środa, 16 października 2019
Miło Cię widzieć!

Cosmelan - usuwanie przebarwień i zmian skórnych

18 września 2014

cosmelanPaulina Bednarczyk, dziennikarz z dziedziny kosmetologii z Instytutu Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Dermedik w Krakowie.

Cosmelan jest nowoczesnym sposobem na odmłodzenie, wygładzenie oraz depigmentację skóry. To pewnego rodzaju peeling o bardzo wysokiej i skoncentrowanej sile. Preparat redukuje plamy na skórze, długotrwale zwęża pory oraz niweluje zmarszczki. Nadaje zdrowy i świeży koloryt skóry i idealnie nadaje się do każdego typu cery.


Ze względu na bardzo silne działanie, zabieg przy użyciu Cosmelanu musi być prowadzony pod okiem specjalisty, który podczas wstępnej rozmowy powinien udzielić pacjentowi wszelkich informacji na temat procedury, postawić diagnozę oraz przewidzieć możliwe rezultaty kuracji.


Cosmelan zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu. Stan skóry poprawia się już po tygodniu od rozpoczęcia kuracji, a w 99% przypadków intensywność zabawienia plam skórnych ulega redukcji nawet o 95%. Warto zaznaczyć, ze preparat może być stosowany o każdej porze roku i jest odpowiedni dla każdego fototypu skóry.


W zależności od typu skóry, leczenie przebiega z różną szybkością. Gdy mamy do czynienia ze skórą ciemną, plamy z niej znikają po 8 – 10 dniach. Osoby o jasnej karnacji obserwują zanikanie plam między 8 a 21 dniem. Cosmelan (a także Dermamelan) jest również skuteczny w terapii przebarwień typu melasma (tj. ostuda), w przypadku przebarwień wynikających ze stosowania środków hormonalnych oraz w leczeniu ostudy ciężarnych.

 

Przebieg zabiegu

Zabieg składa się z 2 etapów. Pierwszy jest przeprowadzany w gabinecie pod okiem specjalisty, a drugi polega na pielęgnacji skóry przez pacjenta w domu.


W gabinecie najpierw dokonujemy dokładnego demakijażu, przemywamy skórę płynem odtłuszczającym, a następnie nakładamy maskę Cosmelan 1 na wybraną powierzchnię ciała. Pacjent z maską na twarzy powinien udać się do domu i zmyć preparat po czasie określonym przez lekarza.


Po zmyciu maski pacjent najczęściej nie odczuwa żadnego dyskomfortu, czasami jedynie pojawia się lekki rumień i uczucie ciepła.


W dalszym etapie kuracji, pacjent samodzielnie w domu dba o pielęgnację skóry poddanej działaniu maski nałożonej w gabinecie. Następnym krokiem jest indywidualna aplikacja kremu Cosmelan 2, który pacjent otrzymuje od lekarza. W miejscach wrażliwych, najczęściej w okolicach ust i nosa występuje drobnopłatkowe złuszczanie, a skóra jest znacznie bardziej napięta i może się pojawić uczucie pieczenia. Nie należy się niepokoić tego typu objawami, gdyż są zupełnie normalne w tej kuracji.


W celu zmniejszenia dyskomfortu zaleca się stosowanie preparatów o działaniu nawilżającym i natłuszczającym. Pod koniec pierwszego tygodnia po zabiegu będzie można już zauważyć wyraźną poprawę stanu skóry i rozjaśnienie przebarwień. Cała kuracja powinna trwać przynajmniej trzy miesiące.


Dodatkowo, po zabiegu pacjent powinien stosować kremy z wysokim filtrem przeciwsłonecznym codziennie rano i przed wyjściem z domu. Ważne jest także, aby pacjent miał świadomość, że w trakcie trwania kuracji nie powinien stosować jednocześnie żadnych innych środków wybielających i złuszczających. Mogą one zakłócić działanie Cosmelanu i planowane efekty mogą nie zostać osiągnięte.


Ogólne efekty zabiegu:

 • poprawa stanu skóry tydzień po rozpoczęciu kuracji;
 • skuteczne usuwanie wszystkich typów melasmy;
 • wyraźne rozjaśnienie małych plam, piegów i znamion;
 • łatwa i szybka depigmentacja;
 • brak TCA;
 • stymulacja odnowy kolagenu;
 • działanie wygładzające o odmładzające.

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • ciąża i laktacja;
 • opryszczka;
 • aktywne zmiany na skórze
 • kuracje wybielające;
 • stosowanie retinoidów.

 

Źródło: www.dermedik.pl

Oceń ten artykuł
(3 głosów)