wtorek, 15 października 2019
Miło Cię widzieć!

Softlifting – naturalnie odmłodzona skóra

05 sierpnia 2015

softliftingSkuteczne odmładzanie skóry, bez efektu sztucznej maski, zwane także miękkim liftingiem.Dzięki właściwościom kwasu hialuronowego oraz odpowiedniemu jego wprowadzeniu w wybrane obszary twarzy, skóra pacjenta staje się zdecydowanie jędrniejsza i wyraźnie młodsza.

 

Starzenie się skóry jest spowodowane stopniową utratą kwasu hialuronowego, rozpoczynającą się w momencie przekroczenia wieku 25 lat. Objawia się wysychaniem i postępującym wiotczeniem skóry, któremu towarzyszy pojawianie się zmarszczek. Około czterdziestego roku życia, ilość kwasu hialuronowego obecnego w skórze jest o połowę mniejsza, niż we wczesnych latach dzieciństwa. Uzupełnienie jego niedoboru jest zatem doskonałą metodą walki z efektem starzenia się skóry. Zwiększenie ilości kwasu hialuronowego w skórze pacjenta, uruchamia procesy stymulacji produkcji kolagenu, wzrost nawilżenia, napięcia i jędrności skóry. Jednocześnie dochodzi do wypełnienia zmarszczek i bruzd oraz przywrócenia utraconej objętości.

 

Hydrolift jest jednym z innowacyjnych i komfortowych dla pacjenta zabiegów, polegających na podawaniu kwasu hialuronowego (przykładowo Restylane, Stylage), w okolice skroni i policzków. Metoda opiera się na technice linijnej podawania preparatu, która pozwala na utworzenie linii kwasu hialuronowego w skórze pacjenta. W rezultacie, w sposób nieinwazyjny, dochodzi do uzyskania imponującego efektu liftingu dolnej oraz górnej okolicy twarzy, a także dolnych powiek. Dodatkowym atutem zabiegu jest fakt, że efekty widoczne są natychmiast po jego przeprowadzeniu.

 

Dzięki przeprowadzeniu tego zabiegu, można uzyskać efekt:

 • likwidacji tak zwanych chomików;
 • uniesienia policzków;
 • uniesienia kącików ust;
 • uniesienia kącików oka;
 • uniesienia brwi.

Zabieg posiada dwukierunkowe działanie – po pierwsze, daje efekt liftingujący, modeluje owal twarzy i zwiększa napięcie skóry, a po drugie, rewitalizuje i nawilża skórę, a także stymuluję odbudowę kolagenu. Trwałość rezultatów softliftingu, podobnie jak w przypadku innych zabiegów, z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, wynosi od około 9 do 12 miesięcy.

 

Softlifting przeprowadzany jest za pomocą metody softfillingu, bazującego na użyciu miękkiej i elastycznej igły (kaniuli lub mikrokaniuli). Zastosowanie ich zmniejsza znacznie ryzyko powstawania siniaków, uszkodzenia naczyń, nerwów i zwiększa ogólne bezpieczeństwo zabiegu. Cała procedura trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Dzięki długości kaniul, poprzez wkłucie w jedno miejsce, leczony jest cały obszar twarzy pacjenta. Ponadto, elastyczna igła, daje możliwość bezbolesnej korekty ust, precyzyjnej i naturalnej poprawy kondycji doliny łez, odmłodzenia skóry dłoni oraz likwidowania zmarszczek zlokalizowanych na szyi.

 

Na kilka dni przez poddaniem się zabiegowi, nie należy przyjmować aspiryny, leków przeciwzapalnych ani przeciwkrzepliwych.

 

Do zaleceń po zabiegowych natomiast należą: unikanie promieniowania słonecznego (w tym także solarium) oraz unikanie pomieszczeń z ekstremalnymi temperaturami (wysokie zimno oraz wysokie ciepło).

 

Zabiegi polecane są dla osób z:

 • problemem przesuszonej skóry;
 • potrzebą zwiększenia napięcia skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni;
 • potrzebą odświeżenia;
 • efektem nadmiernej ekspozycji na słońce;
 • potrzebą przywrócenia zdrowego i młodego wyglądu skóry.

Do osiągnięcia zadawalających rezultatów, zalecane jest wykonanie 3 zabiegów w odstępach około 3 do 4 tygodniowych. Serię zabiegową można powtórzyć po upływie 5 do 6 miesięcy.

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • ciąża i laktacja;
 • stwierdzona nadwrażliwość na kwas hialuronowy;
 • choroby układu odpornościowego;
 • skłonność do blizn przerostowych;
 • choroby nowotworowe;
 • niewyrównana cukrzyca.

 

Paulina Bednarczyk, dziennikarz z dziedziny kosmetologii z Instytutu Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Dermedik w Krakowie.

 

Źródło: http://www.dermedik.pl

 

 

Oceń ten artykuł
(3 głosów)