wtorek, 07 grudnia 2021
Miło Cię widzieć!

Regeneracja włosów — najlepsze kosmetyki do włosów zniszczonych

Suche, łamliwe i puszące się — tak właśnie wyglądają zniszczone włosy. Czy to opis Twoich kosmyków? W takim razie potrzebna jest im porządna regeneracja! Nie martw się, nie oznacza to wcale, że musisz wydawać setki złotych na zabiegi fryzjerskie. Regeneracja włosów w domu też może być skuteczna — wystarczy, że postawisz na odpowiednie kosmetyki.

Włosy to jeden z największych atrybutów urody. Piękne, błyszczące i lejące, są wspaniałą ozdobą. Jednak rozdwojone suche włosy i rozdwojone końcówki wcale nie prezentują się atrakcyjnie. Wręcz przeciwnie, przeważnie są prawdziwą zmorą, ponieważ trudno zrobić z nimi cokolwiek, aby prezentowały się przyzwoicie. Tu jednak upięcia i wymyślne fryzury nie pomogą. Potrzebna jest za to intensywna regeneracja włosów. Tylko dobrze dopasowana do potrzeb pielęgnacja pomoże na nowo odżywić kosmyki. Zobacz, jak wybrać idealny zestaw do regeneracji włosów dla siebie.

Zniszczone włosy? Znajdź przyczynę

Nie od dziś wiadomo, że aby skutecznie zwalczyć problem, należy w pierwszej kolejności znaleźć jego przyczynę. I od tego należy zacząć także regenerację włosów. Jeśli chcesz wzmocnić włosy, pomyśl najpierw, dlaczego właściwie są obecnie zniszczone. Co je do tego doprowadziło? Przeważnie okazuje się, że winowajcą jest nieodpowiednia stylizacja, prostowanie, spanie w rozpuszczonych włosach czy też brak właściwej pielęgnacji. Przyczyna może mieć też podłoże zdrowotne. W takim przypadku udaj się do lekarza i zrób wszystkie niezbędne badania.

Regeneracja włosów w domu — określ porowatość włosów

Gdy wiesz już, co właściwie niszczy włosy, możesz przystąpić do kolejnego kroku, czyli określenia ich porowatości. Jest to niezbędne do znalezienia odpowiedniej, indywidualnie dopasowanej pielęgnacji włosów. Włosy ze względu na porowatość dzielimy na 3 rodzaje, czyli:

  • niskoporowate — błyszczące, lejące, zdrowe włosy; łuska zamknięta

  • średnioporowate — włosy z tendencją do puszenia, łamliwe, falowane; łuska odchylona

  • wysokoporowate — włosy bardzo zniszczone; łuska otwarta.

Przyjrzyj się swoim włosom i sprawdź, jakiej są porowatości.

Kosmetyki regenerujące włosy — jak wybrać najlepsze dla siebie?

Na podstawie ustaleń dotyczących porowatości, możesz w naprawdę łatwy sposób wybrać dla siebie kosmetyki do włosów zniszczonych. W Twojej codziennej pielęgnacji musi znaleźć się szampon łagodny oraz oczyszczający. Pierwszy stosuj przy każdym myciu. Przy użyciu szamponu oczyszczającego dokładnie oczyścisz włosy i skórę głowy. Ma silne działanie, dlatego nie używaj go częściej niż raz w tygodniu.

Niezbędnikiem w pielęgnacji włosów zniszczonych są też odżywki i maski, które pomogą zachować równowagę 3 najważniejszych składników włosa, czyli protein, emolientów oraz humektantów. Prócz tego, nie zapominaj o tym, by zabezpieczać kosmyki po wysuszeniu przy pomocy odpowiedniego serum.

Olaplex — najlepszy zestaw do regeneracji włosów?

Jeśli interesuje Cię pielęgnacja zniszczonych włosów i już od dawna przeglądasz informacje na ten temat, to z pewnością słyszałaś już o kosmetykach Olaplex. Są to absolutnie wyjątkowe preparaty. Wśród nich znajdziesz zarówno zestawy do włosów do wykorzystania profesjonalnego, jak i amatorskiego. Oznacza to więc, że możesz bez przeszkód stosować Olaplex w domu.

Popularność i dobre opinie tej linii kosmetyków nie są mitem. Nie ma wątpliwości, że są to produkty do zadań specjalnych. Stosując regularnie Olaplex, efekt zauważysz błyskawicznie. Produktem do stosowania w domu jest Olaplex no.3. Kosmetyk ten odbudowuje i wzmacnia strukturę włosów, tym samym też ją wygładzając. Dla wzmocnienia efektu koniecznie sięgnij też po inne produkty Olaplex — szampon i odżywkę. To najlepsze kosmetyki regenerujące włosy dostępne na rynku, dlatego, jeśli szukasz ratunku, to będzie idealny wybór dla Ciebie.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)