wtorek, 07 grudnia 2021
Miło Cię widzieć!

Laminacja brwi od A do Z

laminacja brwi od A do Z

Laminacja brwi jest obecnie jednym z najmodniejszych i najczęściej wykonywanych zabiegów w salonach kosmetycznych. Wynika to z ogromu możliwości, jakie daje w stylizacji brwi. Jeśli trafiliście na nasz artykuł, z pewnością jesteście zainteresowani laminacją brwi, a co za tym macie mnóstwo pytań i wątpliwości. Dobrze trafiliście! Postaramy się je wszystkie rozwiać i odpowiedzieć na nurtujące was pytania!

Na czym polega laminacja brwi?

Zacznijmy od początku… Na czym właściwie polega laminacja brwi? Otóż laminacja brwi to swego rodzaju trwała, ale na brwiach. Podobnie jak trwała ondulacja włosów, na włoski brwi nakłada się specjalne preparaty chemiczne mające na celu “trwałą” stylizację. Podobnie jak fryzura z lat 80. o tej samej nazwie, trwała to zabieg chemiczny, który zmienia strukturę włosów. Zwykle służy do tworzenia loków lub fal, ale jak w przypadku laminacji brwi może również wyprostować włosy. Zabieg laminacji brwi ma na celu wyczesanie włosów ku górze, aby optycznie zwiększyć ich objętość.

Do kogo skierowana jest laminacja brwi?

Laminacja brwi kierowana jest przede wszystkim dla osób, które chcą optycznie zwiększyć objętość brwi. Dla tych, którzy pragną zyskać na szerokości zbyt cienkich brwi i uzyskać pełniejszy kształt łuków brwiowych oraz dla tych podążających najnowszymi trendami beauty! Należy także wspomnieć, że laminowanie brwi pomaga ujarzmić niesforne włoski.

Czy po wykonanym zabiegu laminowania brwi trzeba przestrzegać jakiś zasad?

Brwi po zabiegu laminacji przez pewien czas wciąż są dosyć plastyczne, dlatego należy wystrzegać się czynności, które mogłyby zmienić nadany im podczas zabiegu kształt. Ponadto należy unikać ich kontaktu z wodą, gorących pryszniców wytwarzających parę, agresywnego pocierania podczas usuwania makijażu przez około 24 godziny.

Laminacja brwi – ile się utrzymuje?

W zależności od struktury, grubości i podatności na układanie, efekt laminacji na brwiach utrzymuje się przez około 5 do 8 tygodni. Im grubsze są brwi, tym efekt będzie krótszy. Jednak zwykle nie trwa krócej niż miesiąc.

Jak często można wykonywać laminację brwi?

Zaleca się przestrzegania 6-8 tygodniowych przerw pomiędzy zabiegami. Włosy brwiowe podobnie jak włosy rzęsowe, przechodzą cykle wzrostu i wypadają. Tak więc po około 8 tygodniach możemy zauważyć, że włoski u nasady są nienaruszone przez wcześniejszy zabieg. Ponadto istnieje zasada mówiąca o 8 tygodniach, aby dać co najmniej 2 tygodnie włoskom, by mogły “odpocząć” po zabiegu laminacji.

Jak wygląda zabieg laminacji brwi?

Laminację brwi możemy wykonać w kilku prostych krokach, oto one:

  • W celu zapewnienia prawidłowego wchłaniania się składników zawartych w produktach do laminacji brwi, zaczynamy od dokładnego oczyszczenia, odtłuszczenia i osuszenia brwi.

  • Następnie dokładnie wyczesujemy brwi do pożądanego kształtu, najlepiej przy użyciu silikonowej szczoteczki.

  • Jako pierwszy nakładamy krem liftingujący, jego zadaniem jest rozbicie wiązań włosów, aby były one znacznie bardziej podatne na nadanie pożądanego kształtu brwi. Preparat ten na całej powierzchni włosków brwi, kierując się od nasady aż po końce. Pozostawiamy go zwykle na około 5-6 minut, w zależności od zaleceń producenta. Po upływie wyznaczonego czasu, bardzo delikatnie przetrzyj brwi wacikiem kosmetycznym. W tym momencie nie wolno mocno pocierać brwi, ponieważ wiązania struktury włosów są naruszone. Bardzo łatwo tutaj o uszkodzenie struktury włosa.

  • Jako drugi na brwi nakładamy krem neutralizujący, który zazwyczaj zawiera zazwyczaj nadtlenek wodoru, który to zatrzymuje działanie poprzedniego roztworu do laminacji i pozwala włosom zachować kształt, w jakim zostały zaczesane. Ten preparat zwykle pozostawiamy na włoskach na około 4-5 minut. Tutaj również nie pocierając przecieramy brwi wilgotnym wacikiem kosmetycznym.

  • Na koniec nakładamy odżywczy olejek, który ma za zadanie złagodzić możliwe efekty przesuszenia brwi i skóry wokół ich spowodowane przez chemikalia występujące na pierwszym i drugim etapie.

laminacja brwi krok po kroku

Ile trwa cały zabieg laminacji brwi?

Na zabieg ten należy przeznaczyć około 30-45 minut. W zależności czy brwi wymagają uprzedniej regulacji lub jednoczesnej koloryzacji.

Czy czas ekspozycji produktów można wydłużać?

Tak, ale zmieni się tylko o jedną do dwóch minut. Czas ekspozycji wydłużamy tylko w przypadku naprawdę grubych, sztywnych i niesfornych włosków. Należy pamiętać, iż wydłużymy czas dla jednego produktu, to samo robimy dla drugiego.

Jakie produkty do laminacji wybrać?

Najlepiej sięgać po produkty, które w swoim składzie zawierają również składniki odżywcze. Jak już wiemy podczas pierwszego etapu laminacji rozbijane są wiązania dwusiarczkowe, co nie jest najlepsze dla struktury włosów. Tak więc produkty do laminacji, które zawierają w sobie specjalnie dobraną kompozycję składników intensywnie regeneracyjnych i odżywczych, pozwolą zminimalizować uszkodzenia, a nawet dodatkowo odżywić włosy.

zestaw do laminacji brwi RefectoCil

Czy mogę wykonać laminację brwi w domu?

W sieci możemy znaleźć nieprofesjonalne kosmetyki do wykonania laminacji brwi, jednak zalecamy udać się do sprawdzonego salonu, gdzie osoba odpowiednio przeszkolona, z zasobem potrzebnej wiedzy i dobrymi, profesjonalnymi produktami wykona ten zabieg. Laminacja brwi wykonana w domu może przynieść więcej szkód niż korzyści!

Mamy nadzieję, że będąc na tym etapie naszego artykułu nie masz już żadnych wątpliwości co do tego wspaniałego zabiegu! Zdecydujecie się wprowadzić tę usługę do waszego salonu? A może sami chcecie się wybrać na laminacje brwi?

 

Strona produktów: RefectoCil Brow Lamination Kit zestaw do laminacji brwi - Hurtownia fryzjerska, sklep fryzjerski - Progress Września (ph-progress.pl)

Oceń ten artykuł
(3 głosów)