czwartek, 02 grudnia 2021
Miło Cię widzieć!

Kombajn kosmetyczny to wielofunkcyjne urządzenie, które pozwala wykonywać nawet kilkanaście zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Z powodzeniem może on zastąpić kilka, pojedynczych urządzeń, które zajmują sporo miejsca, a służą do wykonania tylko jednego rodzaju zabiegu.

kombajn kosmetycznyKombajny kosmetyczne doskonale sprawdzają się przede wszystkim w salonach urody, które świadczą usługi z zakresu szeroko pojętej kosmetyki oraz medycyny estetycznej. Wyposażone powinny być w nie również salony SPA. Kombajny kosmetyczne pozwalają zaoszczędzić mnóstwo cennego miejsca, dlatego też sprawdzają się nawet w niewielkich salonach urody.

Jaki kombajn kosmetyczny wybrać?

Na rynku dostępne są kombajny kosmetyczne, które łączą w sobie od kilku do nawet kilkunastu funkcji. Za ich pomocą można wykonywać 2 lub nawet 18 zabiegów. Jak wybrać odpowiedni kombajn do swojego salonu?

Wszystko zależy tak naprawdę od potrzeb właściciela i jego możliwości. W praktyce najlepiej skupić się na swoich umiejętnościach, a więc korzystać z urządzenia, które pozwoli wykonywać oferowane już w salonie zabiegi. Z drugiej jednak zakup wielofunkcyjnego kombajnu kosmetycznego może być doskonałą okazją do tego, aby zwiększyć swoje kompetencje i nauczyć się wykonywać kolejne zabiegi.

Warto przy tym pamiętać, że im więcej zabiegów ma w swojej ofercie salon kosmetyczny, tym większa jego szansa na pozyskanie i zatrzymanie przy sobie klientów. Ci bowiem lubią mieć dostęp do wielu, różnych usług w jednym miejscu, a także pracować z osobami, które znają ich potrzeby czy też wiedzą, jakie zabiegi będą dla nich najlepsze.

Wybór kombajnu uzależniony jest również od tego, jakimi środkami finansowymi dysponuje właściciel salonu. Im więcej funkcji ma dane urządzenie, tym więcej będzie kosztować. Niemniej jednak warto mieć na uwadze, że zakup kombajnu to jednorazowy wydatek, dlatego też warto w niego zainwestować nieco więcej.

Zalety pracy z kombajnem kosmetycznym

Za pomocą kombajnu można wykonać wiele zabiegów, w tym na przykład mikrodermabrazję diamentową, mezoterapię bezigłową, liposukcję dźwiękową bądź peeling kawitacyjny. Dzięki temu w salonie, zamiast kilku pojedynczych urządzeń, może stanąć jedno, które łączy w sobie wiele funkcji.

Pozwala to zaoszczędzić sporo miejsca, które można zagospodarować w zupełnie inny sposób. Dodatkowo znacznie poprawia komfort pracy specjalistów, bowiem pozwala wyznaczyć jeden pokój, w którym przeprowadzane będą zabiegi, bez ciągłego przenoszenia sprzętów.

Dodatkowo wielofunkcyjne urządzenie pozwoli być bardziej konkurencyjnym na rynku, co jest niezmiernie istotne, aby pozyskać klienta. Niestety, konkurencja jest obecnie bardzo duża, dlatego należy postawić na najwyższej jakości sprzęt, aby móc wyróżnić się wśród innych salonów kosmetycznych.

Jak obsługiwać kombajn kosmetyczny?

kombajn kosmetycznyObsługa urządzenia, jakim jest kombajn kosmetyczny, nie powinna przysparzać zbyt wielu trudności. Jest to nowoczesne, intuicyjnie działające urządzenie, z obsługą którego poradzi sobie każdy kosmetolog.

Niemniej jednak bardzo istotne jest szkolenie wstępne, które pozwoli nie tylko szczegółowo omówić funkcje urządzenia, ale również przybliży zasady jego obsługi. Tego rodzaju szkolenie powinien organizować producent, bowiem to właśnie on najlepiej wie, jak działają wypuszczone przez niego na rynek produkty.

Przy zakupie kombajnu w sklepie Medika Poland, właściciele salonów kosmetycznych otrzymują w cenie szkolenie z zakresu obsługi urządzenia, a także kontakt do szkoleniowca, w razie gdyby podczas pracy pojawiły się jakieś dodatkowe pytania czy wątpliwości.

Po więcej zapraszamy na stronę producenta kombajnów kosmetycznych: https://medikapoland.pl

laminacja brwi od A do Z

Laminacja brwi jest obecnie jednym z najmodniejszych i najczęściej wykonywanych zabiegów w salonach kosmetycznych. Wynika to z ogromu możliwości, jakie daje w stylizacji brwi. Jeśli trafiliście na nasz artykuł, z pewnością jesteście zainteresowani laminacją brwi, a co za tym macie mnóstwo pytań i wątpliwości. Dobrze trafiliście! Postaramy się je wszystkie rozwiać i odpowiedzieć na nurtujące was pytania!

Na czym polega laminacja brwi?

Zacznijmy od początku… Na czym właściwie polega laminacja brwi? Otóż laminacja brwi to swego rodzaju trwała, ale na brwiach. Podobnie jak trwała ondulacja włosów, na włoski brwi nakłada się specjalne preparaty chemiczne mające na celu “trwałą” stylizację. Podobnie jak fryzura z lat 80. o tej samej nazwie, trwała to zabieg chemiczny, który zmienia strukturę włosów. Zwykle służy do tworzenia loków lub fal, ale jak w przypadku laminacji brwi może również wyprostować włosy. Zabieg laminacji brwi ma na celu wyczesanie włosów ku górze, aby optycznie zwiększyć ich objętość.

Do kogo skierowana jest laminacja brwi?

Laminacja brwi kierowana jest przede wszystkim dla osób, które chcą optycznie zwiększyć objętość brwi. Dla tych, którzy pragną zyskać na szerokości zbyt cienkich brwi i uzyskać pełniejszy kształt łuków brwiowych oraz dla tych podążających najnowszymi trendami beauty! Należy także wspomnieć, że laminowanie brwi pomaga ujarzmić niesforne włoski.

Czy po wykonanym zabiegu laminowania brwi trzeba przestrzegać jakiś zasad?

Brwi po zabiegu laminacji przez pewien czas wciąż są dosyć plastyczne, dlatego należy wystrzegać się czynności, które mogłyby zmienić nadany im podczas zabiegu kształt. Ponadto należy unikać ich kontaktu z wodą, gorących pryszniców wytwarzających parę, agresywnego pocierania podczas usuwania makijażu przez około 24 godziny.

Laminacja brwi – ile się utrzymuje?

W zależności od struktury, grubości i podatności na układanie, efekt laminacji na brwiach utrzymuje się przez około 5 do 8 tygodni. Im grubsze są brwi, tym efekt będzie krótszy. Jednak zwykle nie trwa krócej niż miesiąc.

Jak często można wykonywać laminację brwi?

Zaleca się przestrzegania 6-8 tygodniowych przerw pomiędzy zabiegami. Włosy brwiowe podobnie jak włosy rzęsowe, przechodzą cykle wzrostu i wypadają. Tak więc po około 8 tygodniach możemy zauważyć, że włoski u nasady są nienaruszone przez wcześniejszy zabieg. Ponadto istnieje zasada mówiąca o 8 tygodniach, aby dać co najmniej 2 tygodnie włoskom, by mogły “odpocząć” po zabiegu laminacji.

Jak wygląda zabieg laminacji brwi?

Laminację brwi możemy wykonać w kilku prostych krokach, oto one:

 • W celu zapewnienia prawidłowego wchłaniania się składników zawartych w produktach do laminacji brwi, zaczynamy od dokładnego oczyszczenia, odtłuszczenia i osuszenia brwi.

 • Następnie dokładnie wyczesujemy brwi do pożądanego kształtu, najlepiej przy użyciu silikonowej szczoteczki.

 • Jako pierwszy nakładamy krem liftingujący, jego zadaniem jest rozbicie wiązań włosów, aby były one znacznie bardziej podatne na nadanie pożądanego kształtu brwi. Preparat ten na całej powierzchni włosków brwi, kierując się od nasady aż po końce. Pozostawiamy go zwykle na około 5-6 minut, w zależności od zaleceń producenta. Po upływie wyznaczonego czasu, bardzo delikatnie przetrzyj brwi wacikiem kosmetycznym. W tym momencie nie wolno mocno pocierać brwi, ponieważ wiązania struktury włosów są naruszone. Bardzo łatwo tutaj o uszkodzenie struktury włosa.

 • Jako drugi na brwi nakładamy krem neutralizujący, który zazwyczaj zawiera zazwyczaj nadtlenek wodoru, który to zatrzymuje działanie poprzedniego roztworu do laminacji i pozwala włosom zachować kształt, w jakim zostały zaczesane. Ten preparat zwykle pozostawiamy na włoskach na około 4-5 minut. Tutaj również nie pocierając przecieramy brwi wilgotnym wacikiem kosmetycznym.

 • Na koniec nakładamy odżywczy olejek, który ma za zadanie złagodzić możliwe efekty przesuszenia brwi i skóry wokół ich spowodowane przez chemikalia występujące na pierwszym i drugim etapie.

laminacja brwi krok po kroku

Ile trwa cały zabieg laminacji brwi?

Na zabieg ten należy przeznaczyć około 30-45 minut. W zależności czy brwi wymagają uprzedniej regulacji lub jednoczesnej koloryzacji.

Czy czas ekspozycji produktów można wydłużać?

Tak, ale zmieni się tylko o jedną do dwóch minut. Czas ekspozycji wydłużamy tylko w przypadku naprawdę grubych, sztywnych i niesfornych włosków. Należy pamiętać, iż wydłużymy czas dla jednego produktu, to samo robimy dla drugiego.

Jakie produkty do laminacji wybrać?

Najlepiej sięgać po produkty, które w swoim składzie zawierają również składniki odżywcze. Jak już wiemy podczas pierwszego etapu laminacji rozbijane są wiązania dwusiarczkowe, co nie jest najlepsze dla struktury włosów. Tak więc produkty do laminacji, które zawierają w sobie specjalnie dobraną kompozycję składników intensywnie regeneracyjnych i odżywczych, pozwolą zminimalizować uszkodzenia, a nawet dodatkowo odżywić włosy.

zestaw do laminacji brwi RefectoCil

Czy mogę wykonać laminację brwi w domu?

W sieci możemy znaleźć nieprofesjonalne kosmetyki do wykonania laminacji brwi, jednak zalecamy udać się do sprawdzonego salonu, gdzie osoba odpowiednio przeszkolona, z zasobem potrzebnej wiedzy i dobrymi, profesjonalnymi produktami wykona ten zabieg. Laminacja brwi wykonana w domu może przynieść więcej szkód niż korzyści!

Mamy nadzieję, że będąc na tym etapie naszego artykułu nie masz już żadnych wątpliwości co do tego wspaniałego zabiegu! Zdecydujecie się wprowadzić tę usługę do waszego salonu? A może sami chcecie się wybrać na laminacje brwi?

 

Strona produktów: RefectoCil Brow Lamination Kit zestaw do laminacji brwi - Hurtownia fryzjerska, sklep fryzjerski - Progress Września (ph-progress.pl)

Suche, łamliwe i puszące się — tak właśnie wyglądają zniszczone włosy. Czy to opis Twoich kosmyków? W takim razie potrzebna jest im porządna regeneracja! Nie martw się, nie oznacza to wcale, że musisz wydawać setki złotych na zabiegi fryzjerskie. Regeneracja włosów w domu też może być skuteczna — wystarczy, że postawisz na odpowiednie kosmetyki.

Włosy to jeden z największych atrybutów urody. Piękne, błyszczące i lejące, są wspaniałą ozdobą. Jednak rozdwojone suche włosy i rozdwojone końcówki wcale nie prezentują się atrakcyjnie. Wręcz przeciwnie, przeważnie są prawdziwą zmorą, ponieważ trudno zrobić z nimi cokolwiek, aby prezentowały się przyzwoicie. Tu jednak upięcia i wymyślne fryzury nie pomogą. Potrzebna jest za to intensywna regeneracja włosów. Tylko dobrze dopasowana do potrzeb pielęgnacja pomoże na nowo odżywić kosmyki. Zobacz, jak wybrać idealny zestaw do regeneracji włosów dla siebie.

Zniszczone włosy? Znajdź przyczynę

Nie od dziś wiadomo, że aby skutecznie zwalczyć problem, należy w pierwszej kolejności znaleźć jego przyczynę. I od tego należy zacząć także regenerację włosów. Jeśli chcesz wzmocnić włosy, pomyśl najpierw, dlaczego właściwie są obecnie zniszczone. Co je do tego doprowadziło? Przeważnie okazuje się, że winowajcą jest nieodpowiednia stylizacja, prostowanie, spanie w rozpuszczonych włosach czy też brak właściwej pielęgnacji. Przyczyna może mieć też podłoże zdrowotne. W takim przypadku udaj się do lekarza i zrób wszystkie niezbędne badania.

Regeneracja włosów w domu — określ porowatość włosów

Gdy wiesz już, co właściwie niszczy włosy, możesz przystąpić do kolejnego kroku, czyli określenia ich porowatości. Jest to niezbędne do znalezienia odpowiedniej, indywidualnie dopasowanej pielęgnacji włosów. Włosy ze względu na porowatość dzielimy na 3 rodzaje, czyli:

 • niskoporowate — błyszczące, lejące, zdrowe włosy; łuska zamknięta

 • średnioporowate — włosy z tendencją do puszenia, łamliwe, falowane; łuska odchylona

 • wysokoporowate — włosy bardzo zniszczone; łuska otwarta.

Przyjrzyj się swoim włosom i sprawdź, jakiej są porowatości.

Kosmetyki regenerujące włosy — jak wybrać najlepsze dla siebie?

Na podstawie ustaleń dotyczących porowatości, możesz w naprawdę łatwy sposób wybrać dla siebie kosmetyki do włosów zniszczonych. W Twojej codziennej pielęgnacji musi znaleźć się szampon łagodny oraz oczyszczający. Pierwszy stosuj przy każdym myciu. Przy użyciu szamponu oczyszczającego dokładnie oczyścisz włosy i skórę głowy. Ma silne działanie, dlatego nie używaj go częściej niż raz w tygodniu.

Niezbędnikiem w pielęgnacji włosów zniszczonych są też odżywki i maski, które pomogą zachować równowagę 3 najważniejszych składników włosa, czyli protein, emolientów oraz humektantów. Prócz tego, nie zapominaj o tym, by zabezpieczać kosmyki po wysuszeniu przy pomocy odpowiedniego serum.

Olaplex — najlepszy zestaw do regeneracji włosów?

Jeśli interesuje Cię pielęgnacja zniszczonych włosów i już od dawna przeglądasz informacje na ten temat, to z pewnością słyszałaś już o kosmetykach Olaplex. Są to absolutnie wyjątkowe preparaty. Wśród nich znajdziesz zarówno zestawy do włosów do wykorzystania profesjonalnego, jak i amatorskiego. Oznacza to więc, że możesz bez przeszkód stosować Olaplex w domu.

Popularność i dobre opinie tej linii kosmetyków nie są mitem. Nie ma wątpliwości, że są to produkty do zadań specjalnych. Stosując regularnie Olaplex, efekt zauważysz błyskawicznie. Produktem do stosowania w domu jest Olaplex no.3. Kosmetyk ten odbudowuje i wzmacnia strukturę włosów, tym samym też ją wygładzając. Dla wzmocnienia efektu koniecznie sięgnij też po inne produkty Olaplex — szampon i odżywkę. To najlepsze kosmetyki regenerujące włosy dostępne na rynku, dlatego, jeśli szukasz ratunku, to będzie idealny wybór dla Ciebie.

Ciekawostka: Czy wiesz, że popularna opryszczka zwykle przebiega dwuetapowo?

I etap to infekcja wirusowa powodowana przez wirusa Herpes Simplex. Typowe objawy odrętwienie i świąd pojawiające się w miejscu infekcji.

II etap to pojawienie się typowych pęcherzyków, które z czasem pękają i w ich miejsce pojawiają się uciążliwe i bolesne strupki. To etap wtórna infekcja bakteryjna powodowana przez gronkowca złocistego (Staphylococcus aureus).

Profilaktyka przeciwwirusowa w gabinetach kosmetycznych przed i po zabiegu makijażu permanentnego ust

U osób cierpiących na opryszczkę pojawia się zwiększone ryzyko1 jej nawrotu ze względu na aplikację barwnika na kontur ust. Stąd, gabinety kosmetyczne oferujące taki zabieg proszą klientów o miejscowe lub systemowe profilaktyczne leczenie przeciwwirusowe przed i po zabiegu. Standardowa profilaktyka w gabinetach obejmuje stosowanie leków (w formie maści, żeli, sztyftów, kremów lub tabletek) zawierających substancję przeciwwirusową acyklowir. Preparaty z acyklowirem (np. Hascovir, Zovirax, Herpex, Heviran) można nabyć w aptece zarówno na receptę, jak i bez recepty. Należy pamiętać, że jak każdy lek również i w/w mogą wywoływać działania niepożądane, np.: nudności, wymioty, bóle głowy, łuszczenie się skóry, suchość skóry czy uczucie miejscowego pieczenia.

Ocean Pharma GmbH stworzyła przeciwwagę/alternatywę/konkurencję dla preparatów z acyklowirem - Spirularin® HS Creme

Rezultatem 20-letnich badań setek różnych gatunków alg, prowadzonych przez firmę Ocean Pharma GmbH wraz z Kliniką Dermatologiczną w Hamburgu, jest chroniony patentem ekstrakt o nazwie Spiralin®. W jego skład wchodzą substancje, które mikroalga z gatunku Spirulina Platensis uwalnia w chwili zagrożenia drobnoustrojami. To właśnie Spiralin® jest bazą dermokosmetyku Spirularin® HS Creme. Dzięki temu, krem działa przeciwzapalnie i przeciwwirusowo! Dodatkowo doskonale natłuszcza, nawilża, regeneruje i rewitalizuje. Zasadnym zatem było przetestowanie działania ochronnego przeciwko opryszczce kremu Spirularin® HS w porównaniu do dostępnych na rynku preparatów z acyklowirem!

Przebieg badania

W badaniu przetestowano działanie kremu Spirularin® HS u kobiet z nawracającą opryszczką wargową, które przeszły zabieg makijażu permanentnego ust lub planowały kolejny. W badaniu wzięło udział 198 klientek 35 niemieckich gabinetów kosmetycznych. Kobiety podzielono na 3 grupy:

 • 1 grupa stosowała krem z acyklowirem (50 mg/g)2

 • 2 grupa zażywała tabletki z acyklowirem (400mg 3 razy na dobę lub 200mg 5 razy na dobę) lub walacyklowir (1g dwa razy na dobę)3

 • 3 grupa aplikowała Spirularin® HS krem ze składnikiem aktywnym Spiralin®4

Wyniki badania

 • wśród dostępnych bez recepty kremów do ust, krem Spirularin® HS wykazał znacznie lepsze działanie ochronne niż krem z acyklowirem

 • krem Spirularin® HS okazał się skuteczniejszy od kremu oraz tabletek z acyklowirem pod względem częstotliwości występowania po zabiegu strupów na ustach. Co druga pacjentka w grupie stosującej Spirularin® HS pozostała wolna od strupów. Podczas gdy w grupie stosującej krem z acyklowirem aż u 88% dotkniętych infekcją rozwinęło się zaskorupienie warg a w grupie zażywającej tabletki u 83% badanych

 • prawie 80% kobiet z grupy aplikującej krem Spirularin® HS nie odczuwało po zabiegu suchości ust (wysoki poziom nawilżenia, brak uczucia napięcia i pękania skóry, brak uczucia pieczenia, zniwelowanie i zmiękczenie blizn oraz jędrność ust) w porównaniu do grupy stosującej krem z acyklowirem, gdzie ów odsetek wyniósł tylko 60% a w grupie stosującej tabletki – ponad 60%

Wnioski z badań

Spirularin® HS krem vs preparaty z acyklowirem:

 • najskuteczniejszy na rynku przeciwwirusowy dermokosmetyk o działaniu pielęgnacyjno-ochronnym dostępny bez recepty

 • jest 3 razy skuteczniejszy niż krem z acyklowirem

 • 4-krotnie zmniejsza ryzyko powstania strupów w trakcie wystąpienia opryszczki

 • nie powoduje napięcia skóry, jej pękania oraz uczucia pieczenia w porównaniu do kremów zawierających acyklowir

 • zwiększa nawilżenie ust o 43% w porównaniu do kremu z acyklowirem

 • widocznie zmiękcza i wygładza blizny będące skutkiem infekcji

 • jest bardzo dobrze tolerowany pod względem zapachu oraz zabarwienia

 • nie wywołuje niepożądanych skutków ubocznych (np. łuszczenie się lub suchość skóry)

 

 1. Mader J. et al.: Calcium spirulan derived from Spirulina platensis inhibits herpes simplex virus 1 attachment to human keratinocytes and protects against herpes labialis, “Journal of Allergy and Clinical Immunology” 2016, Vol. 137, No.1, s.197-203.
 2. Skóra ust po zabiegu jest silnie opuchnięta i w wielu miejscach delikatnie uszkodzona (przerwana ciągłość skóry).
 3. Leczenie miejscowe (stosowano dwa razy dziennie) rozpoczynano 1 tydzień przed makijażem i kontynuowano do 2 tygodni po zabiegu.
 4. Tabletki zwykle zażywano od 2 do 3 dni przed makijażem i kontynuowano do 1 tygodnia po zabiegu.
 5. Krem Spirularin® HS aplikowano 3 dni przed zabiegiem 2 razy dziennie natomiast po zabiegu, według subiektywnych potrzeb, kilka razy dziennie.

Strona produktu: https://b2b.wp-cosmetics.pl/sklep/opryszczka/krem-przeciwko-opryszczce-spirularin-hs-3-ml/

SERUM 100 MLDermokosmetyk skinicer® Repair Serum został w 2021 roku nagrodzony przez międzynarodową organizację Global Beauty & Wellness Awards za najlepszy aktywny składnik w produkcie do cery trądzikowej

Trądzik pospolity (Acne vulgaris) to jedna z najstarszych i najczęściej występujących chorób skóry. Trądzik występował już u starożytnych Egipcjan, Greków i Rzymian. Opisywali ją Arystoteles i Pliniusz! Wynika z tego, że nieskazitelna cera należy do rzadkości. Niestety. Wszyscy borykamy się z różnymi problemami skórnymi, a trądzik pospolity jest jedną z najczęstszych chorób dermatologicznych. Jak zatem powinna wyglądać pielęgnacja cery trądzikowej?

Trądzik i jego przyczyny

Charakterystyczny dla tej choroby jest łojotok obszarów skóry bogatych w gruczoły łojowe, tworzenie się zaskórników, krostek zapalnych, grudek i blizn. Zmiany są umiejscowione głównie na twarzy, plecach i klatce piersiowej, sporadycznie na innych partiach ciała. Częstość występowania trądziku szacuje się na 83-95% u osób między 16. a 19. rokiem życia. Trądzik coraz częściej dotyczy też osób w dojrzałym wieku. Istnieje wiele czynników warunkujących wystąpienie tej choroby, tj.: uwarunkowania genetyczne,nadmierna aktywność gruczołów łojowych, zaburzenia rogowacenia mieszków włosowych, aktywność hormonalna, zakażenia bakteryjne, stres, nawyki żywieniowe, przyjmowane leki (m.in. steroidy, jod, witamina B12, barbiturany, androgeny) i niewłaściwa pielęgnacja skóry (tj. stosowanie kosmetyków zawierających lanolinę, wazelinę, oleje roślinne).

Walka z trądzikiem

Zwalczanie trądziku uzależnione jest od jego postaci i zróżnicowanego stopnia nasilenia zmian chorobowych. Ogólnym celem zwalczania trądziku jest zapobieganie występowania nadmiernego rogowacenia skóry, zahamowanie rozwoju bakterii oraz zmniejszenie łojotoku. Najczęściej w walce z trądzikiem stosuje się terapie miejscowe, ogólne lub doustne. Terapia miejscowa (tj. antybiotyki, nadtlenek benzoilu, kwas azelainowy oraz pochodne witaminy A) stosowana jest przede wszystkim w łagodnych oraz umiarkowanych postaciach trądziku. Z kolei ogólna (tj. antybiotyki, hormony, witamina PP, izotretynoina) w umiarkowanych oraz ciężkich postaciach trądziku. Taki właśnie sposób zaleca się również u osób, u których na skutek występowania trądziku powstają̨ blizny, bliznowce i przebarwienia pozapalne. Natomiast, kuracja doustna polega na przyjmowaniu witaminy B6, B2 oraz C.

Zasady pielęgnacji cery trądzikowej

W przypadku łagodnych postaci trądziku oraz po leczeniu dermatologicznym umiarkowanych i ciężkich odmian schorzenia, istotna jest właściwa pielęgnacja skóry zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i w domu. Warto nadmienić, że oferta zabiegów pielęgnacyjnych gabinetów jest bardzo szeroka. Począwszy od oczyszczania manualnego cery, przez mikrodermabrazję, peeling kawitacyjny, peeling chemiczny, laseroterapię, po fototerapię, darsonwalizację czy jonoforezę. W codziennej pielęgnacji cery trądzikowej zaleca się stosowanie kosmetyków w postaci żelu lub lekkiej emulsji typu O/W (olej/woda). Takie preparaty pomagają likwidować nadmiar wydzielanego łoju, nie zatykają̨ porów, przywracają skórze odpowiednie pH, a także zapobiegają̨ stanom zapalnym. W przypadku przesuszania się skóry zaleca się, by używać kosmetyki nawilżające bez zawartości tłuszczu. Odpowiednia pielęgnacja wpływa na poprawę mikrokrążenia, dotlenienie i oczyszczenie skóry. Pomaga również odbudować naturalną barierę ochronną skóry. W skład preparatów przeznaczonych do pielęgnacji cery trądzikowej, zgodnie z Dz.U. UE, powinny wchodzić składniki o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym, przeciwłojotokowym i keratolitycznym (tzn. usuwającym martwe komórki naskórka).

Kompleksowa pielęgnacja cery trądzikowej produktami z serii skinicer® Repair Care

W codziennej pielęgnacji cery trądzikowej istotne jest używanie kilku kosmetyków, które będą stanowiły podstawę kompleksowej pielęgnacji. Właściwe ich wybranie i stosowanie w odpowiedniej kolejności może przyczynić się do osiągnięcia pożądanego celu. Kluczowym etapem jest oczyszczanie, które pozwala usunąć nadmiar sebum i bakterii. Następnie mikrozłuszczanie, które usuwa nadmiar zrogowaciałego naskórka, reguluje jego powstawanie, przez co minimalizuje możliwość zatkania ujścia gruczołów łojowych. Na koniec - pielęgnacja przywracająca równowagę mikrobiomu skóry. Z kosmetykami serii skinicer® Repair Care cera trądzikowa przestaje stanowić problem! Dowiedz się, dlaczego!

OCZYSZCZANIE I MIKROZŁUSZCZANIE ze skinicer® Repair Cleanser

Żel do mycia i codziennej pielęgnacji skóry na bazie olejków! Doskonały również do demakijażu. Posiada właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne i złuszczające. Zawarte w kosmetyku tensydy zapewniają łagodne i gruntowne oczyszczenie skóry trądzikowej, nie naruszając przy tym równowagi hydrolipidowej skóry. Ekstrakt z kory wierzby delikatnie usuwa zewnętrzne, obumarłe warstwy naskórka. Żel posiada niemal identyczny jak skóra odczyn pH, dzięki czemutonizacja staje się zbędna!

PIELĘGNACJA ze skinicer® Repair Serum

Kosmetyk dedykowany skórze zanieczyszczonej, odwodnionej oraz nadmiernie przetłuszczającej się (zwłaszcza u młodych osób, których skóra ma skłonność do nadmiernego wydzielania tłuszczu (tj. sebum). Ten stan często staje się powodem niepożądanych następstw takich jak trądzik! Ze względu na zawartość substancji czynnej Spiralin® oraz naturalnych składników, serum posiada przeciwbakteryjne właściwości skutecznie hamujące rozwój drobnoustrojów, zapobiegając powstawaniu nowych ognisk zapalnych. Zawarte w kosmetyku betainy dbają o optymalne nawilżenie skóry. Serum wspiera proces rewitalizacji i regeneracji komórek skórnych.

Co ważne, kosmetyki są bezpieczne dla dzieci, alergików, diabetyków oraz kobiet w ciąży i karmiących oraz leczących się onkologicznie. Rekomendowane również przed/po zabiegach kosmetycznych i z zakresu medycyny estetycznej.

Strona produktu: Pielęgnacja cery trądzikowej. Wypróbuj skinicer® REPAIR SERUM 30ml (wp-cosmetics.pl)

Garshan Slim kształtuje sylwetkę i znacznie zmniejsza zlokalizowaną otyłość.Krem o estetycznych i kosmetycznych właściwościach liposculpture, które zmniejszają nadmierną objętość dzięki wysokiemu stężeniu całkowicie naturalnych składników aktywnych; składniki działają synergicznie, oferując niezwykłe właściwości wyszczuplające i miejscową redukcję złogów tłuszczu.  Nowa lekka konsystencja pozostawia skórę miękką, gwarantuje efekt wyszczuplenia oraz 24-godzinne działanie tonizujące i ujędrniające.„Spalające tłuszcz” składniki Phyto BioActive, takie jak Slendyl®, kofeina i wodorosty Gelidium Cartilagineum, o prawdziwie zmniejszającym i kształtującym działaniu, są potężnym sojusznikiem w walce z tworzeniem się nowej tkanki tłuszczowej.

lakshmi garshan slim krem termoaktywny do ciala2

GŁÓWNE SKŁADNIKI

Wielowarstwowa emulsja zawierająca masło shea, olej sezamowy, olej arganowy i olej ze słodkich migdałów, ma nie tylko przyjemną konsystencję, ale także powoli uwalnia składniki aktywne przez wiele godzin i działa nawilżająco. Jest przyjemnie lekki dla skóry, pozostawiając ją miękką i elastyczną. Wewnętrzna kompozycja tworzy silnie zmiękczającą, kojącą i odżywczą emulsję, która stymuluje regenerację komórek i wykonuje ważne działanie ujędrniające i przeciw rozstępom.

 • Slendyl® (opatentowany składnik) łączy w sobie dwa ekstrakty z alg brunatnych przygotowane z Himanthalia elongata i Undaria pinnatifida przy użyciu określonej mineralnej wody źródlanej znanej z bogactwa niektórych minerałów (w szczególności sodu, wapnia i magnezu) oraz z terapeutycznych korzyści w zapobieganiu otyłości. Slendyl modeluje sylwetkę i zapobiega utracie jędrności. Działa na wiele szlaków: eliminuje złogi tłuszczu, blokuje różnicowanie adipocytów, zmniejsza lipogenezę, stymuluje lipolizę, naturalnie ujędrnia skórę i stymuluje syntezę kolagenu, wzmacniając elastyczność skóry.

 • Spalające tłuszcz składniki Phyto BioActive, Slendyl® i kofeina działają bezpośrednio na trójglicerydy w adipocytach, rozkładając je na wolne kwasy tłuszczowe i pomagając w fizjologicznym drenażu leczonych obszarów.

 • Olejek cynamonowy sprzyja eliminacji toksyn i poprawia krążenie obwodowe.

 • Wyciąg z alg Alga Gelidium Cartilagineum  stymuluje działanie osmotyczne, które przyspiesza eliminację toksyn poprzez usuwanie produktów przemiany materii.

 • Nikotynat mentylu  (nowa rewolucyjna naturalna substancja kosmetyczna pochodząca z mentolu i witaminy B3) jest silnym aktywatorem mikrokrążenia skóry. Rezultatem jest skuteczna aktywacja mikrokrążenia oraz przyjemne i trwałe uczucie gorąca i zimna, szczególnie odpowiednie do zabiegów na cellulit.

ZALECANE DLA

każdego rodzaju skóry, w szczególności dla osób z nadwagą i otyłością, walczących z cellulitem.

Strona produktu: Lakshmi Garshan Slim - krem termoaktywny do ciała - Sklep (annanocon.pl)

Krem o niezwykłym efekcie natychmiastowym, który pomaga zredukować worki pod oczami, linie ekspresji i pojawienie się cienia przy zastosowaniu tylko jednej aplikacji dziennie. Dedykowany dla skóry nawilżonej i zregenerowanej.

miracolous mockup con scatola 660x800

KORZYŚCI

 • Stosuj ten krem jedynie raz dziennie dla uzyskania niesamowitego, natychmiastowego efektu, który pomaga redukować worki, zmarszczki mimiczne i cienie pod oczami.

 • Specjalny peptyd ma działanie tonizujące i liftingujące oraz nacelowane na zwalczanie zmarszczek mimicznych.

 • Krem z zestawem aktywnych składników, które zawierają minerały, takie jak magnez, synergię drenującą z lukrecji, ostropestu plamistego, kasztanowca, ruszczyka kolczastego, rozjaśniającą mieszankę pomarańczy, kapara, ryżu, wyciągu z liścia oliwnego i mieszankę wyciągów z czerwonych wodorostów, kofeiny, olejku arganowego, oleju słonecznikowego, które zwalczają zatrzymywanie wody, poprawiają krążenie, ujędrniają strukturę ciała i redukują zawartość limfy i sebum, zmniejszając worki pod oczami. Dzięki ulepszonej mikrocyrkulacji zbędne substancje są usuwane z łatwością i gwałtownie. Co więcej, zaopatrzenie komórek w tlen poprawia się, efektywnie redukując cienie pod oczami.

 • Regularne stosowanie Miracolous pozostawia skórę jaśniejszą i widocznie młodszą.

GŁÓWNE SKŁADNIKI

 • Krzemian magnezu: badania nad magnezem ujawniają, że wchłanianie magnezu przez skórę łagodzi ból mięśni, skurcze i zmęczenie; redukuje stany zapalne i wspiera regenerację tkanek.

 • Oligopeptydy z wyciągu z hibiskusa Poprzez proces biotransformacji, naukowcy wyodrębnili kompleks oligopeptydów, które działają skutecznie przeciwko zmarszczkom mimicznym. Wygładza zmarszczki mimiczne, hamując skurcze mięśni twarzy. Zapobiega uszkodzeniom oksydacyjnym i chroni przed biologicznym starzeniem.

 • Polifenole z pąków kaparów (Capparis spinosa), pomarańczy (Citrus sinesis), liści oliwnych (Olea europaea) i ryżu. Te składniki hamują proces melanogenezy i mają działanie rozświetlające. Polisacharydy utrzymują zdolność skóry do zatrzymywania nawilżenia, a węglowodany wspierają obrót komórkowy, odwracając uszkodzenia i niwelując oznaki starzenia.

 • Wyciąg z czerwonych alg. Ten gatunek jest bogaty w lipidy i polisacharydy. Polisacharydy utrzymują zdolność skóry do zachowywania nawilżenia. Węglowodany wspierają obrót komórkowy, odwracając uszkodzenia i niwelując oznaki starzenia.

 • Wyciągi z lukrecji, ostropestu plamistego, kasztanowca, ruszczyka kolczastego, nagietka lekarskiego, skrzypu, oczaru, wąkrotki i karczocha. Mają właściwości ochronne dla naczyń krwionośnych i oddziałują w zauważalnie tonizujący sposób na ściany naczyń, co przekłada się na wyraźną poprawę mikrokrążenia obwodowego. One wszystkie mają widoczne działanie przeciwobrzękowe na płyny międzykomórkowe. Środek obkurczający, przeciwzapalny i drenujący.

 • Ekstrakt z nasion kawy ma działanie stymulujące i energetyzujące, dlatego jest doskonałym składnikiem kremów przeciw objawom starzenia do twarzy, ponieważ sprzyja dotlenieniu tkanek. Chroni ciało przed uszkodzeniami spowodowanymi starzeniem.Wyciąg z nasion słonecznika. Działanie antyoksydacyjne, odżywiające, przeciwzapalne i przeciw objawom starzenia.

 • Wosk słonecznikowy

 • Akacja srebrzysta. Naturalny, aktywny kompleks z woskami z jojoby, akacji srebrzystej i słonecznika. Tworzy miękką i gładką warstwę, które dostarcza przedłużone nawilżenie i komfort skórze.

ZALECANY DLA

Odpowiedni do wszystkich rodzajów skóry. Nadaje się szczególnie do skóry wrażliwej i zregenerowanej, nie przynosi satysfakcjonujących efektów skórze cienkiej i suchej.

Strona produktu: Lakshmi Netra Anti Age Krem Miracolous Instant Beauty pod oczy - Sklep (annanocon.pl)

Krem oczyszczający, oferujący niespotykaną skuteczność, komfort i delikatny efekt oczyszczający. Idealnie usuwa sebum i makijaż, pozostawiając skórę miękką, elastyczną i delikatnie oczyszczoną. Jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry. Zmiękcza i nawilża skórę dzięki olejkom z sezamu i ze słodkich migdałów oraz wyciągom roślinnym z aloesu i oczaru (hamamelisu). Olejki eteryczne z lawendy, drzewa pomarańczowego i palisandru mają działanie oczyszczające i kojące.

Ma wspaniałą miękką i łatwą do stosowania w masażu konsystencję. Jego aktywne ekstrakty roślinne poprawiają kondycję skóry i skutecznie usuwają makijaż i zanieczyszczenia. Nie zawiera substancji chemicznych ani aromatów podrażniających skórę.

Główne składniki

 • Substancja powierzchniowo czynna zawierająca kwasy tłuszczowe z orzecha kokosowego i białko z pszenicy. Ma łagodne działanie selektywne i psychologiczne.

 • Aloes Aloe Barbadensis, który ma dla skóry dobroczynne właściwości odżywiające, przeciwzapalne, przeciwgrzybiczne i przeciwbólowe. Badania wykazały, że może również wspomagać leczenie oparzeń i otarć, chroni skórę przed infekcjami i grzybicą, a także pełni funkcję regenerującą.

 • Olej sezamowy stanowiący wsparcie dla skóry, gdyż zapewnia znaczną ochronę przed promieniami słonecznymi i zawiera wysoki poziom substancji nieulegających zmydleniu. Uzyskiwany z tłoczenia na zimno ziaren rośliny, jest wspaniałym środkiem natłuszczającym, przeciwoksydacyjnym, a także ma właściwości równoważące poziom sebum. Jest POLECANY również do skóry tłustej, przez którą jest całkowicie wchłaniany.

 • Olejek migdałowy znany ze swojego delikatnego działania. Dobrze tolerowany przez skórę wrażliwą. Tworzy naturalną warstwę ochronną, która chroni skórę przed odwodnieniem, pozostawiając ją miękką i aksamitną.

 • Olejek z liści drzewa pomarańczowego o właściwościach harmonizujących i rewitalizujących. Wprowadza równowagę poziomu nawodnienia skóry, utrzymując ją miękką i elastyczną. Jego działanie antybakteryjne chroni skórę przed trądzikiem i stanami zapalnymi.

 • Olejek lawendowy o właściwościach obkurczających, antyseptycznych, tonizujących, odświeżających i wygładzających.

 • Olejek eteryczny z palisandru (drzewa różanego), który ma słodki i ciepły zapach, oraz łączy nuty róży i lawendy. Idealny do pielęgnacji wszystkich rodzajów skóry, szczególnie do cery wrażliwej i zniszczonej.

 • Wyciąg z rumianku o właściwościach łagodzących zaczerwienienie, wygładzających i kojących. Wspomaga odbudowę skóry i naskórka. Idealny dla szczególnie delikatnej i wrażliwej skóry.

 • Wyciąg z oczaru (hamamelis virginiana), który działa ściągająco, oczyszczająco i obkurczająco na tkanki skórne. Skutecznie działa naczynioprotekcyjnie na mikrocyrkulację, zwalczając jej delikatność. Przekłada się na zauważalne uczucie świeżości na skórze.

Zalecany

Odpowiedni do wszystkich rodzajów skóry. Stosuj dwa razy dziennie, dla osiągnięcia czystszej i jaśniejszej skóry.

Polecane stosowanie

Stosowanie: rano i wieczorem jako alternatywa dla mleczka oczyszczającego i zamiast mydła. Nakładać na wilgotną skórę.

Strona produktu: Lakshmi Krem oczyszczający do twarzy Tridosha

Krem oczyszczający, oferujący niespotykaną skuteczność, komfort i delikatny efekt oczyszczający. Idealnie usuwa sebum i makijaż, pozostawiając skórę miękką, elastyczną i delikatnie oczyszczoną. Jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry. Zmiękcza i nawilża skórę dzięki olejkom z sezamu i ze słodkich migdałów oraz wyciągom roślinnym z aloesu i oczaru (hamamelisu). Olejki eteryczne z lawendy, drzewa pomarańczowego i palisandru mają działanie oczyszczające i kojące.

Ma wspaniałą miękką i łatwą do stosowania w masażu konsystencję. Jego aktywne ekstrakty roślinne poprawiają kondycję skóry i skutecznie usuwają makijaż i zanieczyszczenia. Nie zawiera substancji chemicznych ani aromatów podrażniających skórę.

Główne składniki

 • Substancja powierzchniowo czynna zawierająca kwasy tłuszczowe z orzecha kokosowego i białko z pszenicy. Ma łagodne działanie selektywne i psychologiczne.

 • Aloes Aloe Barbadensis, który ma dla skóry dobroczynne właściwości odżywiające, przeciwzapalne, przeciwgrzybiczne i przeciwbólowe. Badania wykazały, że może również wspomagać leczenie oparzeń i otarć, chroni skórę przed infekcjami i grzybicą, a także pełni funkcję regenerującą.

 • Olej sezamowy stanowiący wsparcie dla skóry, gdyż zapewnia znaczną ochronę przed promieniami słonecznymi i zawiera wysoki poziom substancji nieulegających zmydleniu. Uzyskiwany z tłoczenia na zimno ziaren rośliny, jest wspaniałym środkiem natłuszczającym, przeciwoksydacyjnym, a także ma właściwości równoważące poziom sebum. Jest POLECANY również do skóry tłustej, przez którą jest całkowicie wchłaniany.

 • Olejek migdałowy znany ze swojego delikatnego działania. Dobrze tolerowany przez skórę wrażliwą. Tworzy naturalną warstwę ochronną, która chroni skórę przed odwodnieniem, pozostawiając ją miękką i aksamitną.

 • Olejek z liści drzewa pomarańczowego o właściwościach harmonizujących i rewitalizujących. Wprowadza równowagę poziomu nawodnienia skóry, utrzymując ją miękką i elastyczną. Jego działanie antybakteryjne chroni skórę przed trądzikiem i stanami zapalnymi.

 • Olejek lawendowy o właściwościach obkurczających, antyseptycznych, tonizujących, odświeżających i wygładzających.

 • Olejek eteryczny z palisandru (drzewa różanego), który ma słodki i ciepły zapach, oraz łączy nuty róży i lawendy. Idealny do pielęgnacji wszystkich rodzajów skóry, szczególnie do cery wrażliwej i zniszczonej.

 • Wyciąg z rumianku o właściwościach łagodzących zaczerwienienie, wygładzających i kojących. Wspomaga odbudowę skóry i naskórka. Idealny dla szczególnie delikatnej i wrażliwej skóry.

 • Wyciąg z oczaru (hamamelis virginiana), który działa ściągająco, oczyszczająco i obkurczająco na tkanki skórne. Skutecznie działa naczynioprotekcyjnie na mikrocyrkulację, zwalczając jej delikatność. Przekłada się na zauważalne uczucie świeżości na skórze.

Zalecany

Odpowiedni do wszystkich rodzajów skóry. Stosuj dwa razy dziennie, dla osiągnięcia czystszej i jaśniejszej skóry.

Polecane stosowanie

Stosowanie: rano i wieczorem jako alternatywa dla mleczka oczyszczającego i zamiast mydła. Nakładać na wilgotną skórę.

Profesjonalne urządzenie ALLEGRA – z kategorii Urządzenia Makijaż Permanentny, do wykonywania makijażu permanentnego oraz mezoterapii mikroigłowej.

 

Zalety ALLEGRA:

 • Częstotliwość pracy igły: od 50 do 150 nakłuć na sekundę.
 • Ergonomiczna, aluminiowa rękojeść charakteryzuje się bardzo cichą pracą bez żadnych drgań i wibracji. Nawet przy dłuższym zabiegu nie przegrzewa się.
 • Opatentowany system jednorazowych igieł-kartridży SECURE eliminuje możliwość zakażenia bez konieczności sterylizowania poszczególnych części w autoklawie.
 • System Click-In pozwala na szybki montaż kartridża.
 • Płynna regulacja długości igły.
 • Panel kontrolny: szkło i aluminium – Dotykowy (urządzenie nie wymaga konieczności sterylizowania)

 

Parametry techniczne urządzenia ALLEGRA:

 • Duża moc i szeroki zakres pracy od 50 do 150 nakłuć na sekundę
 • Zasilanie: 10 W
 • Pobór mocy: 1,0 A
 • Pobór prądu: 230 AC / 24 DC

Link: Urządzenia/maszynki - Qfair

Strona 1 z 343