wtorek, 23 kwietnia 2024
Miło Cię widzieć!

Rozświetlone oko, ponętne usta w karnawale

karnawal oko ustaDrogie Panie! Nic tak nie przyciąga uwagi mężczyzny, jak tajemnicze spojrzenie i ponętne usta. Choć wiele zależy w tym względzie od makijażu, nawet on na niewiele się zda, jeśli nie poprzedzi go właściwa pielęgnacja skóry twarzy.

 

– Okolica oka to bardzo delikatny obszar wymagający wyjątkowej opieki. Szczególnie zimą, gdy skóra jest narażona na wysuszenie spowodowane różnicami temperatur oraz przebywaniem w ogrzewanych pomieszczeniach – wyjaśnia dr Monika Królikowska z Antamed Indywidualna Praktyka Lekarska w Łodzi.

Skóra wokół oczu może wówczas wyglądać na zmęczoną i przesuszoną, co nie zawsze udaje się ukryć pod warstwą makijażu. Dlatego lekarze zalecają stałą pielęgnację i regularne dostarczanie skórze składników aktywnych i minerałów bez względu na pogodę za oknem. Cieplejsza zima wcale nie zwalnia nas z tego obowiązku.

 

Zbawienne nakłuwanie

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów polecanych osobom, którym zależy na odżywieniu skóry wokół oczu, jest mezoterapia. Jej istotą jest dostarczenie skórze składników aktywnych, a nawet ważniejszy od wyboru miejsca podania jest w tym przypadku dobór odpowiedniego preparatu.

– Każdy produkt przeznaczony do iniekcji powinien być przede wszystkim bezpieczny dla pacjenta – przebadany klinicznie i posiadać rejestrację do wstrzyknięć – wyjaśnia dr Królikowska.

– Mezoterapię można przeprowadzać samym kwasem hialuronowym lub – dla lepszego efektu – połączonym z innymi składnikami, na przykład witaminami. Do zabiegu używa się nieusieciowanego kwasu hialuronowego, który ładnie i równo dystrybuuje się po całej powierzchni naskórka. Może to być na przykład Teosyal Redensity I. Mezoterpia przeprowadzona tym preparatem pozwala ukryć drobne zmarszczki, odżywić i rozświetlić skórę, a dodatkowo – znacznie wydłużyć czas utrzymywania się codziennego lub wieczorowego makijażu – dodaje ekspert.

Zabieg rozświetla okolicę oka, działając dwuetapowo. Pierwszy efekt widoczny jest tuż po wyjściu z gabinetu. Wówczas dochodzi do intensywnego przyłączania się cząsteczek wody do wstrzykniętego kwasu, a skóra wyraźnie się napina. Po kilku tygodniach kwas ulega stopniowemu rozkładowi, ale efekty nadal są widoczne ze względu na zbawienne działanie kompleksu witaminowego. Pod wpływem zabiegu skóra przez wiele tygodni wygląda młodziej i zdrowiej, jest bardziej jędrna i zagęszczona. Dla podtrzymania efektu zabieg warto powtarzać co 2 – 3 miesiące.

 

Efekt wow czy nie wow?

Od ust w karnawale wymagamy czasem nawet więcej niż od oczu. Mają wyglądać kusząco, ale zarazem naturalnie, wargi powinny być pełne, ale też nie przesadnie. Które usta mogą sprostać tylu wymaganiom? Te, o które się dba: nawilża je, chroni przed wpływem czynników zewnętrznych, a od czasu do czasu poddaje zastrzykowi z kwasu hialuronowego. Iniekcja może służyć wielu celom, ale niesłusznie jest zwyczajowo kojarzona wyłącznie z powiększaniem.

– W zależności od wybranego preparatu oraz ilości kwasu zabieg może służyć nawilżeniu warg, poprawieniu ich kolorytu, odtworzeniu utraconej objętości a także powiększeniu. Oczekiwany efekt jest każdorazowo omawiany z pacjentem, podobnie jak dobór odpowiedniego preparatu – wyjaśnia dr Królikowska.

 

Materiał prasowy Teosyal www.newderm.pl

 

Oceń ten artykuł
(12 głosów)