wtorek, 07 grudnia 2021
Miło Cię widzieć!

Akademia makijażu - Grunt to podstawa

Dobry podkład to podstawa każdego makijażu, pierwszy krok do świata piękna – należy mu się więc zaszczytne miejsce w każdej kobiecej kosmetyczce.

 

 

Kluczem do udanego makijażu jest podkład – pierwszy etap jego wykonania, a więc praca nad wyprowadzeniem cery oraz rzeźbą twarzy. Wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjścia do pracy, na spotkanie, bankiet lub kolację bez wcześniejszego zaaplikowania podkładu. Podkład stanowi bazę wyjściową każdego makijażu, przygotowuje cerę do jego dalszych etapów: nakładania pudru, aplikacji różu oraz cieni do powiek.


Fluid jest też świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią nakładać ciężkich korektorów, z pewnością poradzi sobie z drobnymi problemami Twojej cery. Zakryje drobne zmarszczki i nierówności skóry, wyrówna jej koloryt, skoryguje odcień oraz nada jej zdrowy wygląd korygując owal twarzy.


„Często porównuję makijaż do malowania na płótnie. W malarstwie podstawą do stworzenia wybitnego obrazu jest właściwie przygotowany grunt. Makijażem rządzą podobne zasady; im precyzyjniej dopracowana cera, tym lepszych efektów możemy się spodziewać, a i praca nad makijażem staje się przyjemniejsza”.

 Dominik Ćwiklik


Rynek kosmetyczny w Polsce rozwinął się do tego stopnia, że na półkach dostępnych jest wiele rodzajów fluidów o różnym składzie, działaniu i konsystencji. Wystarczy wspomnieć o tych podstawowych działaniach: możemy wymienić fluidy matujące, rozświetlające, mineralne, kryjące, regenerujące, wodoodporne. Konsystencja podkładu również idzie w parze z jego przeznaczeniem – spotkamy się z fluidami płynnymi, półpłynnymi, o konsystencji kremowej lub w kamieniu – które możemy stosować na sucho i na mokro. Tak bogaty w fluidy rynek z pewnością zaspokoi najbardziej wyrafinowane gusta.


Przy zakupie podkładu należy jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach – zamknąłem je w czterech punktach, które powinny stać się Twoimi świętymi zasadami.


Szukaj, szukaj i jeszcze raz szukaj


Jeżeli planujesz zakup podkładu, najpierw prześwietl rynek dostępnych produktów, nie dokonuj zakupu chaotycznie. Niestety, ludzie są wzrokowcami i zazwyczaj dokonują ich pod wpływem tak zwanego owczego pędu. Oznacza to mniej więcej tyle, że kupujemy to co znamy z reklam, a to nie zawsze idzie w parze z jakością – wówczas płacimy bowiem za markę oraz jej reklamę, a z pewnością nie za skład oraz działanie. Wystarczy wybrać się do profesjonalisty lub prześwietlić fora internetowe, z takim zapasem wiedzy z pewnością dokonasz racjonalnych zakupów.


Ufaj specjalistom


W końcu od czegoś oni są. W każdym profesjonalnym punkcie sprzedaży, kadra pracująca powinna umieć w pełni wyjaśnić działanie danego kosmetyku – służą temu między innymi szkolenia, które przeprowadzają z nimi producenci kosmetyków.


Ostrożnie z zabawkami


Młode kobiety, które pierwszy raz sięgają po podkład, często pożyczają go np. od swoich mam. Nie ma nic gorszego – zapewniam Cię, że produkt stosowany przez powiedzmy czterdziestoletnią kobietę w przypadku osób młodszych dokona samych szkód. Znam wiele kobiet, które w młodości miały piękną cerę a dzisiaj już tak nie jest, stosowały bowiem ciężkie kosmetyki, przeznaczone dla osób dojrzałych, przez co zachwiały zdrową gospodarkę swojej cery. Stosuj się do zasady: młoda cera = lekkie kosmetyki.


Odrobina higieny


Jeżeli posiadasz podkład, który ma niesamowite właściwości – nie oznacza to, że powinnaś nosić go na twarzy przez dzień i noc. Podkład to nie krem pielęgnacyjny!


Po przyjściu z pracy, szkoły lub imprezy, dokonaj demakijażu i zaaplikuj krem nawilżający.


Dominik Ćwiklik

Charaktyzator filmowy, specjalizujący się w makijażu.

Wykładowca na kierunku chcarakteryzacji i wizażu.


Źródło:

http://www.solarium.net.pl/ 

"SOLARIUM & Fitness" nr 1/2012, str. 70-71

Oceń ten artykuł
(5 głosów)