wtorek, 18 stycznia 2022
Miło Cię widzieć!

Odżywka do rzęs, wybierz właściwie

Odżywka do rzęs, wybierz właściwie

Głównym zadaniem rzęs oraz brwi jest przede wszystkim ochrona oczu. Mają one za zadanie chronić gałkę oczną przed brudem, cząsteczkami kurzu oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Nie od dziś jednak wiadomo, że głównie w przypadku kobiet rzęsy i brwi stanowią również oprawę oczu. Ponadto nadają twarzy charakteru. Nie bez powodu zatem płeć piękna często podkreśla swoje oczy za pomocą makijażu. Stosuje także chętnie różnorodne produkty pielęgnacyjne, takie jak chociażby odżywka do rzęs czy serum.

Od czego zależy naturalny wygląd rzęs?

Szybkość wzrostu włosów na ciele (w tym brwi oraz rzęs) uzależniona jest przede wszystkim od kwestii genetycznych danej osoby. Uwarunkowanie to tłumaczy fakt, że niektóre osoby mają bardzo bujne i intensywniej zabawione rzęsy. Inne zaś mimo odpowiedniej pielęgnacji czy diety nie mogą cieszyć się reklamowym wachlarzem pięknych rzęs.

Rzęsy wzrastają przez określony czas, podobnie jak innego rodzaju włosy (chociażby te na głowie czy na nogach). Po pewnym czasie naturalnym procesem jest ich wypadanie – pod warunkiem, że nie jest ono nadmierne, jest zjawiskiem czysto fizjologicznym. Współcześnie kosmetologia oraz medycyna estetyczna wyróżnia 3 główne etapy wzrostu rzęs. Wiedza na temat tego w jaki sposób naturalnie wzrastają rzęsy pozwala stworzyć im optymalne warunki do rozwoju oraz dopasować odpowiednią pielęgnację. W tym stosowanie nowoczesnych i profesjonalnych odżywek do rzęs, których za zadaniem jest również stymulacja wzrostu i procesów odnowy.

Anagen – faza aktywnego wzrostu rzęs

To właśnie w tej fazie rzęsy zwiększają swoją długość. A dzięki temu, że rzęsa jest połączona ze skórą to poprzez brodawkę mieszka włosowego otrzymuje wszelkie substancje odżywcze z organizmu, które są niezbędne do wzrostu. Etap aktywnego wzrostu trwa przez kilkadziesiąt dni w zależności od przyjętych wytycznych. Odżywka do rzęs stosowana w tym etapie rozwoju rzęs stymuluje ich porost. A także pozwala na lepsze pobieranie składników aktywnych niezbędnych do prawidłowego wzrostu.

Katagen – okres obumierania rzęsy

W tym etapie rzęsa odłącza się od brodawki mieszka włosowego, przez co przestaje pobierać składniki aktywne. Okres ten trwa zazwyczaj od 2 do 3 tygodni. Rzęsy w tej fazie niestabilnie trzymają się powieki i mogą albo z czasem wypaść. Może to nastąpić samoistnie lub szybciej w przypadku działań mechanicznych (chociażby wskutek pocierania powieki i rzęs w trakcie demakijażu czy podczas ocierania się we śnie twarzą o poduszkę).

Telegen – faza spoczynku

W fazie spoczynku, który może trwać nawet do 3 miesięcy, organizm przygotowuje się do wytworzenia nowej rzęsy. Oczywiście w miejscu w którym poprzednia wypadła. Stosowanie odżywek do rzęs w tym etapie znacznie skraca czas trwania fazy spoczynku i przyśpiesza pojawianie się nowych rzęs.

Jak przyspieszyć wzrost rzęs?

Choć wygląd rzęs oraz ich długość jak już zostało to wspomniane jest przede wszystkim uwarunkowane genetycznie istnieje wiele sposobów na wzmocnienie i uwodzicielskie spojrzenie znad firanki gęstych rzęs. Nie bez znaczenia jest odpowiednia dieta bogata w witaminy oraz składniki odżywcze, a także delikatna pielęgnacja okolic oczu. Nie powinno się nadmiernie pocierać rzęs (przy demakijażu czy stosowaniu innych kosmetyków). Grzechem w stosunku do rzęs, jak również całej skóry twarzy jest również spanie w makijażu.

Profesjonalne odżywki do rzęs i serum pobudzające wzrost

Najodpowiedniejszą metodą wzmacniania rzęs oraz pobudzenia aktywnej fazy wzrostu jest stosowanie odżywek do rzęs oraz różnorodnych aktywnych serum wzmacniających. Bez względu na wybór kosmetyków tego typu najważniejszym elementem pielęgnacji jest regularność ich stosowania. Pierwsze efekty stosowania odżywek do rzęs można zauważyć dopiero po 3-4 tygodniach systematycznego używania.

Najlepsza odżywka do rzęs – RefectoCil Lash & Brow Booster

Odżywka do rzęs RefectoCil Lash and brow booster

RefectoCil Lash & Brow Booster to popularny produkt do pielęgnacji rzęs. Regularnie zdobywa on pozytywne recenzje ze strony osób, które miały okazję go testować. Jego zadaniem jest nie tylko wydłużenie rzęs, ale również ich pogrubienie. Niewątpliwą zaletą produktu jest fakt, że można z powodzeniem stosować go nie tylko do rzęs, ale również do brwi. Innowacyjny aplikator z niewielką końcówką gwarantuje dużą wydajność produktu, a także dokładnie nanoszenie serum do rzęsi brwi na poszczególne włoski, zwiększając szansę dotarcia składników aktywnych do komórek i mieszków włosowych. RefectoCil Lash & Brow Booster jest testowany dermatologicznie oraz przebadany pod kątem okulistycznym. Jak potwierdza specjalista ds. kontroli i jakości z firmy zajmującej się dystrybucją produktu: „Odżywka do rzęs RefectoCil Lash & Brow Booster nie zawiera syntetycznych hormonów oraz substancji zapachowych mogących odpowiadać za podrażnienia i reakcje alergiczne. Jest idealna dla osób, które oczekują stymulacji naturalnego procesu wzrastania rzęs oraz chcą wzmocnić i pogrubić swoje brwi.”

Pielęgnacja rzęs oraz brwi wymaga dużego zaangażowania oraz systematyczności. Bez regularności w stosowaniu nawet najlepszych odżywek do rzęs czy serum wzmacniających nie można oczekiwać spektakularnych efektów. Warto jest stosować profesjonalne produkty wzmacniające i stymulujące wzrost – dzięki temu rzęsy czy brwi będą skutecznie pielęgnowane na każdym etapie swojego wzrostu, co przyczyni się do polepszenia ich ogólnej kondycji oraz wyglądu.

Dostawca: materiały redakcyjne Progress Września

Oceń ten artykuł
(1 głos)