wtorek, 23 kwietnia 2024
Miło Cię widzieć!

Jak prawidłowo podkręcić rzęsy zalotką?

podkrecic_rzesyDowiedz się, jak poprawnie używać przyrządu kosmetycznego, dzięki któremu Twoje rzęsy będą podkręcone, jak nigdy dotąd, a Twoje spojrzenie będzie wprost zniewalające!  

 

Choć używanie zalotki wydaje się być na pozór kwestią banalną, w rzeczywistości, wielu kobietom, używanie tego „narzędzia tortur”, jak nazywają zalotkę żartobliwie mężczyźni, sprawia nie lada problem.

 

Zalotka, to przyrząd kosmetyczny, który pozwala wspaniale wydłużyć i podkręcić rzęsy, jednak jej nieprawidłowe użytkowanie może skończyć się wypadaniem i łamaniem rzęs. Jak tego uniknąć? Poznaj tajniki prawidłowego korzystania z zalotki, które prezentujemy poniżej.

 

1. Nie maluj oka przed użyciem zalotki

Pierwsza zasada stosowania zalotki jest taka, że używamy jej przed wykonaniem makijażu oka. Najpierw „kręcimy” rzęsy, a potem dopiero nakładamy na nie mascarę. Wszystko po to, aby nie połamać sklejonych specyfikiem rzęs.  

 

2. Podgrzej zalotkę

Podobnie jak w przypadku kręcenia włosów, tak również w przypadku podkręcania rzęs, ciepłe powietrze pomaga w uzyskaniu satysfakcjonującego efektu.  Dlatego, przed użyciem zalotki, podgrzej ją strumieniem gorącego powietrza z suszarki do włosów.  

 

3. Ustabilizuj rękę

Kolejna zasada użytkowania zalotki brzmi: rzęsy podkręcamy tylko i wyłącznie w stabilnym i nieruchomym miejscu. Zapomnij o używaniu jej podczas jazdy samochodem lub w autobusie – jeden niespodziewany ruch i możesz powyrywać lub połamać sobie rzęsy.  

 

4. Przystąp do działania… bez zbędnego wahania

Aby prawidłowo korzystać z zalotki nie należy się jej… bać. Wręcz przeciwnie, podkręcając rzęsy działaj pewnie, ale delikatnie. Jak konkretnie? Włóż palec wskazujący i kciuk w otwory w zalotce i przyłóż ją do policzka.

Następnie, chwyć zalotką za rzęsy wyrastające z górnej powieki („dolnych” rzęs nie kręcimy) i ściśnij je w zalotce, niejako ją „zamykając” tak, aby utkwiły w niej rzęsy. Trzymaj tak przez kilka sekund (możesz niezbyt szybko policzyć do 10) – w tym czasie Twoje rzęsy się podkręcą. Następnie rozluźnij uścisk zalotki i odłóż ją do kosmetyczki.  

 

5. Wykonaj makijaż oka

Wytuszuj rzęsy mascarą, prowadząc ją od nasady po końce i delikatnie przytrzymując ją na górze przez kilka sekund, co jeszcze bardziej podkreśli piękne uniesienie rzęs.  

 

Gotowe! Teraz możesz cieszyć się zniewalającym spojrzeniem! :)

 

Źródło: http://www.vitalogy.pl/
Oceń ten artykuł
(12 głosów)