wtorek, 12 listopada 2019
Miło Cię widzieć!

Odmłodzenie skóry dermatologiczną maską tretinoinową

maska_tretinoinowaOstatnie 50 lat w bardzo znaczący sposób wpłynęło na rozwój medycyny estetycznej. Terapie odmładzające i przeciwstarzeniowe zostały ulepszone, a ich działanie potwierdzone w licznych badaniach i testach. To samo dotyczy maski tretinoinowej SkinFit. Uzyskała ona międzynarodową nagrodę na XV Światowym Kongresie Medycyny Estetycznej w Rzymie, w 2005 roku. Dodatkowo, Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych przyznało jej także nagrodę Perły Dermatologii Estetycznej trzy lata później.

Tretinoina zaliczana jest do grupy retinoidów, czyli najistotniejszej grupy związków, stosowanych w przeprowadzaniu terapii odmładzających. Dermatologiczna maska tretinoinowa SkinFit to wyjątkowy produkt, przeznaczony do walki z niedoskonałościami skóry. Poprzez wysokie skoncentrowanie tretinoiny (od 5 do 10%, co jest stokrotnie wyższym stężeniem niż w preparatach stosowanych do tej pory w medycynie), maska SkinFit umożliwia większą penetrację substancji aktywnej, jednocześnie umożliwiając pozyskanie szybkiego efektu poprawy kondycji i wyglądu skóry. Właściwości złuszczające terapii powodują spłycenie warstw naskórka, co prowadzi do oczyszczenia, rozświetlenia, wygładzenia oraz poprawy napięcia skóry. Dodatkowo, zastosowanie zabiegu na skórze bardzo pomaga w walce z trądzikiem pospolitym, procesem fotostarzenia oraz hiperpigmentacją.

Dzięki użyciu maski SkinFit dochodzi do ujednolicenia faktury skóry, poprawy jej elastyczności, nawilżenia, redukcji płytkich oraz głębokich zmarszczek, przebarwień, cieni pod oczami i nadwrażliwości skóry.

Najlepsze efekty otrzymujemy stosując tego typu zabieg na odpowiednio przygotowaną skórę, przykładowo po mikrodermabrazji diamentowej albo w połączeniu z peelingiem. Zastosowania takich technik łączonych umożliwia osiągnięcie rezultatów terapeutycznych, których nie moglibyśmy uzyskać przy stosowaniu jedynie pojedynczej techniki rewitalizacji skóry.

Optymalne dobranie technik odnowy skóry reguluje keratynizację, pobudza fibroblasty, wpływa na podniesienie nawilżenia skóry oraz na pogrubienie warstwy podstawnej naskórka.

W zależności od przyjętej taktyki, w danym gabinecie proces nałożenia maski może być poprzedzony wspomnianą już mikrodermabrazją diamentową lub innych zabiegiem oczyszczającym. Wstępne oczyszczenie skóry przyczynia się do lepszej penetracji składników aktywnych zawartych w później nakładanej masce.

Kolejnym krokiem jest nałożenie na skórę maski tretinoinowej. Preparat po kilkunastu minutach zastyga na twarzy i zostaje ściągnięta przez lekarza. Efekty zabiegu są widoczne natychmiast: skórka jest znacznie gładsza i jaśniejsza.

Zabieg można wykonywać w formie jednorazowej kuracji, jednak najlepsze efekty uzyskuje się powtarzając go od 3 do 5 razy w odstępach 7 do 14 dni.

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • alergie skórne;
  • aktywna opryszczka;
  • skłonność do powstawania bliznowców;
  • ciąża i laktacja;
  • stan po zabiegu chirurgicznym w okolicy twarzy (do 2 miesięcy);
  • stan po krioterapii (do 2 miesięcy);
  • choroby autoimmunologiczne ( np. kolagenoza, pęcherzyca);
  • skóra podrażniona, uszkodzona ( otarcia, przeczosy, nadżerki);
  • doustna terapia pochodnymi witaminy A ( 6 miesięcy po zakończeniu leczenia).

Bezpośrednio po zabiegu, na skórze może pojawić się rumień, zwykle znikający po jednym lub dwóch dniach. Może dojść do uaktywnienia opryszczki oraz wystąpić mogą przejściowe przebarwienia.

Dodatkowo kilka dni po zabiegu należy zacząć stosować kremy z filtrem o faktorze minimum 30. Nie należy opalać się przez cztery kolejne tygodnie, tak samo nie wolno zdrapywać złuszczającego się naskórka. Wskazane jest natomiast intensywne nawilżanie skóry i delikatne oczyszczanie skóry neutralnym mydłem.

 

Paulina Bednarczyk, dziennikarz z dziedziny kosmetologii z Instytutu Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Dermedik w Krakowie.

 

Źródło: www.dermedik.pl

Oceń ten artykuł
(5 głosów)