poniedziałek, 01 czerwca 2020
Miło Cię widzieć!

Macrolane – modelowanie sylwetki i powiększanie biustu

macrolanePaulina Bednarczyk, dziennikarz z dziedziny kosmetologii z Instytutu Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Dermedik w Krakowie.

Macrolane jest zabiegiem bezpiecznym dla zdrowia i w 100% skutecznym w kwestii powiększania i ujędrniania biustu oraz modelowania sylwetki. Jest idealnym rozwiązaniem dla pań po odchudzaniu, po karmieniu piersią, lub których biust i sylwetka po prostu z biegiem lat utraciły swoją pierwotną urodę.


Sam zabieg poprzedza konsultacja z lekarzem specjalistą. W celu przeanalizowania wszystkich możliwych opcji oraz zaplanowania rozwiązania najbardziej adekwatnego do wymagań i celów pacjenta, rozmowa wstępna jest odpowiednio rozplanowana w czasie. Zabieg jest bardzo ważną decyzją, dlatego osoba decydująca się na niego powinna czuć się komfortowo i bezpiecznie.


Macrolane jest najnowocześniejszym, naturalnym wypełniaczem do powiększania objętości i modelowania ciała, opartym na technologii NASHA (Stabilized Non-Animal Hyaluronic Acid – stabilizowany kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego). Otwiera nowe możliwości w kwestii bezpiecznego modelowania sylwetki i jest pierwszym produktem, który może być wstrzykiwany w dużych objętościach bez ryzyka dla zdrowia.


Produkt tworzy całą klasę preparatów pozwalających odtworzyć lub nadać ciału pożądane kształty. Jest bezpieczną, mało inwazyjną metodą powiększania biustu bez używania implantów. Zabieg ostrzykiwania piersi preparatem Macrolane nie niesie za sobą potrzeby skomplikowanych metod operacyjnych.


Zabieg ten stanowi atrakcyjną alternatywę dla kobiet, które obawiają się poważnej operacji plastycznej ze wszczepieniem silikonowych protez. Macrolane umożliwia bezpieczne i niemal bezbolesne powiększenie piersi bez zabiegów chirurgicznych i bez długiego okresu rekonwalescencji związanego z tego typu procedurami.


Nowa metoda wpisuje się w światowy trend ograniczania inwazyjności w zabiegach medycyny estetycznej. Stanowi dobre rozwiązanie dla pań, które chciałyby posiadać pełniejsze kształty, a obawiają się skalpela lub mających negatywny stosunek do sztucznych implantów.


Jak wygląda zabieg?


Preparat Macrolane jest produktem opartym na bazie przezroczystego żelu, zawierającego stabilizowany kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego.

Pacjentka po przebyciu rozmowy z lekarzem i po zaplanowaniu zabiegu zostaje poddana działaniu preparatu. Najpierw dostaje miejscowe znieczulenie, aby zminimalizować dyskomfort związany z całym zabiegiem. W przypadku powiększania piersi, lekarz wstrzykuje pod każdy gruczoł piersiowy produkt w ilości około 100-120 mililitrów. Biust zyskuje na objętości oraz polepsza się jego kształt. Efekty są widoczne niemal natychmiast, przy czym warto podkreślić, że piersi wyglądają naturalnie, a w dotyku wstrzyknięty materiał jest niewyczuwalny. Cały zabieg trwa około 45 minut.


Po zabiegu może pojawić się zaczewienienie, niewielka opuchlizna oraz zwiększona wrażliwość na ból. Wszystkie z tych objawów znikają jednak już po kilku dniach.


Dzięki temu, że zabieg jest prosty, dość krótki i bezbolesny, a pacjentki nie muszą nosić żadnego specjalnego ubrania medycznego, bezpośrednio po wykonaniu procedury, panie mogą wrócić do domu i do codziennych zajęć.


W zależności od stanu piersi, wieku, stylu życia oraz aktywności fizycznej pacjentki, efekty zabiegu utrzymują się około 2 lat. Do tego czasu żel zawierający kwas hialuronowy ulega metabolizowaniu i jest w sposób naturalny wydalany z organizmu. Po tym okresie zabieg można powtórzyć, dostrzykując odpowiedną ilość wypełniacza.


Dzięki preparatowi Macrolane można także wypełniać tak zwane ubytki pourazowe i pooperacyjne oraz, wspomniane wcześniej modelowanie innych części ciała (przykładowo pogrubianie łydek, modelowanie pośladków). To ostatnie aktualnie zyskuje na popularności wśród pacjentek.


Bezpieczeństwo zabiegu Macrolane

Macrolane został stworzony przy zastosowaniu technologii minimalnie modyfikującej łańcuchy kwasu hialuronowego, przez co jest on substancją stabilizowaną, ale różniącą się od naturalnego odpowiednika jedynie o mniej niż 1%. Bezpieczeństwo stosowania preparatu zostało potwierdzone badaniami klinicznymi. Procedura została już przeprowadzona w ponad 10 milionów zabiegów na całym świecie, a pacjentki które się na nią zdecydowały wyrażały zadowolenie z uzyskanych efektów.


Zalecenia do zastosowania zabiegu Macrolane:

Macrolane został zarejestrowany w Europie i Polsce, jako jedyny, naturalny wypełniacz służący konturowaniu i ujędrnianiu powierzchni ciała oraz przywracaniu utraconej objętości. Głównymi wskazaniami do zastosowania preparatu Macrolane to:

  • powiększanie, konturowanie i ujędrnianie piersi;
  • modelowanie łydek i ramion;
  • powiększanie i ujędrnianie pośladków;
  • modelowanie, korekcja narządów płciowych;
  • kształtowanie klatki piersiowej u mężczyzn;
  • powiększanie penisa;
  • deformacje powstałe po zabiegach chirurgicznych (np. liposukcja, zabiegi resekcyjne powłok);
  • ubytki tkanek własnych pourazowe (wskazania rekonstrukcyjne).

 

Źródło: www.dermedik.pl

Oceń ten artykuł
(5 głosów)