumer– lekarka medycyny estetycznej, autorka bloga oraz wielu artykułów prasowych dot. medycyny estetycznej. Właścicielka kliniki specjalizującej się w zakresie zabiegów preparatami autologicznymi, Medycyna Młodości.

 

żródło: https://drbrumer.prowly.com/

 

Oceń ten artykuł
(3 głosów)