wtorek, 07 grudnia 2021
Miło Cię widzieć!

Twój kształt twarzy, a fryzura

kok wysoki

Nawiększym problemem wielu kobiet, ale także i mężczyzn, jak zauważyłam, jest odpowiednie dobranie fryzury do kształtu swojej twarzy. Chyba nie znam kobiety, która nie marzyłaby o wpadnięciu w ręce specjalistów i doświadczenia na sobie prawdziwej odmiany. Prawdą jest, że włosy są w stanie zdziałać cuda, a dobrze dobrana fryzura tuszuje nasze niedoskonałości, oraz podkreśla atuty.

Udzielając wielu porad stylistycznych dotyczących doboru fryzury, zauważyłam, że najwięcej problemów wiąże się z odpowiednim cięciem i układaniem fryzury. Często wysyłano mi zdjecia z hasłem "SOS - pomóżcie, co mam zrobić ze swoimi włosami?!", lub " czy grzywka będzie mi pasować, czy nie", "jak pozbyć się tego okropnego odcienia, strasznie się w nim czuje". Być może i nie jedna z Was miała podobne odczucia. Postaram się ująć w tym artykule kilka praktycznych rad. Zacznijmy od kształtu sprawiającego najwięcej problemów : twarz okrągła lub czworokątna

 

W przypadku kwadratu lub okrągłości unikamy wszelkich fryzur, które dodadzą nam objętości w okolicy twarzy. Z tego wynika, że niestety musimy pożegnać się z wszelkiego rodzaju lokami i trwałą, która sprawi, że nasza twarz będzie wyglądać jak "grzywiasty lew". Bardzo na miejscu, są za to wszelkiego rodzaju pazurki okalajace Twoją twarz i wysmuklające ją przy tym. Jesli chodzi o ścięcie, włosy przy twarzy zawsze powinny być dłuższe, sięgające za brodę. Taka forma pozwoli nam uzyskać optyczne wysmuklenie twarzy. Niestety, często zauważam, że wiele kobiet po prostu nie wie jaką fryzurę wybrać i dostosowuje siebie do mody, a nie modę do siebie. Zachęcam wszystkie kobiety, które nie wiedzą jak sie czesać, ściąć lub jaką koloryzację zastosować do przesłania mi zdjęcia, na podstawie którego stworzę analizę i charakteryzację docelową twojego uczesania oraz fryzury.

 

Czego unikać?

 

Jak juz wspomniałam loków. Wyjątkiem jest umiejętne upięcie ich z tyłu głowy. Unikaj fryzur kończących się na wysokosci policzek lub kości policzkowych. Wszelkie poprzeczne linie poszerzą Twoją twarz. Unikaj tapirowania włosów po bokach. Unikaj prostych grzywek którę idealnie czują się w roli poszerzacza twarzy. Unikaj jasnych farb blond, które dodaja objętości włosom. Unikaj baleyag'u , którego celem jest równiez optyczne dodanie objętosci Twoim włosom.

twarz kwadrat

 

Co pomoże zatuszować niedoskonałosci, jak się czesać?

 

W przypadku budowy twarzy najbardziej pożądany jest owal. Wszystkie inne kształty sprowadza sie do owalu. Więc jeśli chodzi o okręg twarzy, warto nadbudować fryzurę od góry, tapirując wierzchnie warstwy włosów na skalpie. Uzyskamy w ten sposób efekt wysmuklenia twarzy. Włosy przy twarzy warto prostować prostownicą, aby utworzyć podłużne linie wydłużające twarz. Dobrze Ci bedzie w kokach, szczególnie tych wysoko upiętych z gładkimi bokami. Dobrze dobraną fryzurą na dzień, będzie fryzura na cebule, jak to śpiewały fasolki w wersji młodzieńczej. Oto przykład:kok wysokiZaletą takiego upięcia, jest prostota i szybkość.

 

Źródło:

Krystyna Sawicka

Oceń ten artykuł
(4 głosów)