piątek, 14 sierpnia 2020
Miło Cię widzieć!

Na wiosnę rezygnujemy z ciężkich podkładów i zwracamy się w stronę kremów koloryzujących. Jak wybrać najlepszy? Podpowiadamy!

Zmień podkład na lżejszy kosmetyk

Na wiosnę szukamy alternatyw dla cięższych podkładów, które stosujemy w okresie jesienno-zimowym. Sam puder jednak często nie jest wystarczający, żeby spełnić nasze wymagania odnośnie krycia czy wyrównania kolorytu. Z drugiej strony, chcemy ograniczyć ilość nakładanych "warstw". Dlatego też, znakomitym wyborem może być krem BB i CC. Oba te typy sprawdzają się doskonale w krokach słynnej pielęgnacji koreańskiej. Taki krem może zastąpić nam i podkład i krem nawilżający nakładany na serum, dając efekt promiennej, naturalnej skóry. Ważne jest też, aby zadbać o odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną, szczególnie o tej porze roku - kremy BB i CC zazwyczaj mają wysokie filtry, które pozwalają skutecznie chronić twarz. Wysokie, to znaczy jakie? Co najmniej 30, a nawet 50 SPF.
Kremy koloryzujące świetnie sprawdzają się także na plażach - z jednej strony nie chcemy robić make-upu, z drugiej - nasza skóra i tak wymaga korekty. Podkład zamieńmy na krem koloryzujący.

Krem BB czy CC?

Wiele osób zastanawia się czy lepiej wybrać krem BB czy CC. Czym się różnią? Krem BB to Beauty Balm lub Blemish Balm - jego zadaniem jest upiększenie cery. Nie ma wielkich właściwości kryjących, wyrównuje koloryt, pokryje drobne przebarwienia, sprawi, że rozszerzone pory będą mniej widoczne. Jego zaletą jest to, że w upalny dzień nie "spłynie" ze skóry. Ma konsystencję zdecydowanie lżejszą niż wiele podkładów - na ręce może wydawać się gęsty, ale na twarzy nie będzie tworzył efektu maski.

Krem CC z kolei to Color Control Cream lub też Color Correction Cream. Daje delikatny efekt, mimo że charakteryzuje się wyższym poziomem krycia niż krem BB.  Jednocześnie jest lekki, nie obciąża skóry, nie powoduje jej zapychania. Jest on znakomitą alternatywą dla podkładu u osób z widocznymi naczynkami czy przebarwieniami. Wygładza cerę, jednocześnie pielęgnując ją. Z powodzeniem zastąpi nie tylko podkład, ale również korektor stosowany na bardziej problematyczne miejsca.

Kremy BB mają za zadanie przyśpieszenie kojenia skóry, krem CC z kolei lepiej ukrywa problematyczne obszary. Warto, wybierając kosmetyk zastanowić się nad naszymi indywidualnymi potrzebami.   

Jak dobrać odpowiedni kosmetyk

Kremy BB i CC występują zazwyczaj w węższej gamie kolorystycznej niż podkłady. Może to dziwić, a jednak warto zauważyć, że z większą łatwością dopasowują się one do koloru cery, wtapiają się w nią. Co więcej, wiosną i w lecie nasza twarz, nawet jeśli jest dobrze zabezpieczona filtrem, opala się przynajmniej trochę. Kupno kremu BB lub CC to dobre rozwiązanie, ponieważ nawet jeśli odcień naszej cery nieco ściemnieje, ten sam krem nadal będzie się nadawał do wykorzystania w danym sezonie.

Dobierając kosmetyk weźmy pod uwagę wymienione powyżej właściwości kremów. Jeśli już dokonamy wyboru między produktem typu BB a CC, upewnijmy się, że dobieramy odpowiedni odcień - warto sprawdzić to na twarzy, na wysokości żuchwy - rozsmarujmy krem palcem lub pędzlem. Jeśli granica między nagą skórą a kremem będzie niewidoczna, oznacza to, że wybieramy dobry odcień. Warto testować w świetle słonecznym - sztuczne oświetlenie często sprawia, że odcienie są przekłamane. Wybierając krem, nałóżmy go skórę przygotowaną w taki sposób, jak będziemy to robić na co dzień. Jeśli na przykład produkt nałożymy na twarz potraktowaną olejkiem, który stosujemy tylko na noc i to od czasu do czasu, nie będziemy tak naprawdę wiedzieć jak kosmetyk zachowa się na co dzień. 

Żeby kupić krem BB warto wejść na stronę https://allegro.pl/kategoria/twarz-kremy-koloryzujace-255958?rodzaj=krem%20BB. W szerokim wyborze dostępnych tam kosmetyków znajdziemy produkt idealny dla siebie.

Oceń ten artykuł
(1 głos)